Cine si ce a furat in Franta ?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

@ Vladut

Atunci cand depozitul Senzor a fost spart si am fost cel care a facut posibila prinderea hotilor ,fara nici o pretentie materiala, am crezut ca mi-am castigat "o pozitie oficiala" legata de cei care fura. Nu stie nimeni asta ... Si atunci am musamalizat cazul ...

Si daca tot se intrunesc cluburile pentru o pozitie oficiala poate se discuta si alte subiecte cum ar fi :
Care a fost recompensa sau macar cate randuri s-au scris pentru doborarea unui nou record national (chiar european ) intr-un concurs oficial de 72 de ore si daca cei de la fips si cips au aflat acest lucru , ca de doi Delkimi jumate' au aflat imediat !

P.S. Si eu astept un raspuns oficial de fix un an . ( in ambele cazuri )

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Vali Vesa »

Vladut Mateianu scrie:@vali vesa
Stiu ca reprezentantii Moldovei au fost cei care au coordonat actiunea, dar din pacate a fost si Romania implicata...
Pai daca stii cine a coordonat "actiunea" de ce o tot dai pe "tricoul Romaniei" ??? Ca sa demonstrezi ce? Ca Romanii sunt hoti?
Vladut Mateianu scrie: ... Apropo, vad ca sti foarte multe lucruri, cum se aduna produsele furate, ce mailuri au venit, cine a furat geanta, etc..... :roll: De ce nu ne spui si noua ?
O sa va spuna oficial cei implicati. Mai bine o faceau din primele postari, ca sa nu se mai manance atata rahat pe subiectul asta. Dar cred ca RUSINE este cuvantul care i-a oprit s-o faca...
Vladut Mateianu scrie:@vali vesa
...vad ca sti foarte multe lucruri, cum se aduna produsele furate...
Inca o data, nu au fost furate!
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Vali Vesa »

Vladut Mateianu scrie:@vali vesa
Si de ce te implici in asemenea actiuni, daca te plangi ca ai atata treaba ? :wink:
Vladut, am TOT RESPECTUL pentru tine ca pescar, si o stii pea bine. O fac si public: de cate ori am avut nevoie de un sfat, in concursuri, am apelat la tine si la Andrei. Si pot sa spun cu mana pe inima ca am avut numai de invatat si mi-a fost bine cand am ascultat sfaturile voastre. Dar cu riscul ca pot strica o prietenie (cel putin asa gandeste prostul din mine, ca suntem PRIETENI) nu pot sa tac atunci cand este atacat un alt prieten, chiar daca intr-o anumita masura a gresit. Dar nu poti sa numesti HOT un om care a gresit prea putin ca sa-si merite un asa nume. Poate-mi dai dreptate in final. Ar insemna mult, cu toate ca nu ma astept... :cry:

Si ca sa-ti fac placerea, eu o sa ma opresc aici deocamdata.

Cu deosebita stima,

In nume personal,
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Bogdan Guguianu
Mesaje: 60
Membru din: Dum Ian 09, 2005 12:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Bogdan Guguianu »

Bonjour , je suis la réception de l'Hotel .
J'ai vu le bagage dans la rue devant l'hotel avec une paire de chaussures sur le sac , j'ai rentré le bagage dans la réception de l'hotel , une heure après deux
messieurs jeunes avec un badge de Roumanie m'ont demandé le sac avec la paire de chaussures, je l'ai donc donné .
Nous n'avons pas reçu d' appel du pêcheur de Croatie , C 'est un Monsieur habitant Cazaubon qui est venu 2 jours après .
En esperant que ces renseignements vous aideront , recevez nos sincères salutations . La Réception .

----- Original Message ----- From: "Bogdan Guguianu"
To: <contact@hotel-royhenri.com>
Sent: Monday, November 02, 2009 3:35 PM
Subject: Bagaje oubliee



Bonjour,


Je vous ecris pour clarifier les problemes avec le bagage oubliee par le
pecheur de Croatie. Dites moi svp là où était le bagage quand il a été
pris :

- sur la rue ou l'intérieur de l'hôtel ?

- si le bagage c'etait dans l'hotel c'est quelqu'un qui a demande de il
le recevoir a la reception ou il a ete prennu sans demander ?

