Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Vladut Mateianu »

Acum cativa ani, iti permiteai si tu cu lotul Hook sa participi la calificari. Acum de ce nu o faci, daca banii nu sunt o problema ?

PS Un raspuns pertinent te rog, daca se poate !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de oanavictor »

Genes Florin scrie: Nu era bine pe vremea APCR cand taxele erau mult mai mici si baltile erau gratis arbitri nu mancau de la restaurant etc etc.
dupa cum vad eu lucrurile apele sunt foarte tulburi si nu prea vad "timpul" favorabil sa se indrepte ceva atat timp cat tot groparii pescuitului stau la masa.
o zi buna buna va doresc!.
pai si care e problema daca am realizat acum greselile facute si vrem sa revenim la taxe mici si balti gratis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
plus de asta pe vremuri nu erau atat de multi milionari care se pi..u pe 10.000 de euro ca alde barbu si bogdan ....... :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Genes Florin »

Vladut Mateianu scrie:Acum cativa ani, iti permiteai si tu cu lotul Hook sa participi la calificari. Acum de ce nu o faci, daca banii nu sunt o problema ?

PS Un raspuns pertinent te rog, daca se poate !
Nu mai beau Vlade:))))
ni-mi place ce vad acum in organizarea CN-eului
Bani am gasit dar la buzau a cam disparut spiritul de cn stiind ca nu avem sanse.
Balta Puiesti

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Genes Florin »

oanavictor scrie:
Genes Florin scrie: Nu era bine pe vremea APCR cand taxele erau mult mai mici si baltile erau gratis arbitri nu mancau de la restaurant etc etc.
dupa cum vad eu lucrurile apele sunt foarte tulburi si nu prea vad "timpul" favorabil sa se indrepte ceva atat timp cat tot groparii pescuitului stau la masa.
o zi buna buna va doresc!.
pai si care e problema daca am realizat acum greselile facute si vrem sa revenim la taxe mici si balti gratis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
plus de asta pe vremuri nu erau atat de multi milionari care se pi..u pe 10.000 de euro ca alde barbu si bogdan ....... :idea:
Pai cand l-am intrebat eu pe Calota cat cere pentru un arbitru si i-am spus ca este scump nimeni nu a spus nimic.
arbitru parca 150/zi si mancare, scump in trecut ne descurcam parca mai bine dar acum fiind criza trebuie sa cotizam...
lasa ca Dragan si Barbu nu se pipi pe bani sunt chiar foarte chibzuiti dar ce sa faceti si voi cand vedeti ca de doi ani cn-eul este castigat de ei trebuie sa-i lovesti poate ii intimidezi. :wink: :wink:
sunt curios sa vad cum se organizeaza agvp-seul anul asta, vad ca ai uitat Vlade cand Bentu lua decizii peste ce hotarase cluburile si noi eram in pozitia culcat...
Bentu Selaru Ionescu sunt acum absenti, in trecut nu aveai loc de ei la sedinte acum...
imi aduc aminte o faza tare cu AV cand sa asezat pe locul marlanilor:))))))))))))))))))))))
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Bogdan Dragan »

oanavictor scrie: pai si care e problema daca am realizat acum greselile facute si vrem sa revenim la taxe mici si balti gratis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
plus de asta pe vremuri nu erau atat de multi milionari care se pi..u pe 10.000 de euro ca alde barbu si bogdan ....... :idea:
Ai grija cum vorbesti nea Victore...nu mai incerca sa induci lumea in eroare. Nu-mi baga pe gat vorbe aiurea. Vezi bine ca am scris mai devreme. Nimeni nu se pi.a pe nimic. Nu eu am propus taxa asta dar sunt dispus sa o platesc pentru a ajuta lotul castigator.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de oanavictor »

Bogdan Dragan scrie:Hai nea Victore lasa-ma cu ispita asta ca nu o crede nimeni...ce dracu! Daca cineva are bani de dat pentru calificare ii da din buzunar, nu dintr-un amarat de premiu care oricum iti ajunge doar sa faci o deplasare pentru antrenament.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Bogdan Buzatu »

