CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Cristi Y »

in cazul asta scuze de scapare , din cauza vitezei :wink: ... nimic de zis sa sustii crearea unei formatiuni care sa managerieze competitia crapista , nici eu nu sunt adeptul AGVPS dar nici a escrocului de popescu
ceea ce contest eu , si nu numai eu dupa cum bine vezi este suceala asta de opinii asa brusc !!!!!!!!!!!!!!!!!!

am avut zeci de discutii cu Andrei in diverse ocazii , inclusiv la radio la Tibi si era cel care incrimina cel mai vehement pe popescu cu talciocul lui cu tot si acum incearca sa convinga ca ceea ce face popescu este bine , cu atat mai mult acum cand loveste si in campionatul si echipa campioana
lucrul asta i-l face strict pentru a se razbuna pe proiectul Corbu si pe cel care l-au sustinut , proiect care de anul trecut i-a fost adversar de opinie

cu AGVPS care repet ca nu i-i sustin , s-au adus rezultate , chiar rezultatul suprem , dar noi ca natie avem darul de a demonta orice mecanism care merge

ne cramponam in 1000 de Euro acum ????????????? sa fim seriosi , asta-i de ochii proletariatului

pentru faptul ca nu te-am recunoscut inca o data scuze
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
P.M.Adrian
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Iun 22, 2013 12:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de P.M.Adrian »

Cititi semnatura mea!


Editat -> Gor965 -> La cererea autorului .
Ofera sfaturi, nu jigniri!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie: am avut zeci de discutii cu Andrei in diverse ocazii , inclusiv la radio la Tibi si era cel care incrimina cel mai vehement pe popescu cu talciocul lui cu tot si acum incearca sa convinga ca ceea ce face popescu este bine , cu atat mai mult acum cand loveste si in campionatul si echipa campioana
lucrul asta i-l face strict pentru a se razbuna pe proiectul Corbu si pe cel care l-au sustinut , proiect care de anul trecut i-a fost adversar de opinie
asa este.
lucrurile au evoluat insa de atunci.

am recunoscut si o fac inca o data, nu credeam ca "talciocul" va avea recunoasterea ministerului. ei bine, mai nou, o are.

nu incerc sa conving pe nimeni ca ce face popescu e bine, ci doar ca daca a reusit sa infiinteze legal o federatie de pescuit, asta e situatia. institutia va ramane.

am preferat sa nu raman incremenit in proiect, nu e vorba de nicio razbunare. pentru ca atat razbunarea cat si consecventa sunt apanajul prostilor.

am fost adeversarul lui popescu pe vremea in care apcr se ocupa de cn si echipa nationala.

am ramas adversarul lui popescu si dupa ce am pierdut organizarea. pentru ca am crezut in momentul zero al lui tibi manascu, care urma sa duca la infiintarea federatiei de pescuit la crap. am participat chiar la o intalnire a cluburilor in care s-au delegat 3 domni se se ocupe de proiect.

am ramas adversarul lui popescu si mai apoi, cand d-nul carstocea ne-a adunat la constanta sa infiintam o uniune si sa recastigam independeta fata de agvps.

de toate proiectele de mai sus s-a ales praful. nu s-au realizat. si nu din cauza mea.

am ajuns in situatia in care am realizat ca nu exista practic decat 2 variante. agvps si federatia.

in anul 2000 o tara intreaga a fost pusa in situatia de a alege la presedintie intre iliescu si vadim.
de ce nu ar putea sa aleaga si competitia din pescuit intre bentu si popescu?
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie: de ce nu ar putea sa aleaga si competitia din pescuit intre bentu si popescu?
andrei, i-a in calcul si varianta a 3-a , si anume o noua asociatie de cluburi(probabil cea care se va creea in jurul lui florin carstocea) si care va primi de la agvps dreptul de a organiza selectiile ptr CM ).

si atunci de ce sa nu fim multumiti ? progresul se obtine prin vot democratic si cu vorba buna, nu cu forta cum doreste piguliciul de alba !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:
andrei vladeanu scrie: de ce nu ar putea sa aleaga si competitia din pescuit intre bentu si popescu?
andrei, i-a in calcul si varianta a 3-a , si anume o noua asociatie de cluburi(probabil cea care se va creea in jurul lui florin carstocea) si care va primi de la agvps dreptul de a organiza selectiile ptr CM ).

si atunci de ce sa nu fim multumiti ? progresul se obtine prin vot democratic si cu vorba buna, nu cu forta cum doreste piguliciul de alba !

pai ce sa mai iau in calcul, varule, daca din iarna tot trimite d-na daniela mailuri pentru constituire si nu s-a intamplat nimic???

iar intre timp "piguliciul" a avansat si si-a luat actele de la minsiter?!?!?

pt. vot democratic si vorba buna (sau rea) e nevoie de un cadru.
The One Team

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de RSC »

andrei vladeanu scrie:
pai ce sa mai iau in calcul, varule, daca din iarna tot trimite d-na daniela mailuri pentru constituire si nu s-a intamplat nimic???

