Concluzii 2

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Concluzii 2

Mesaj de Genes Florin »

Pasa, vezi ca sunt mai bune gradele care le ai, o sa-ți para rău ca te-ai băgat in toate rahaturile astea.
Păcat ca nu bei, dar te corup in delta:wink:
Balta Puiesti

Liviu Mihai
Mesaje: 50
Membru din: Mie Dec 12, 2007 21:20
Puncte: 0
Localitate: Deutschland

Re: Concluzii 2

Mesaj de Liviu Mihai »

Prima intalnire pe pamant romanesc cu un fan Planet
Fişiere ataşate
poza.jpg
poza.jpg (170.32 KiB) Vizualizat de 825 ori
Campion national 2010
http://www.planetcarp.ro

Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: Concluzii 2

Mesaj de Pasa »

Liviu Mihai scrie:Prima intalnire pe pamant romanesc cu un fan Planet
ESTE O POZA TRU..............
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Concluzii 2

Mesaj de gor965 »

Pasa scrie:
Liviu Mihai scrie:Prima intalnire pe pamant romanesc cu un fan Planet
ESTE O POZA TRU..............
It is TRUe !!! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Concluzii 2

Mesaj de Genes Florin »

Pasa scrie:
Liviu Mihai scrie:Prima intalnire pe pamant romanesc cu un fan Planet
ESTE O POZA TRU..............
Asa pare Pasa, tu nu ai cum sa porti o asa burtica dupa tine :lol: :lol: :lol:
Balta Puiesti

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Concluzii 2

Mesaj de gabisandu »

Cateva nemultumiri personale legate de acest CM:

1. Organizarea a fost cu mult sub ceea ce au oferit francezii anul trecut. Inaintea tragerii la sorti a grilelor in dimineata inceperii concursului, nu exista nici-o expunere a grilelor pe balti. Nu stia nimeni unde sunt locurile pe balta. Ei puteau schimba oricand locurile dupa tragerea la sorti. De neacceptat la un CM.

2. Au trecut peste regulament in ceea ce priveste marimea standurilor si a distantei dintre ele. Mitch la sedinta tehnica cu o zi inainte de a incepe CM-ul a spus ca acum suntem in Anglia iar conditiile sunt cele date si trebuie sa le acceptam asa cum sunt. Asadar a decretat ca anul asta standul va avea 15m si nu 20m iar standurile pot avea si 10m intre ele. Asa ca vecinii erau si la o distanta de 10m. Ca la un concurs de stationar.

3. La tragerea la sorti am tras pe grila un cap de stand B19, cap de stand care spre surprinderea noastra nu era. Era pana la urma la jumatatea lacului avea intradevar 30m fata de cei care stateau in dreapta noastra. S-a explicat la sedinta tehnica ca era cap de stand deoarece avea o distanta mai mare fata de cei din dreapta. Standul ar fi trebuit sa fie in coada si sa nu aiba nici-un vecin intr-una dintre parti. Din pacate a trebuit sa acceptam si acest lucru.

4. Pe standul C englezii din dreapta noastra nadeau la ei in stand cu racheta la punct fix fara nici-o greseala. Iar apoi dadeau cu catapulta 2-3 bulgari la noi in stand. Dupa care spuneau "sorry mistake". Arbitrii nu au cooperat si au trecut cu vederea acest fapt.

Din punctul meu de vedere orice etapa de CN a fost organizata MULT mai bine decat acest campionat mondial. Francezii anul trecut au fost cu cateva clase deaupra lor la organizare. Un campionat unde factorul noroc a influentat mult rezultatul final. Bulgarii au prins 3 pesti dar cate 1 pe fiecare balta si au terminat pe locul 7.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Concluzii 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Aaaaaa gata am inteles,englezii au avut ceva cu voi!!!!!! Poi cum restul tarilor care au participat la acest CM au fost tratate intr-un fel si voi ati fost tratati altfel!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cred ca toate acestea scrise de tine,au rezolvat problema!!!!!!Acum trebuie sa intelegem de ce ati ocupat locul (compus din doua cifre)pe care l-ati ocupat!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
De ce nu le-ati adus aminte organizatorilor,ca voi ati prins niste crapi pe acele lacuri(la antrenament) cu citeva zile in urma si ca ar trebuii sa-i treaca si pe ei(stil M.V.2)? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Nu mai da cu ea de gard ca nu tine!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Concluzii 2

Mesaj de gabisandu »

Domnule Petcu toate natiunile au avut aceleasi conditii nu am fost noi defavorizati in nici-un fel. Cele scrise mai sus sunt doar nemultumiri personale legate de organizare. Nu am comentat nimic legat de cantitatea de pesti. Asa ca nu-mi intoarceti vorbele. Noi atat am stiut atat am facut acolo. Ce spun eu este doar ca la capitolul organizare au fost cu mult sub organizarea de anul trecut cat si a etapelor organizate in Romania.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concluzii 2

Mesaj de Vladut Mateianu »

Gabi, englezii au organizat deplorabil. Nu au respectat regulamentul Cips si se pare ca si reprezentantii cips se fac ca nu vad... :oops: Oare a meritat efortul nostru cu organizarea (net superioara) a etapelor CN ?
Eu vad acest CM ca o mare nesimtire.....si , crede-ma, stiu ce zic....am fost si eu candva pe acolo.... :(
Si stiu si ca pestele nu a stat pe patul de nada si s-a prins doar la interceptie...asta ca sa nu apara destepti care sa comenteze ca nu a fost buna nada.... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Concluzii 2

Mesaj de Val »

Apropo de nada - cine poate sa rasfoiasca un pic "Carpworld" si "Crafty Carper" se va lamuri de ce Bait & Feed Company , in Marea Britanie , este o firma deosebit de serioasa si cu rezultate exponentiale pe baltile din UK . Cred ca modul de folosire al nadei trebuie discutat si nu nada in sine ...
Ultima oară modificat Mar Oct 12, 2010 15:00 de către Val, modificat 1 dată în total.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”