Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Genes Florin »

Pai vrea Cornel Serbu sa se mai implice?
Sunt sigur ca nu poate sta la pc și ar prefera balta, dar el crezi ca nu cunoaște cu cine are de-a face....
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ai alta propunere ? Ptr mine Cornel este un exemplu. Era omul ideal sa ne reprizinte la Agvps, nu impusul Orhei !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Genes Florin »

Vladut Mateianu scrie:Ai alta propunere ? Ptr mine Cornel este un exemplu. Era omul ideal sa ne reprizinte la Agvps, nu impusul Orhei !
Stanila și Av
Balta Puiesti

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Genes Florin »

DILEMA PESCARILOR DE CRAP!

FEBRUARY 2, 2016 BY POPESCU.STEFAN LEAVE A COMMENT

latin translation service

Există ceva semne de întrebare în rândul pescarilor de crap, care încă mai cred că AGVPSR  este „mama pescuitului sportiv” și care doresc, în „buna tradiție de până acum” să „cotizeze” pentru un așa zis Campionat despre care nimeni nu știe ce este. Campionat Național, Campionatul AGVPSR, Campionatului lui Orhei sau al lui Victor Oană sau Vlăduț Mateianu. De fapt, acest Campionat, nu există pe acolo pe unde îl caută ei, Campionatele Naționale fiind drepturile exclusive ale Federației Române de Pescuit Sportiv.

Și acum să lămurim dilema. De ce nu se înghesuie nimeni să adune dijma? Motivele ar fi doar următoarele:

1. AGVPSR organizează Campionatele Naționale cu banii proprii, așa cum scrie pe la CIPS și MTS. Acest lucru îl pot confirma cei care participă la aceste panarame de Campionate.

2. AGVPSR are alte motive de se ferește să treacă prin conturi taxe provenite din pescuitul sportiv. Oare de ce? Mă ofer să elucidez acest mister.

Se știe despre disputa pe dreptul de reprezentare al pescuitului sportiv între AGVPSR și Federația Română de Pescuit Sportiv. În mod evident, AGVPSR  a uzat în această dispută de traficul de influență pe care l-a folosit în întreaga sa existență, începând cu Adrian Năstase și terminând cu ultimul vânător din Parlamentul României. Federația Română de Pescuit Sportiv a ales respectarea legii. Astfel că, din această dispută cineva va cădea definitiv. Ce legătură are asta cu încasarea dijmelor mentionate? Nimic mai simplu. Așa cum am anunțat public, împotriva AGVPSR (și LRS) există un dosar penal, care analizează legalitatea organizării de către AGVPSR a competițiilor sportive oficiale și a reprezentării oficiale a României în competițiile sportive oficiale internaționale. Am solicitat Parchetului în scris să ne comunice starea Dosarului penal. Azi, am primit răpunsul scris al Parchetului prin care mi s-a comunicat că dosarul a primit numărul unic și a fost transmis Politiei pentru a continua cercetările. În acest sens, vor fi citați la Parchet următorii: Șelaru Neculai, Bentu Teodor, Morcovescu Marian, Ștefan Dinu și componenții așa ziselor Loturi Naționale.

Cei care au participat la aceste Campionate mondiale, au fost sfătuiți de mine, personal, să aibă documente din care să reiasă că nu au fost acolo de capul lor. Dacă le-au obținut, sper să le fi păstrat. Mai greu va fi cu crăparii, pentru că se pare că la ultimul Campionat Mondial au fost invitați de Teodor Bentu. Va fi alai mare pe la Alba Iulia. Între audieri, le recomand vizitarea Cetății!
Balta Puiesti

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Cu tot respectul pentru nea Cornel ,dar nu cred ca s-ar descurca mai bine decat Andrei V. De exemplu eu tin minte ca atunci cand sa ocupat el n-am avut nevoie sa umblu pe nicaieri sa cer bani.
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Genes Florin »

Vasilica Baboieru scrie:Cu tot respectul pentru nea Cornel ,dar nu cred ca s-ar descurca mai bine decat Andrei V. De exemplu eu tin minte ca atunci cand sa ocupat el n-am avut nevoie sa umblu pe nicaieri sa cer bani.
Pai da Baby, Vlădeanu avea ce oferi sponsorilor.
Dar decât alții mai bine sa se aleagă prafu.
Balta Puiesti

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de razvan u. »

Vladut Mateianu scrie:Ai alta propunere ? Ptr mine Cornel este un exemplu. Era omul ideal sa ne reprizinte la Agvps, nu impusul Orhei !
Vladut,
Cand ai 2 minute iti explic pe scurt de ce NU cornel serbu.
Sau poti intreba o groaza de pescari carora le datoreaza bani.
C. S. PELICANUL

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Genes Florin »

Va agitați degeaba,dacă agvps-ul era sigur ca poate organiza campionatul național dădea drumu la încasări ne lua banii, nu vedeți sa stau la cutie și ne lasă să tocam degeaba...
Agvps nu mai are viata lunga, sunt sigur de asta.
Ne beleau ca pe iepuri dacă aveau ei dreptate.
Cat despre datoriile domnului Serbu, eu zic să-și rezolve treburile el personal nu pe forum.
Poate chiar are omu probleme.
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Bogdan Dragan »

oanavictor scrie:
Bogdan Dragan scrie:Hai nea Victore lasa-ma cu ispita asta ca nu o crede nimeni...ce dracu! Daca cineva are bani de dat pentru calificare ii da din buzunar, nu dintr-un amarat de premiu care oricum iti ajunge doar sa faci o deplasare pentru antrenament.
Exact ce spuneam...5-6 loturi participante...dupa cum spui...5000-6000 euro...nu 10.000! Banii pentru deplasarea la antrenament.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Programul Campionatului AGVPS - editia 2016

Mesaj de Dan Mateianu »

Jurnalul lui gor965 - Atunci cand spiritul se stinge...

http://www.crapmania.ro/articole/report ... juns-38730
Fişiere ataşate
cn-crap-spot.jpg
cn-crap-spot.jpg (110.4 KiB) Vizualizat de 923 ori

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”