iar intre timp "piguliciul" a avansat si si-a luat actele de la minsiter?!?!?

pt. vot democratic si vorba buna (sau rea) e nevoie de un cadru.
...eh, lasa...ca si tu ai avut acordul si suportul pescarilor de a face o federatie dar ai stat ani de zile cu dosarul in sertar si federatia tot n-ai facut-o. In schimb, piguliciul a reusit, in timp ce tu, Gropare :lol: , te ocupai de panglici si tarushi..adica de "chiupa-chiups" si de "hai sa-i f_tem legal" pe fraierii cotizanti...si acum te miri de ce ai ramas pe dinafara...


ps:Cate variante de raspunsuns a dat pana acum Vladeanu la intrebarea `de ce a ales Federatia lu´Popescu`:

1- ma angajeaza
2- agvps-ul s-a pisat pe mine...cu bolta...
3- sunt vizionar
4- vreau sa vad daca Popescu are bani
5- momentul zero al lui Tibi si uniunea lui Carstocea nu s-au concretizat, si nu din cauza mea...

...probabil mai a dat si alte raspunsuri dar nu am chef sa citesc toate zecile astea de pagini...Ce vrea de fapt Vladeanu?
Raspuns: Vrea sa fie "bagat in seama" :wink: ...ii e dor sa fie `miez` :D
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Cristi Y »

Vladut Mateianu scrie:
andrei vladeanu scrie: de ce nu ar putea sa aleaga si competitia din pescuit intre bentu si popescu?
andrei, i-a in calcul si varianta a 3-a , si anume o noua asociatie de cluburi(probabil cea care se va creea in jurul lui florin carstocea) si care va primi de la agvps dreptul de a organiza selectiile ptr CM ).

si atunci de ce sa nu fim multumiti ? progresul se obtine prin vot democratic si cu vorba buna, nu cu forta cum doreste piguliciul de alba !

Florin Carstocea este singurul care a facut ceva concret pentru carpfishing in ultimii ani , A TACUT SI A FACUT !!!

in opinia mea si cred ca nu numai a mea este cel mai merituos om in a conduce destinele pescuitului de competitie , a aratat ca are potential si atractie pentru asta si ca stie ce are de facut

din pacate cartita de alba a actionat nederanjat si a obtinut actele pe marginea carora se face atata tam-tam

indiferent ce veti face , ca veti face sau nu , FRPS este si va ramane o clica tenebroasa si meschina
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie: Florin Carstocea este singurul care a facut ceva concret pentru carpfishing in ultimii ani , A TACUT SI A FACUT !!!
nu stiu daca e singurul.
de facut, desigur ca a facut. un mondial de exceptie in 2012, unde tara noastra a castigat imagine. dar si domnia sa. (pe langa s-a strecurat si agvps)

si un carpodrom international cu peste si dotari la superlativ. carpodrom aflat, de asemenea, in proprietatea domniei sale. nu a carpfishingului romanesc.
unde societatea d-lui Carstocea organizeaza evenimente, nu carpfishingul romanesc.

carpfishingul romanesc e praf. dezorganizat si sarac.
Cristi Y scrie: in opinia mea si cred ca nu numai a mea este cel mai merituos om in a conduce destinele pescuitului de competitie , a aratat ca are potential si atractie pentru asta si ca stie ce are de facut
si in opinia mea la fel.
de altfel, i-am spus personal treaba asta si m-am deplasat la C-ta in acest scop, la intalnirea din iarna. pentru a-l sustine si a sustine infiintarea unei uniuni de cluburi.
care, din f multa "seriozitate", nu s-a mai facut.
ce sa conduca d-nul carstocea in cazul asta?

din pacate, d-nul Carstocea s-a convins intre timp ca nu are cu cine sa organizeze pescuitul competitional la crap. cine nu ma crede sa-l contacteze.

eu il vad in fruntea sectiunii CRAP a federatiei.
The One Team

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Marian Constantin »

andrei vladeanu scrie: si in opinia mea la fel.
de altfel, i-am spus personal treaba asta si m-am deplasat la C-ta in acest scop, la intalnirea din iarna. pentru a-l sustine si a sustine infiintarea unei uniuni de cluburi.
care, din f multa "seriozitate", nu s-a mai facut.
ce sa conduca d-nul carstocea in cazul asta?

din pacate, d-nul Carstocea s-a convins intre timp ca nu are cu cine sa organizeze pescuitul competitional la crap. cine nu ma crede sa-l contacteze.

eu il vad in fruntea sectiunii CRAP a federatiei.
o conditie a "uniunii" a fost cotizarea cu 1000 euro .... din pacate dupa cum s-a spus suntem prea saraci .....
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de RSC »

andrei vladeanu scrie:
carpfishingul romanesc e praf. dezorganizat si sarac.
Stii cumva cine a condus acest "fenomen" in ultimii 10 ani? :oops:
"Keep it simple!"

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”