Parerea mea e ca problema CN-ului nu o reprezinta banii...ci lipsa de organizare si cativa oameni implicati!L-am avut pe AV si Stanila...nu au fost buni! Se implicau,gaseau balti,sponsori,participanti multi...noi plateam si jucam....I-am gonit si acum cam plangem dupa ei...Avem nevoie de un LIDER! Andrei Vladeanu nu a fost bun,de ce nu-si asuma altcineva sarcinile pe care le-a indeplinit el in trecut? Si sa o faca mai bine,ca doar avem mai multa experienta acum...
Vladut,Nea Oana...sunteti cele mai puternice voci,de ce nu luati voi taurul de coarne,unul sau amandoi??? Cam voi l-ati dat inlaturat pe AV...de ce nu va asumati voi rolul de lideri ai carpfishing-ului de competitie? Poate o faceti mai bine! Stiu...nimeni nu are timp,trebuie sa se ocupe de afaceri sau de altceva...dar CINEVA chiar trebuie sa FACA ceva,nu doar sa vorbim/scriem si sa ne plangem ca nu suntem bagati in seama!!! Avea Nea Oana G6 la un moment dat...a fost APCR...s-a propus o Uniune...instrumente au fost si sunt,trebuie doar se se implice cineva.Parerea mea e ca doar uniti putem sa ne impunem la AGVPS,Federatie sau in alta parte.De ce de fiecare data la sedintele cu AGVPS-ul iese haos?!?! pentru ca mergem toti,impreuna dar dezbinati!!!Cred ca altfel ar fi daca am discuta,ne-am certa,ne-am impaca intre noi si abia apoi reprezentantul nostru sa prezinte AGVPS-ului pretentiile/hotararile noastre.

Vladut,Nea Oana sau alti "grei" din pescuitul romanesc pe care nu i-am mentionat,nu va suparati pe mine,propun,nu dau cu paru... :D dar chiar m-am saturat de certuri si incertitudini!!! Noi,Oltenia Fishing,am participat(individual sau ca si lot) la mai multe CN-uri si vrem sa o mai facem pe viitor dar in conditii clare.Nu suntem nici pe departe bogati,vrem taxe decente dar in primul rand organizare! A noastra!!!

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de barbumarius »

Bogdan Buzatu scrie:Parerea mea e ca problema CN-ului nu o reprezinta banii...ci lipsa de organizare si cativa oameni implicati!L-am avut pe AV si Stanila...nu au fost buni! Se implicau,gaseau balti,sponsori,participanti multi...noi plateam si jucam....I-am gonit si acum cam plangem dupa ei...Avem nevoie de un LIDER! Andrei Vladeanu nu a fost bun,de ce nu-si asuma altcineva sarcinile pe care le-a indeplinit el in trecut? Si sa o faca mai bine,ca doar avem mai multa experienta acum...
Vladut,Nea Oana...sunteti cele mai puternice voci,de ce nu luati voi taurul de coarne,unul sau amandoi??? Cam voi l-ati dat inlaturat pe AV...de ce nu va asumati voi rolul de lideri ai carpfishing-ului de competitie? Poate o faceti mai bine! Stiu...nimeni nu are timp,trebuie sa se ocupe de afaceri sau de altceva...dar CINEVA chiar trebuie sa FACA ceva,nu doar sa vorbim/scriem si sa ne plangem ca nu suntem bagati in seama!!! Avea Nea Oana G6 la un moment dat...a fost APCR...s-a propus o Uniune...instrumente au fost si sunt,trebuie doar se se implice cineva.Parerea mea e ca doar uniti putem sa ne impunem la AGVPS,Federatie sau in alta parte.De ce de fiecare data la sedintele cu AGVPS-ul iese haos?!?! pentru ca mergem toti,impreuna dar dezbinati!!!Cred ca altfel ar fi daca am discuta,ne-am certa,ne-am impaca intre noi si abia apoi reprezentantul nostru sa prezinte AGVPS-ului pretentiile/hotararile noastre.

