APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Mesaj de Popescu Stefan »

buhac constantin scrie:D-le Presedinte mai puteti ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Îmi fac timp, deși acum sunt ocupat cu întocmirea registrului de evidență al pescarilor sportivi. Cluburile membre au început să trimită către federație contractele de legitimare ale sportivilor în vederea emiterii Legitimațiilor sportive. O să vedeți ce loturi vor participa la Campionatul Național 2012, primul Campionat oficial. Cluburile membre vor înscrie loturi la toate probele sportive.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Mesaj de Dan Serban »

Popescu Stefan scrie: Cluburile membre vor înscrie loturi la toate probele sportive.
Cluburile astea pare-mi-se ca au pescari polivalenti..buni la toate :shock: :shock:
Pescar de rând

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Mesaj de Popescu Stefan »

sdaniel scrie:
Popescu Stefan scrie: Cluburile membre vor înscrie loturi la toate probele sportive.
Cluburile astea pare-mi-se ca au pescari polivalenti..buni la toate :shock: :shock:
Nu. Fiecare probă are alți sportivi, după cum a optat fiecare. Federația are ca probe sportive pescuit la crap, staționar (cu toate subduviziunile), spinning, muscă artificială, casting, pescuit marin. Am rămas surprins de numărul mare de cereri de legitimare.
Noutatea adusă de federație este că fiecare club înscrie echipe la fiecare probă sportivă. Ce nu știu cluburile de crap este că nu se fac cluburi monodisciplinare decât în sporturile profesioniste și la pescuit sportiv nu este cazul.
Și lucrul nou este că pescarii sportivi nu sunt membri ai cluburilor, ci sportivi legitimați pe bază de contract de legitimare.

Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Mesaj de Vali Bonto »

CLAUDIU COZMA scrie:Nu trebuie sa fii asa de pesimist , lucrurile nu stau chiar asa de rau cum par , stau chiar mai rau :D lasa-nd gluma la o parte cred ca o sa avem parte de o iarna fierbinte asa cum ne-am obisnuit in ultimul timp , in care fiecare va incerca sa i-i dea la gioale celuilalt , felicitari (anticipate) pentru noul club si indiferent unde il afiliezi daca il afiliezi , situatia va fi la fel de grea , cel putin in perioada viitoare .
Claudiu cred ca iana va fi fierbinte din cu totul alte motive.... :D
Se pare ca era faulturilor a trecut si pentru asta nu pot decat sa ma bucur si sa-i felicit pe cei care au facut posibil acest lucru... :wink:
Stiu ca esti pasionat si de rapitori asa ca o sa te rog sa citesti si un mic articol referitor la pregatirea lotului national e spinning al Romaniei pentru CM 2012 care va avea loc in Egipt printre bibanii uriasi de Nil care ajung si la greutati de 180 kg...wow ce senzatii.. :shock: ..http://www.lrs.ro/blog/?p=841

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Mesaj de Popescu Stefan »

Băieți, vă dau o veste trista. Am primit răspunsul de la CIPS.
Ne vedem la Alba Iulia. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

Vali Bonto scrie:
CLAUDIU COZMA scrie:Nu trebuie sa fii asa de pesimist , lucrurile nu stau chiar asa de rau cum par , stau chiar mai rau :D lasa-nd gluma la o parte cred ca o sa avem parte de o iarna fierbinte asa cum ne-am obisnuit in ultimul timp , in care fiecare va incerca sa i-i dea la gioale celuilalt , felicitari (anticipate) pentru noul club si indiferent unde il afiliezi daca il afiliezi , situatia va fi la fel de grea , cel putin in perioada viitoare .
Claudiu cred ca iana va fi fierbinte din cu totul alte motive.... :D
Se pare ca era faulturilor a trecut si pentru asta nu pot decat sa ma bucur si sa-i felicit pe cei care au facut posibil acest lucru... :wink:
Stiu ca esti pasionat si de rapitori asa ca o sa te rog sa citesti si un mic articol referitor la pregatirea lotului national e spinning al Romaniei pentru CM 2012 care va avea loc in Egipt printre bibanii uriasi de Nil care ajung si la greutati de 180 kg...wow ce senzatii.. :shock: ..http://www.lrs.ro/blog/?p=841
Vali asa sa fie , eu sunt o persoana care nu apreciaza faulturile si au fost destule , unele chiar grosolane :D daca au disparut cu atat mai bine :wink:
Reportajul si ceea ce urmeaza sa se intample in Egipt este de senzatie , se vede ca baieti sunt bine organizati si stiu ce au de facut , nu pot decat sa le urez fir intins , doar au un blazon de aparat . Oare cum o fi drill-ul cu un biban de peste 100 kg :shock:
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

Ops , am postat din greseala de doua ori .
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Mesaj de miyagi »

Popescu Stefan scrie:Băieți, vă dau o veste trista. Am primit răspunsul de la CIPS.
Ne vedem la Alba Iulia. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma duc la Madine ca se organizeaza acolo un targ de fete si-i mai ieftin.

Bass Assassin
member


Data inscrierii: 02/12/2010
Mesaje: 214
Locatie: Cape Town

MesajTrimis: Mie 11 23, 2011 1:43 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)
Schizo a inscris la OSIM frps... si are ca obiect de activitate , retineti va rog formularea

Activităţi sportive: organizarea de competiţii sportive oficiale naţionale internaţionale; servicii de pescuit; organizarea de campionate şi turnee internaţionale.

... el crede ca asta a rezolvat problema competitiilor de pescuit Laughing Laughing Laughing

......la statuie ce-a facut el ! asta arata ce nivel de inteligenta are , dar ce sa-i ceri unui s........ ?
cat de i.......... trebuie sa fii ,ca sa te prezinti cu astfel de fumigena in fata pescarilor .si sa mai ai tupeul sa le ceri sa se afilieze la federatie ? Laughing Laughing
Legatura cu pescuitul recreativ(hobby) nu se regaseste nicaieri , in acest caz , se pot organiza linistit tot felul de competitii care nu contin cuvantul "spotiv"
Cornele, atentie la limbaj. :wink:
Urban culture.

Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Re: APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Mesaj de Ovidiu Oancea »

Popescu Stefan scrie:Băieți, vă dau o veste trista. Am primit răspunsul de la CIPS.
Ne vedem la Alba Iulia. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pai nu postati raspunsul CIPS? Ca doar nu trebuie sa venim toti la Alba Iulia ca sa il vedem? :D

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: APCR - O MARE IMPOSTURA CU IZ PENAL

Mesaj de cezar.ch »

Popescu Stefan scrie:Băieți, vă dau o veste trista. Am primit răspunsul de la CIPS.
Ne vedem la Alba Iulia. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
E ca si cand eu imi cumpar o prastie de nadit si notific Secretariatul General NATO asupra acestei achizitii !
Oamenii aia imi vor raspunde OK, am luat nota, trimiteti documentatia tehnica (instructiuni de utilizare, specificatii tehnice, cadenta etc) sa le studiem, mai ales sub aspectul posibilitatii inlocuirii bulgarasilor de nada cu bile de plutoniu .
Cam asta a facut popescu !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”