Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Moderator: danr

Carapcea Andrei
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iun 11, 2015 0:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Mesaj de Carapcea Andrei »

"Buna ziua

Piesele sunt aduse de magazin pe comanda si costa 10 ron o piesa.
Garantia mulinetelor este oferita de firma Normark, pentru detalii va rugam sa ii contactati."



Asta e o mare prostie. Pai omu a cumparat mulineta de la Normark sau de la un magazin gen Totalfishing....Magazinul de unde e cumparata mulineta trebuie sa se ocupe..Eu am patit cu un televizor Samsung luat de la DOMO si care avea o linie de pixeli moarta...Si ma puneau cei de acolo sa vb cu Samsung daca vreau sa l schimbe (dus inapoi la magazin a 2 a zi televizorul).. Angajata de acolo tot asa se incaptana ca Samsung e cu garantia..si pana la urma au schimbat si televizorul si au platit si vreo 5000 amenda pt ca am facut reclamatie la OPC... Se mirau si cei de la OPC de prostia lor mai ales ca nu era prima amenda care o luau pe motivul asta...Probabil ca majoritatea cumparatorilor renunta sa mearga mai departe sau cine stie care o fi principiul...dar daca toti ar face reclamatii cand li se intampla asa ceva probabil ca altfel ar sta treaba.

mihai florescu
pescar de competitie
Mesaje: 1621
Membru din: Lun Ian 10, 2005 14:28
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Re: Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Mesaj de mihai florescu »

@Carpcea Andrei

Buna ziua

Cred ca se face o confuzie intre un produs nou defect cu un produs folosit la care au aparut probleme in urma utilizarii. Produsele noi, nefolosite care avut defecte de fabricatie au fost schimbate imediat. Pentru produsele folosite la care au aparut probleme procedura este foarte simpla:
- produsul defect se returneaza la magazin insotit de bonul fiscal / factura si certificatul de arantie
- se trimite la importator pentru expertiza tehnica, personalul magazinului nu este abilitat sa efectueze o astfel de expertiza tehnica
- in urma expertizei tehnice importatorul ia masura inlocuirii/repararii sau returul produsului catre client insotit de un certificatbde constatare in care se motiveaza de ce nu a fost inlocuit/reparat.
In alta ordine de idei nu cred ca firma Totalfishing poate fi acuzata de reavointa, ba...din contra, exista utilizatori ai acestui forum care au beneficiat de inlocuirea varfurilor rupte la lansete direct de magazin.
http://www.crapmania.ro/forum/total-fis ... 46142.html
Ultima oară modificat Vin Iun 03, 2016 7:47 de către mihai florescu, modificat 1 dată în total.

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2693
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Mesaj de PallBogdan »

Discutam de un produs defect, in urma utilizarii, dar cu defect de fabricatie... Ce dracu tot vorbim vorbe?! Suntem toti prosti si magazinele si distribuitorii incearca sa ne arate gaura din macaroana?!?!

mihai florescu
pescar de competitie
Mesaje: 1621
Membru din: Lun Ian 10, 2005 14:28
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Re: Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Mesaj de mihai florescu »

PallBogdan scrie:Discutam de un produs defect, in urma utilizarii, dar cu defect de fabricatie... Ce dracu tot vorbim vorbe?! Suntem toti prosti si magazinele si distribuitorii incearca sa ne arate gaura din macaroana?!?!
Buna ziua

Capacitatea de a cataloga un produs existent pe piata care are o greseala de proiectare/fabricare nu tine de un magazin sau altul.
Aceasta discutie se poate purta pe forumul importatorului resoectiv.

Carapcea Andrei
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iun 11, 2015 0:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Mesaj de Carapcea Andrei »

Pai vezi ca am avut dreptate...prima data ai zis ca sa ia omu' legatura cu Normark ...si dupa cand ai revenit ai zis ca ajunge produsul in magazin si de acolo....bla bla bla....e treaba magazinului de unde a fost cumparat produsul sa il trimita la Normark ....asa ce legatura am eu cu Normark? Am cumparat eu produsul de la ei direct?? Am vreun bon, factura eliberata de Normark? Nu am nimic cu Totalfishing chiar fac cumparaturi extrem de des acolo , nu am avut nici o problema pana acum..cred ca stiu si care din vanzattori esti...am vorbit si pe la targuri...dar prima afirmatie a fost aiurea.

mihai florescu
pescar de competitie
Mesaje: 1621
Membru din: Lun Ian 10, 2005 14:28
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Re: Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Mesaj de mihai florescu »

Da, am fost putin confuz in exprimare.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Mesaj de Albert »

Sunteti carcotasi. Ii certati pe singurii oameni care ofera informatii pertinente despre ceea ce vand. Ia scrieti pe topicul Normark vedeti daca va raspund anul asta. :lol: (chiar asa, poate adminii pun si ceva conditii celor care se "promoveaza" cu 50euro/luna gen sa raspunda la mesaje macar o data pe luna sau sa le mareasca taxa :lol: )
On topic: E simplu cu bucsa vietii. Ai doua variante: ori o inlocuiesti tu ai scapi repede ori urmezi pasii magazin-garantie importator-OPC dar dureaza. E fix ca la orice produs care se strica atunci cand e in garantie.

danr
Mesaje: 285
Membru din: Mar Ian 11, 2005 17:50
Puncte: 0

Re: Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Mesaj de danr »

primim azi 100 buc
o sa incercam sa rezolvam ( noi, magazinul ) aceste probleme
din cate stiu, s-a gasit o solutie de comun acord cu domnii clienti, multumim mult pentru feedback !!!

Carapcea Andrei
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iun 11, 2015 0:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Mesaj de Carapcea Andrei »

daca aveai vreo experienta de genu asta cred ca si tie si se urca sangele in cap...pai asa am stat eu o luna sa mi schimbe aia televizorul luat nou...pe principiul vb tu cu producatorul. Si culmea prostiei..lor...au preferat sa plateasca 5000 amenda pt un tv de 2000 ..si cica nu era prima platita...exact acelasi magazin , aceiasi oameni.

Carapcea Andrei
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iun 11, 2015 0:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plastic galet Ultegra 14000 XSC

Mesaj de Carapcea Andrei »

Le vreau eu pe toate 100..cine doreste ma poate contacta dupa :lol:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “TOTAL FISHING”