Vladut,Nea Oana sau alti "grei" din pescuitul romanesc pe care nu i-am mentionat,nu va suparati pe mine,propun,nu dau cu paru... :D dar chiar m-am saturat de certuri si incertitudini!!! Noi,Oltenia Fishing,am participat(individual sau ca si lot) la mai multe CN-uri si vrem sa o mai facem pe viitor dar in conditii clare.Nu suntem nici pe departe bogati,vrem taxe decente dar in primul rand organizare! A noastra!!!
Felicitari Bogdane pt pozitia ta. Avem nevoie ca si alti membri sau conducatori de cluburi sa isi spuna parerea poate asa o sa inteleaga si Victor Oana ca trebuie sa respecte voturile si parerile celorlalti

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de barbumarius »

oanavictor scrie:
Genes Florin scrie: Nu era bine pe vremea APCR cand taxele erau mult mai mici si baltile erau gratis arbitri nu mancau de la restaurant etc etc.
dupa cum vad eu lucrurile apele sunt foarte tulburi si nu prea vad "timpul" favorabil sa se indrepte ceva atat timp cat tot groparii pescuitului stau la masa.
o zi buna buna va doresc!.
pai si care e problema daca am realizat acum greselile facute si vrem sa revenim la taxe mici si balti gratis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
plus de asta pe vremuri nu erau atat de multi milionari care se pi..u pe 10.000 de euro ca alde barbu si bogdan ....... :idea:
Ma costa 1500 lei/ membru de club la doua manse de CN, infinit mai putin decat costa un concurs "Pelicanul" pe care nu mi-l puteam permite si unde veneam runer sau sponsorizat de cineva si la o miza infinit mai mare pt mine decat concursurlle private gen "Pelicanul" unde imi aduc aminte de un Victor Oana care umbla cu "caramizile" de bani prin buzunare.
Sa dea Domnu sa am eu banii dumitale si dumneata pe ai mei ca sa poti participa la CN si sa te bucuri de bogatie.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bogdan Buzatu scrie:Parerea mea e ca problema CN-ului nu o reprezinta banii...ci lipsa de organizare si cativa oameni implicati!L-am avut pe AV si Stanila...nu au fost buni! Se implicau,gaseau balti,sponsori,participanti multi...noi plateam si jucam....I-am gonit si acum cam plangem dupa ei...Avem nevoie de un LIDER! Andrei Vladeanu nu a fost bun,de ce nu-si asuma altcineva sarcinile pe care le-a indeplinit el in trecut? Si sa o faca mai bine,ca doar avem mai multa experienta acum...
Vladut,Nea Oana...sunteti cele mai puternice voci,de ce nu luati voi taurul de coarne,unul sau amandoi??? Cam voi l-ati dat inlaturat pe AV...de ce nu va asumati voi rolul de lideri ai carpfishing-ului de competitie? Poate o faceti mai bine! Stiu...nimeni nu are timp,trebuie sa se ocupe de afaceri sau de altceva...dar CINEVA chiar trebuie sa FACA ceva,nu doar sa vorbim/scriem si sa ne plangem ca nu suntem bagati in seama!!! Avea Nea Oana G6 la un moment dat...a fost APCR...s-a propus o Uniune...instrumente au fost si sunt,trebuie doar se se implice cineva.Parerea mea e ca doar uniti putem sa ne impunem la AGVPS,Federatie sau in alta parte.De ce de fiecare data la sedintele cu AGVPS-ul iese haos?!?! pentru ca mergem toti,impreuna dar dezbinati!!!Cred ca altfel ar fi daca am discuta,ne-am certa,ne-am impaca intre noi si abia apoi reprezentantul nostru sa prezinte AGVPS-ului pretentiile/hotararile noastre.

Vladut,Nea Oana sau alti "grei" din pescuitul romanesc pe care nu i-am mentionat,nu va suparati pe mine,propun,nu dau cu paru... :D dar chiar m-am saturat de certuri si incertitudini!!! Noi,Oltenia Fishing,am participat(individual sau ca si lot) la mai multe CN-uri si vrem sa o mai facem pe viitor dar in conditii clare.Nu suntem nici pe departe bogati,vrem taxe decente dar in primul rand organizare! A noastra!!!
Bogdane, o singura intrebare am. Ce are de castigat acel CINEVA CARE IA TAURUL DE COARNE ? Glorie ? Recunoastere din partea celorlalti ? Apreciere ?

Parerea mea este ca nu, eu as propune un pescar vechi si recunoscut, care ne poate organiza, dar moka nu se poate.... Este dispus CINEVA sa plateasca o taxa lunara ptr a avea acel Om ?

PS Este vorba despre Cornel Serbu !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”