Concluzii 2

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concluzii 2

Mesaj de Vladut Mateianu »

@gabi sandu

daca tot ai pomenit de CM 2012 , poate ar fi fost indicat sa amintesti si datorita CUI a fost propusa Romania si CINE a facut lobby an de an la Mateolli, la capitanul Africii, capitanul Frantei, etc....

Asta asa, ca fapt divers....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Concluzii 2

Mesaj de gabisandu »

Vladut cred ca stie toata lumea ca este meritul lui Andrei. Apropo a intrebat Matteoli de tine Andrei si Bentu.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Concluzii 2

Mesaj de Val »

andrei vladeanu scrie:cornel serbu vorbeste de generatia de aur, dar val - prin exemplul cu nea cristi albastroiu - se afla pe vremea lui florin halagian
:D :D :D
Nea Florin halagian avea vorba aia tare de tot cu "Focul la ei .." :lol: :lol: Nu stiu daca nu cumva Titi Teasca a scos-o pe aia cu "ai , n-ai mingea , tragi la poarta .." :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concluzii 2

Mesaj de Vladut Mateianu »

Multumesc Gabi, putin stiu asta....iar in 2012 or sa se bata destui cu pumnii in piept... :wink:
Crezi ca , inafara de pescari, o sa aprecieze cineva (ma refer la "prietenii" din alte cluburi) faptul ca datorita unui "nebun" va fi in Romania CM ? Ma indoiesc..... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Concluzii 2

Mesaj de gabisandu »

Avem sustinerea tuturor, este un curent de simpatie la adresa Romaniei si nu cred ca mai putem pierde organizarea. Doar daca nu ne faultam singuri asa cum uneori ne este obiceiul.

carpdiscount.ro
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 159
Membru din: Lun Noi 16, 2009 12:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concluzii 2

Mesaj de carpdiscount.ro »

Pai da, curentul asta este si de la sutele de beri baute impreuna cu toate natiunile...unite ! :lol:

coco
MAGAZIN DE NEINCREDERE.
Site-ul Crapmania.ro nu-l recomanda!

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concluzii 2

Mesaj de marin laurentiu »

gabisandu scrie:Avem sustinerea tuturor, este un curent de simpatie la adresa Romaniei si nu cred ca mai putem pierde organizarea. Doar daca nu ne faultam singuri asa cum uneori ne este obiceiul.
nu e suficient doar "un curent de simpatie"...cum de multe ori nu e suficient doar sa vrei....trebuie sa si poti :wink:
ptr a organiza un CM ,pe langa o balta care sa poata sustine participarea a aprox 60 de echipe ,e necesar un adevarat ...arsenal logistic...drumuri de acces cel putin..decente,acces facil la punct sanitar(spital),pompieri,locuri cazare(motel,hotel),etc...
cate locatii de acest gen sant in ac moment in romania?
poate doar sarulesti...
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Concluzii 2

Mesaj de gabisandu »

Crede-ma Laurentiu nu a existat etapa de CN care sa nu fi fost organizata mai bine ca acest CM. Cat despre logistica iti spun doar ca pe sectorul C concurentii au fost obligati sa-si care tot echipamentul la mana, a fost interzis accesul cu masina pentru a nu strica gazonul. Fiecare tara a fost obligata sa se descurce cu distribuirea mancarii pentru competitori. In Franta organizatorul aducea pe standuri mancarea, staff-ul tehnic nu facea carausie ci statea pe balta sa ajute echipele. Fiecare tara a trebuit sa se descurce singure de hotel iar zona unde s-a desfasurat CM avea putine hoteluri. Erau tari care stateau si la 50 km de balta, noroc cu Costel Stanila care a reusit sa gaseasca cazare la 10km de balti.

Cel mai important este sa gasim un lac care sa-l cunoastem bine si sa ne ofere avantaj. Iar daca vom reusi si o organizare de exceptie care sa ramana in memoria FIPS cu atat mai bine. Nu are de ce sa ne fie frica suntem in stare sa-l organizam mult mai bine ca ei, eu am incredere.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Concluzii 2

Mesaj de Victoras Petcu »

andrei vladeanu scrie:
Liviu Mihai scrie:Africanii au avut in stafful lor o echipa de doi englezi(tata si fiu) care anul acesta la un concurs important au iesit pe locul 2, concursul a avut loc pe aceste lacuri.
puteam sa-l rog pe rob (hughes) sa ne dea un manaer eneglez de meserie si de imprumut, asa cum l-am avut pe zvonko in serbia.
poate venea chiar el, nu stiu.
am preferat sa stau departe de tot si nici sa nu insotesc lotul.
ca sa fac o demonstratie stupida lui gabi tomulescu ca nu i-am calificat eu pe planet ca sa merg in anglia la al 7-lea campionat mondial.
aste e realitatea.

"am preferat sa stau departe de tot si nici sa nu insotesc lotul.
ca sa fac o demonstratie stupida lui gabi tomulescu ca nu i-am calificat eu pe planet ca sa merg in anglia la al 7-lea campionat mondial.
aste e realitatea"

-Realitatea Valoare este aceea ca, se stia inca dinainte ca in cazul ca "Planet Carp" va fi campioana Costel Stanila, va fi conducatorul delegatiei in Anglia! :wink: Eu am aflat asta chiar de la el,cind se desfasura finala pe M.V.2!!!!! :wink:
Victoras Petcu

vlad.oproiu
Mesaje: 166
Membru din: Mar Mai 05, 2009 16:58

Re: Concluzii 2

Mesaj de vlad.oproiu »

care a fost captura la CM?
s-au prins numai salonte?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”