Bataie de joc

Moderator: danr

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Bataie de joc

Mesaj de razvan u. »

sa fie atunci forme neregulate, forme regulate si forme patrate.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Bataie de joc

Mesaj de Alin Galbenu »

In general, cand se intampla asemenea situatii, este bine sa dai un telefon la magazinul respectiv si sa incerci sa rezolvi problema, pentru ca in 99% din cazuri, se rezolva pe loc. Mai ales ca aici vorbim despre un magazin, care mereu a fost alaturi de noi.
Prima reactie a oamenilor este sa scrie pe forum cat de "naspa" e magazinul, fara sa dea o sansa de rezolvare. Se mai fac si greseli, poate din neatentie, poate este aglomeratie, comenzi multe, clienti multi, etc. E normal sa mai fie si erori, dar asta nu inseamna ca trebuie sa generalizam.
Imagine

Mugurel A.
Mesaje: 74
Membru din: Joi Noi 07, 2013 20:29

Re: Bataie de joc

Mesaj de Mugurel A. »

Ne cerem scuze , o sa va contactam telefonic si vom remedia problema .
Multumim pentru intelegere
Total Fishing

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: Bataie de joc

Mesaj de Andrei Popescu »

Poti pune o poza cu boiliesurile dar cu toate fara sa faci o selectie.

Multam.
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Bataie de joc

Mesaj de RSC »

Dan Mitranescu scrie:
razvan u. scrie: Bilele neregulate sunt foarte bune mai ales pe baltile unde se pescuieste intens la boiles. :wink:
Eu folosesc numai bile regulate :wink: . Foarte rar dau cu bile patrate.
Razvane !!! :D
da, dar tot alea neregulate sunt mai bune...paraie cand le tragi pe crosheta :wink:
"Keep it simple!"

iulianM
Mesaje: 29
Membru din: Mar Ian 17, 2012 22:07
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Bataie de joc

Mesaj de iulianM »

Problema a fost lamurita. Am discutat ieri cu TF si cu Ciprian: intr-adevar, cele doua pungi pe care le-am cumparat au fost amindoua dintre cele de care ne-a spus Ciprian, cu bile diforme, date deoparte din procesul de productie. Se pare ca dintr-o greseala au fost trimise la magazin iar de aici la mine, pentru ca cei de la TF nu mai verifica fiecare punga pe care o livreaza pentru ca sa bazeaza ca toate care vin de la Cpk sint cum trebuie. Totul are sens pentru mine. Pentru confirmare, am desfacut ieri pungile, am facut fotografii si am trimis lui Ciprian. Pun si aici, Andrei, si nici vorba sa le aleg. Zilele acestea, Ciprian imi va trimite alte bile, multumesc. ;)

Cind am deschis acest topic aici, nu vroiam sa-mi fie schimbate aceste bile, am zis ca le voi folosi asa. Dar eram suparat si indignat pentru ca amindoua pungile erau cu bile "gresite" (dupa ce am scos-o pe prima din cutie am zis, ok, folosesc si bile diforme, dar macar a doua sa fie ok, sa mearga date cu cobra) si mai ales pentru ca m-am gindit ca aceste pungi mi-au fost trimise cu buna stiinta asa (gen asta am primit la magazin, pe astea le mai avem, la reducere, asta trimitem). Mi-a venit greu sa cred ca nu a vazut nimeni cum arata, avind in vedere ca pungile au acea fanta transparenta. Greseala mea. Aici cred ca am subestimat profesionalismul celor de TF. Cu aceste lamuriri ei au reusit sa-mi elimine orice indoiala si, mai mult, sa-mi intareasca increderea in serviciile lor. Cine citeste acest topic pina la final va stii ca problema a fost rezolvata si ca poate sa se bazeze pe TF. Dupa cum ati putut citi si in primul post, nu am generalizat, ci am spus ca pina la acum au fost ireprosabili. Privind acum inapoi, nu stiu cum as fi putut reactiona altfel primind asa bile si, pina la urma, ce producator ar ambala asa bile? A fost ciudata intimplarea. (Cipriane, poate ar fi bine sa ambalezi in altfel de pungi aceste bile, sau sa mai aveti un stadiu de verificare a calitatii.. Ce nu arata ok sa fie pus deoparte, zic si eu..).

In concluzie, tin sa felicit pe TF si pe Ciprian si sa le multumesc pentru atitudine si pentru profesionalism. Bine ca existati pe piata romaneasca si tineti-o tot asa.

Iar bilele XXL m-au convins in 2014, nu degeaba am cumparat acum. Am prins foarte bine cu ele, de la cele tari din punga pina la cele de cirlig tari de 16mm si solubile de 20mm. Ce-i drept, e singura gama pe care am incercat-o pina acum de la Cpk, in 2015 poate incerc si alte sortimente.

Numai bine tuturor!
Fişiere ataşate
IMG_2624.JPG
IMG_2624.JPG (254.24 KiB) Vizualizat de 878 ori

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Bataie de joc

Mesaj de ionut72 »

Cipica, nu-mi dai mie alea 2 pungi la pret istoric? :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “TOTAL FISHING”