MR-ML

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

pilbak levente
Mesaje: 676
Membru din: Mar Sep 21, 2010 20:37
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: MR-ML

Mesaj de pilbak levente »

Eu am pus 24 de ore la inmuiat in apa si il fierb 15-20 minute maine si il bag in borcane
@gadjo
eu zic ca mai bine ar merge fierte,dar nu sunt eu mare expert asa ca asteptam si parerile profesionistilor

Avatar utilizator
gadjo
Mesaje: 344
Membru din: Mar Mai 26, 2009 16:39
Puncte: 0
Localitate: Atlanta/United States

Re: MR-ML

Mesaj de gadjo »

pilbak levente scrie:Eu am pus 24 de ore la inmuiat in apa si il fierb 15-20 minute maine si il bag in borcane
@gadjo
eu zic ca mai bine ar merge fierte,dar nu sunt eu mare expert asa ca asteptam si parerile profesionistilor
ar tb ca la compoturi banuiesc.Fierb un pic boabele dupa care le bag in conservantul mermel.

Avatar utilizator
Costel Jambu
Mesaje: 149
Membru din: Vin Ian 07, 2011 17:40
Puncte: 0
Localitate: Bacau

Re: MR-ML

Mesaj de Costel Jambu »

gadjo scrie:
pilbak levente scrie:Eu am pus 24 de ore la inmuiat in apa si il fierb 15-20 minute maine si il bag in borcane
@gadjo
eu zic ca mai bine ar merge fierte,dar nu sunt eu mare expert asa ca asteptam si parerile profesionistilor
ar tb ca la compoturi banuiesc.Fierb un pic boabele dupa care le bag in conservantul mermel.
La ce-ti trebuie tie porumb, cand tu pescuiesti la bile? :mrgreen: Mai bine dai cu boabele din compot, ce-o fi ele: struguri, visine, cirese... :lol: :lol: :lol:
"A ajunge prea departe" e inceputul decaderii ...

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: MR-ML

Mesaj de Sorin Daringa »

Eu am fiert boabele inainte si le-am pus in MR-ML asta.Dupa o saptamana cand am ajuns pe balta nu le-ma mai putut gauri neam..asa de tare s-au intarit.Ca sfat ia si gaureste boabele inainte si punele asa in borcan...o sa fie mai bine
Imagine

Avatar utilizator
gadjo
Mesaje: 344
Membru din: Mar Mai 26, 2009 16:39
Puncte: 0
Localitate: Atlanta/United States

Re: MR-ML

Mesaj de gadjo »

Goool scrie:
gadjo scrie:
pilbak levente scrie:Eu am pus 24 de ore la inmuiat in apa si il fierb 15-20 minute maine si il bag in borcane
@gadjo
eu zic ca mai bine ar merge fierte,dar nu sunt eu mare expert asa ca asteptam si parerile profesionistilor
ar tb ca la compoturi banuiesc.Fierb un pic boabele dupa care le bag in conservantul mermel.
La ce-ti trebuie tie porumb, cand tu pescuiesti la bile? :mrgreen: Mai bine dai cu boabele din compot, ce-o fi ele: struguri, visine, cirese... :lol: :lol: :lol:
ma reprofilez pe boabe :lol: cu criza asta revin si la mamaliga daca e cazul :lol:

Avatar utilizator
Costel Jambu
Mesaje: 149
Membru din: Vin Ian 07, 2011 17:40
Puncte: 0
Localitate: Bacau

Re: MR-ML

Mesaj de Costel Jambu »

gadjo scrie:
Goool scrie:
gadjo scrie: ar tb ca la compoturi banuiesc.Fierb un pic boabele dupa care le bag in conservantul mermel.
La ce-ti trebuie tie porumb, cand tu pescuiesti la bile? :mrgreen: Mai bine dai cu boabele din compot, ce-o fi ele: struguri, visine, cirese... :lol: :lol: :lol:
ma reprofilez pe boabe :lol: cu criza asta revin si la mamaliga daca e cazul :lol:
Mamaliga... in loc de paine; da, e o idee foarte buna dar numai in combinatie cu tochitura noastra, moldoveneasca. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"A ajunge prea departe" e inceputul decaderii ...

Avatar utilizator
popik16
Mesaje: 95
Membru din: Mar Iun 07, 2011 22:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti, sector 4
Contact:

Re: MR-ML

Mesaj de popik16 »

ew am folosit MR-|ML-ul in felul urmator:
am cumparat un borcat de porumb cu miere de la CUKK cele fara zeama, am varsat peste ele jumatate de flacon de MR-Ml iar in 2 saptamani boabele s-au strans , absorbind tot MR-ML din borcanel, vreau sa spun ca AU O PREZENTARE MULT MAI FRUMOASA IN APA , se echilibreaza mult mai usor cu spuma flotanta si dau rezultate mult mai bune pe o apa calduta ( aprilie-mai ) .Incercati nu aveti nimik de pierdut!!!
Locul I este intotdeauna cel care conteaza, locul II este intotdeauna primul loc pierzator:)

http://www.mincinosii.ro

pilbak levente
Mesaje: 676
Membru din: Mar Sep 21, 2010 20:37
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: MR-ML

Mesaj de pilbak levente »

Boabele mele fierte s-au betonat un pic si parca sunt usate boabele nu arata ca si cum ar fi fierte :?:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”