parere membru pelicanul despre APCR

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: parere membru pelicanul despre APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

multumesc baietilor de la pelicanul pt atentie si pentru discursul civilizat. :D
The One Team

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: parere membru pelicanul despre APCR

Mesaj de laurentiu sarghie »

Shi noi multumim Andrei, dar din pacate:
" OPERATIA REUSITA, PACIENTUL MORT "

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: parere membru pelicanul despre APCR

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
irelevant. dupa rationamentul tau nu s-ar mai putea inscrie nimeni la fotbal pentru ca l-ar ''batui'' fantoma lui petschovschi, la'' hanbal''
aloooooooooo...........dom 'profesor
batui..........bantui
hanbal........handbal
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: parere membru pelicanul despre APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:
andrei vladeanu scrie:
irelevant. dupa rationamentul tau nu s-ar mai putea inscrie nimeni la fotbal pentru ca l-ar ''batui'' fantoma lui petschovschi, la'' hanbal''
aloooooooooo...........dom 'profesor
batui..........bantui
hanbal........handbal
scuze, am scris repede
The One Team

Avatar utilizator
constantin emilian
Mesaje: 257
Membru din: Dum Mai 20, 2007 21:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: parere membru pelicanul despre APCR

Mesaj de constantin emilian »

Si nici alfabetul nu-l mai stie bine :D :mrgreen:
"Everything you can imagine is real"
Canalul Coledoc, Sat Duoden.

Avatar utilizator
constantin emilian
Mesaje: 257
Membru din: Dum Mai 20, 2007 21:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: parere membru pelicanul despre APCR

Mesaj de constantin emilian »

laurentiu sarghie scrie:Shi noi multumim Andrei, dar din pacate:
" OPERATIA REUSITA, PACIENTUL MORT "
:D :D Ii dam o sticla de Jack acusica si-si revine pacientul.
Mai stii filmul ala? Dosarul Pelican, povestea veridica si palpitanta a unei studente care descopera mobilul si autorul moral al unei crime duble de care sint legate inalte interese politice si financiare. Cunoasterea adevarului o arunca intr-o teribila singuratate, iar viata-i atirna de un fir de par. Isi gaseste pina la urma un aliat in persoana unui reporter, dar vor reusi ei oare sa supravietuiasca pentru a stringe dovezile si a le face publice? (sursa Cinemagia)
"Everything you can imagine is real"
Canalul Coledoc, Sat Duoden.

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: parere membru pelicanul despre APCR

Mesaj de laurentiu sarghie »

Costica,

Eu zic ca esti pe drumul cel bun.....Shi asa multa lume considera ca pescuitul nu are nimic educativ in el.
Am sa-l rog pe Chilian sa mai scoata o piesa : " Fa-te cinefil Costele " " Termopane , termopane ........ :lol: :lol: :lol:

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: parere membru pelicanul despre APCR

Mesaj de Cristian Rudeanu »

Cred ca cel mai potrivit film al acestei stagiuni este Pasarile, al lui Alfred Hitchcock, la cate acvile, pelicani si califari ne-au napadit ... :D In curand ne lasam de pescuit si ne apucam de vanatoare.

Avatar utilizator
constantin emilian
Mesaje: 257
Membru din: Dum Mai 20, 2007 21:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: parere membru pelicanul despre APCR

Mesaj de constantin emilian »

Hahahaha, dap, corect. Insa atat pelicanul cat si acvila sunt protejate prin lege unfortunately :D
"Everything you can imagine is real"
Canalul Coledoc, Sat Duoden.

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: parere membru pelicanul despre APCR

Mesaj de marin laurentiu »

Cristian Rudeanu scrie:
Pentru ca tot se practica comparatiile fotbalistice, putem considera AGVPS ca fiind FRF, caz in care APCR este LPF.
am putea considera...dar lucrurile stau cam in felul urmator:

cica statea mircea sandu pe ganduri...obosit de atatea obligatii il cheama pe Dragomir si ii zice: ba mitica,noi si asa nu avem personal ,nu avem logistica...hai mah sa desemnam o asociatie sa organizeze ei CN si noi ramanem doar cu reprezentarea echipei nationale...uite eu m-am gandit la steaua....au o gramada de cupe castigate si au facut si rezultate frumoase pe afara,ce mai,e cel mai titrat club...si uite asa il cheama la federatie pe jiji si ii zice: bah jiji ,uite cum e treaba,vezi ca pe aici pe la federatie sant doar eu cu nentu' mitica si fo' 2 secretare...nu putem mah sa ne ocupam si de echipa nationala si de CN...asa ca organizaeza tu CN si noi de ocupam doar de reprezentarea internatioanala...
jiji fericit nevoie mare-cum nashule,lasa pe mine ca organizez eu cel mai corect CN din toate timpurile...anunta jiji mare sedinta nationala si decreteaza: bah cine vrea CN trebuie sa se afilieze la asociatia sportiva steaua bucuresti...daca nu,nu participa...acu' ,oamenii mai circumspecti la inceput ,incep sa cedeze sub presiune si adera unu cate unu...vine timisoara ca dintotdeauna au fost orase infratite..apoi vine buzaul ca oricum jiji le baga bani in buzunar... si brasovul ca ii promite jiji lu' dinu gheoghe ca-l pune presedinte in locul lu' argaseala...apare si ceahlaul ca se jura jiji ca ii da 3 puncte in ghencea :mrgreen: si il salveaza de la retrogradare...pana la urma vine si campioana nationala,ca deh,ii datora bucsaru niste bani lu' jiji si s-a jurat ca ii scade dobanda...cu Rapid,club mare si asta, a fost mai greu...dar cum jiji e versat nevoie mare, ii baga cateva pasaje invatate pe la bruxel: bah copos,stiu ca si tu faci "prajiturele" d-alea bune dar ce rost are sa ne batem amandoi cand numai impreuna il putem retrograda definitiv pe Borcea? hai cu mine ca asa stiu ca am spatele acoperit...si cum copos d-abia astepta sa io traga lu' borcea...a venit si el...apoi au mai venit si cateva nou promovate,ca deh nu e bine sa te pisi contra vantului chiar asa de la inceput....acu' borcea,mititelu si inca cativa, mare scandal mare...reclamatii pe la federatie,razboi prin media,ce mai....revolutie...pai cum? eu Borcea,comandant la ASOCIATIA SPORTIVA DINAMO sa ma afiliez vreodata la ASOCIATIA SPORTIVA STEAUA? niciodata... va fi razboi civil....caine pana la moarte!!!!!


orice asemanare cu persoane sau situatii din pescuit este pura coincidenta :!: :!: :!: :wink:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”