- si le bagaje a ete demande combien de personnes ont demandé le bagaje

- l'appel de pêcheur de Croatie pour vous dire qu'il a ete oubliee son
bagage c'etait avant ou après le bagage a été pris ?

- est ce que vous etes sure que le bagaje a ete lue par un/des persones
habille dans l'equipment de Roumanie ?

Merci à l'avance de votre aide pour elucider cette enigme,

Bogdan Guguianu
Am tolba plina !

Avatar utilizator
Bogdan Guguianu
Mesaje: 60
Membru din: Dum Ian 09, 2005 12:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Bogdan Guguianu »

Sa va traduc ?
Am tolba plina !

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2430
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Doeat »

ar fi bine :D
Roland K.
KRap-Baits RO

dragomir marius
Mesaje: 97
Membru din: Sâm Aug 01, 2009 21:32

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de dragomir marius »

Buna ziua, sunt de la receptia hotelului.
Eu am vazut pe strada din fata hotelului un bagaj cu o pereche de incaltari pe sac, am dus bagajul la receptia hotelului, o ora mai tarziu doi domni tineri cu un badge (legitimatie) al(a) Romaniei mi-au cerut sacul cu perechea de incaltari si eu deci le-am dat.
Nu am primit un apel din partea pescarului din Croatia, este un domn din Cazaubon care a venit 2 zile mai tarziu.
In speranta ca eceste lamuriri va sunt de folos, primiti sincerele noastre salutari.Receptia.

Aceasta este traducerea raspunsului de la receptiei hotelului.

marius din
Mesaje: 45
Membru din: Mie Apr 16, 2008 14:09
Puncte: 0
Localitate: pitesti
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de marius din »

Din principiu nu scriu pe forum si nu-mi spal rufele in public, dar de aceasta data sunt dator cu niste explicatii, sunt dator in fata celor care ne-au sustinut, in fata celor care ma cunosc si nu in ultimul rand in fata colegilor de lot care sunt banuiti si acuzati pe nedrept de furt.
Pe scurt am sa va relatez povestea gentii cu pricina.
Masina cu bagajul lotului a plecat spre Romania luni dimineata la prima ora.
Ramanand fara bagaj de mana am plecat in orasel sa cumpar o geanta, lucru pe care l-au facut si alti colegi .
In timp ce cautam prin magazine(care erau putine si nu aveau genti), am auzit ca exista in fata catorva hoteluri genti abandonate si am fost condus de Vitali (component lot Moldova) im receptia hotelului unde a stat lotul Croat.(peste strada de hotelul unde erau cazati moldovenii)
Receptionera spunea ca geanta fusese abandonata cu o seara inainte in strada si sa bucurat ca scapa de ea.
Am luat geanta impreuna cu Vitali si am plecat spre terasa hotelului nostru pentru a nu o goli in strada. Pe terasa se aflau o parte din componentii loturilor Moldovei si Romaniei.
Marti dimineata in Romania a sosit un mail din care reiese ca geanta cu pricina a fost uitata de un component al lotului Croatiei pe nume Mihovil Vudrag. Constientizand gafa pe care am facut-o impreuna cu sportivii moldoveni, am demarat imediat actiunea de strangere a lucrurilor din Moldova si Romania si am luat legatura cu croatul pentru a ne cere scuze si a-l asigura ca va intra in posesia lor in cel mai scurt timp. Acesta ne-a multumit, lucru ce reiese si din mailul trimis de el.
La ora aceasta geanta se afla in drum spre Croatia si astept comfirmarea de primire.
Nu exista scuze pentru ce s-a intamplat, dar cei ce ma cunosc stiu ca nu-mi sta in caracter sa FUR.
Cam atat am avut de spus si sper ca imaginea Romaniei formata de loturile anterioare sa nu fie afectata in urma acestui incident neplacut si nedorit de nimeni.
OVIDIUS CONSTANTA

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de doru_croc »

Poate asta ne scoate din ceata si se termina odata acest subiect si toata balacareala.
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2430
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Doeat »

Ca si campion national al Romaniei vi se pare normal sa culegeti genti de pe strada ? Gestul in sine, pe care personal cred nu a fost FURT, este injositor si penibil din cauza careia Romania va fi privita cu dispret si in acest domeniu.
Roland K.
KRap-Baits RO

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”