TOPUL RUSINII !!!!!!

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

ceangau alexandru
Mesaje: 148
Membru din: Joi Mai 29, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: sfantu gheorghe

Re: TOPUL RUSINII !!!!!!

Mesaj de ceangau alexandru »

....romanica.... !!!!!!! oare cati mai sunt din astia gen mosharu...intermediari...care ne pacalesc....?????

cimpoieru razvan
Mesaje: 80
Membru din: Sâm Sep 27, 2008 10:30

Re: TOPUL RUSINII !!!!!!

Mesaj de cimpoieru razvan »

omul este periculos rau, aveti grija ce scrieti de el ! mai nou face un concurs la tancabesti cu taxa 40 de milioane de echipa ! sa vedti aici ce o sa iasa ! :idea: hahahahahaha

carprom
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 06, 2008 9:59

Re: TOPUL RUSINII !!!!!!

Mesaj de carprom »

Imi pare rau ca sa ajuns aici, dar cine nu vrea sa-si spele rufele murdare in curte, va trebuii sa le spele la riu...
Nu stiu daca imi este permis sa scriu ceea ce am scris, dar daca eu nu am fost cinstit fata de altii, nu cred ca a mai fost nimeni, asta poate o pot afirma si altii.
Rog ca adminii sau moderatorii acestui seit, daca sunt de parere, ca aceasta polemica sa nu fie implicata pe acest forum, sa stearga tot ce am publicat, accept acest lucru

carprom
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 06, 2008 9:59

Re: TOPUL RUSINII !!!!!!

Mesaj de carprom »

Scuze ca trimit un link...dar merita citit http://carpnews.ro/forum/viewtopic.php?f=6&t=893

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: TOPUL RUSINII !!!!!!

Mesaj de Dan Mateianu »

Bogdan Caba & Lacul 2 Bunget Bratesti - 1500 lei

bogdanionescu
Mesaje: 5
Membru din: Mar Aug 27, 2013 19:16

Re: TOPUL RUSINII !!!!!!

Mesaj de bogdanionescu »

Va rog sa prezentati public contractul de publicitate semnat si stampilat de catre admin, cat si factura emisa!Totodata va rog sa va cereti scuze public pt imaginea urata care incercati sa o faceti atat lacului 2 Bunget cat si adminului acestuia! Sper sa nu fiu banat cum faceti de obicei cu cei care scriu ceva contradictoriu cu postarile dvs!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TOPUL RUSINII !!!!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

bogdanionescu scrie: Sper sa nu fiu banat cum faceti de obicei cu cei care scriu ceva contradictoriu cu postarile dvs!
De obicei sunt banate clonele. Asa ca ar fi indicat sa postezi cu numele real (sau sa te prezinti) inainte sa arunci cu vorbe.....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: TOPUL RUSINII !!!!!!

Mesaj de ionut72 »

Va rog sa prezentati public contractul de publicitate semnat si stampilat de catre admin, cat si factura emisa!
Contractul este, in fapt, specie a intelegerii. Nicaieri in lumea civilizata nu se face atata caz de hartii! De cele mai multe ori contractul inseamna, de facto, un "gentelmen's agreement", parafat printr-o strangere de mana. D'aia n-are Romania paduri, ca le-am taiat sa le facem hartii!

Crapmania si-a respectat contractul, adica a permis si gazduit publicitatea baltii respective pe site-ul propriu? Daca raspunsul e DA, asta e o dovada irefutabil suficienta ca si-a respectat partea de intelegere si, sa ceri si "alte dovezi" in afara acesteia, devoaleaza mentalitatea de tepar/lichea si un grav handicap intelectual.

Teparii asa merita: sa fie aratati cu degetul si sa li se faca antireclama maxima peste tot unde e posibil!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TOPUL RUSINII !!!!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ionut, va reveni Danut si cu contractul, facturi, etc. Ideea este ca respectivul promite de aproape 1 an ca "vin maine cu banii"..... nu a negat niciodata ca nu ar avea de plata suma respectiva ! Dar , din pacate, este tipic romaneasca acest gen de postare, ma mir si eu cat tupeu poate sa aiba cel care a facut postarea... adica rauplatnicul ! :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: TOPUL RUSINII !!!!!!

Mesaj de ionut72 »

Vladut, timp de cca 23 de ani, am infiintat, condus, crescut, vandut si falimentat cateva companii. La prima mea negociere cu o firma germana, in 1991, eu m-am dus singur (aia erau 5 si o secretara, va dati seama care era raportul fortelor in negociere), iar eu eram obsedat de ... stampila. Discutiile au durat 2 zile, ca un corolar, la un moment dat partea germana mi-a atras atentia ca un anumit aspect (oarecum marginal) mi-ar fi fost defavorabil (ceea ce s-ar fi putut traduce intr-o eventual-ulterioara incetare a contractului, adica munca voluntara din partea nostra a tuturor, timp si bani pierduti) si, intelegerea exact asa a fost parafata: printr-o strangere de mana cu proprietarul neamt. Eu ... obsedat, continuu, de stampila si de hartii. Stii ce mi-a spus neamtul? Lasa hartiile, odata ce ne-am strans mainile eu consider ca treaba noastra s-a incheiat, am oameni care se ocupa de birocratie, iar hartiile vor fi intocmite impecabil (inutil sa adaug ca asa a si fost). Hai la masa sa sarbatorim si sa speram ca intelegerea va functiona! Atat.


Axioma "ionut": in lumea afacerilor (care, in fapt, este lumea interactiunii umane) n-ai nimic mai mult si mai valoros de pierdut decat obrazul! Te pisi pe ea de stampila si, mai rau, te pisi pe tine de fapt, daca nu esti in stare sa-ti respecti cuvantul dat.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”