Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Re:

Mesaj de Alexandru Mihai »

florian scrie:
barbumarius scrie: @George
Altceva vreau sa spun eu. Intr-o finala cu 12 se vor strecura cu siguranta si cluburi mai slabe care in vecinatatea unor cluburi puternice vor influenta rezultatele. In plus nu va mai exista acel stand liber intre noi si iarasi vor iesi discutii cu agatatul firelor.
25 standuri pe fiecare sector ; 12 standuri in finala , daca lasi un stand liber intre ocupi 24 de standuri
Ok, echilibreaza si mie sectorul C.
:roll:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Re:

Mesaj de florian »

Alexandru Mihai scrie:
florian scrie:
barbumarius scrie: @George
Altceva vreau sa spun eu. Intr-o finala cu 12 se vor strecura cu siguranta si cluburi mai slabe care in vecinatatea unor cluburi puternice vor influenta rezultatele. In plus nu va mai exista acel stand liber intre noi si iarasi vor iesi discutii cu agatatul firelor.
25 standuri pe fiecare sector ; 12 standuri in finala , daca lasi un stand liber intre ocupi 24 de standuri
Ok, echilibreaza si mie sectorul C.
:roll:
discutia nu era despre echilibrat, era despre un stand da, unul nu.

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Re:

Mesaj de Alexandru Mihai »

florian scrie:
25 standuri pe fiecare sector ; 12 standuri in finala , daca lasi un stand liber intre ocupi 24 de standuri

discutia nu era despre echilibrat, era despre un stand da, unul nu.
Pe bune!? Tu te duci in finala pe C14 sau C 15... :roll:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de oliviu orhei »

Lucian SV scrie:
oliviu orhei scrie:La toate ședințele subcomisiei eu nu votez. Supun la vot ce se propune .

La ședința de ieri sa pus în discuție mai multe variante:
1. 34 și finala de 6
2. 34 și finala de 12
3. 34 semifinala de 12 si finala de 6

Am întrebat pe fiecare Club și AVPS care a fost prezent la ședința din 24.11 VERBAL dacă sunt de acord cu modificarea modului de organizare și toți au spus DA și au propus varianta 2 sau 3. După care am întrebat pe toți care sau înscris dacă mai e vreo propunere și a apărut și varianta 1.
Având acceptul verbal am supus la vot nominal cele trei propuneri și rezultatul a fost :
- 34 și finala de 12 au votat verbal 16
- 34 semifinala de 12 si finala de 6 au votat verbal 13
La anunțarea rezultatului , Mihai Pripon a amenințat ca va da în judecata AGVPS , pe motiv ca nu a semnat nici un proces verbal pentru modificarea punctului 4 și 5 din procesul verbal din 24.11.
În această situație a fost întocmit (redactat)un proces verbal și am cerut votul în scris. Rezultatul după ce au semnat o parte din cei care au fost la ședința din 24. 11 au scris și semnat cu NU.
Singurul lucru pe care la impus este TESTUL ANTIDOPING.
La terminarea ședinței dl. Zarguzon ma anunțat , sponsorizează el personal costul pentru doua teste antidoping, deci se vor face 4 teste.
E foarte ușor sa vorbești fără sa cunoști .
Nu înțeleg de ce, cei care au fost la ședința nu povestesc ei ce a fost.
Au fost folosite inclusiv cuvinte jignitoare la adresa celor care au participat la ședința.

Din punctul meu de vedere sa încercat tot ce sa putut pentru a determina crearea unui sentiment URAT pentru cei noi, pe premiza poate mai renunță cineva la participarea la CAMPIONATUL.
Problema este că aţi fost de prea bună credinţă şi nu i-aţi pus să semneze imediat după ce i-aţi consultat pe fiecare în parte. De fapt nimeni nu şi-a imaginat că după ce ţi-ai dat cuvâtul şi mai faci şi propuneri de schimbare a sistemului de desfăşurare te prevalezi de o chestie care seamănă foarte bine cu şantajul. Să nu vină careva să spună că-i mai bine sau mai rău într-un sistem sau altul. Era vorba doar de principiului cuvâtului dat. De aia multe nu merg, fiindcă cuvântul dat sau o simplă strângere de mână nu mai are valoare.
Poate o să faceţi un regulament cap coadă care să ne scutească de asemenea ..... :wink:
DA, ai perfecta dreptate.
Asta e lumea în care trăim, cu oamenii care zic una iar când scriu e cu totul altceva.

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Re:

Mesaj de florian »

Alexandru Mihai scrie:
florian scrie:
25 standuri pe fiecare sector ; 12 standuri in finala , daca lasi un stand liber intre ocupi 24 de standuri

discutia nu era despre echilibrat, era despre un stand da, unul nu.
Pe bune!? Tu te duci in finala pe C14 sau C 15... :roll:
Daca devine capat de subsector , de ce nu.

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Daniel Ene »

"Am o propunere cu care nu sunt de acord!"
...si presedintele supune la vot aceasta propunere.
Deci nici cel care a propus varianta 34/6 nu a votat-o!!!! :lol: :lol: :lol:
Cu tot respectul, dar daca Bogdan Dragan a folosit cuvantul "imbecil(i)", a fost destul de diplomat.
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de cornelserbu »

Navis Carpo scrie:"Am o propunere cu care nu sunt de acord!"
...si presedintele supune la vot aceasta propunere.
Deci nici cel care a propus varianta 34/6 nu a votat-o!!!! :lol: :lol: :lol:
Cu tot respectul, dar daca Bogdan Dragan a folosit cuvantul "imbecil(i)", a fost destul de diplomat.
usor cu pianul pe scari, taticu'...
chiar nu-ti e putin rusine ???
pai tu esti mai imbecil ( tot cu tot respectul) decat noi care am fost acolo, fiindca jignesti prosteste fara sa stii aproape nimic despre cum au decurs lucrurile
daca nu ma-nsel, ti-a mai spus cineva ca esti prost informat si l-ai contrazis...sa stii ca avea dreptate, saaau...procesezi greu si atunci...jos palaria !
pentru cultura ta generala, afla ca propunerea respectiva nu a propus-o nimeni...era varianta din toamna si era normal sa-ti dai seama, daaar...cum am zis !!!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14761
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de gor965 »

Lucian SV scrie:De bun simţ ar fi ca această comisie formată din Dan Mitranescu, Vasilica Baboieru, Petre Iulian, Stefan Fasie şi Bogdan Dragan să-şi delege competenţa fiecare către George Iorga pentru întocmirea grilelor necesare desfasurari ambelor etape ale concursului. Costul să-l suporte toată lumea.
Multumesc, dar nu e cazul! S-a dorit un CN cu costuri cat mai mici, asa ca nu se mai platesc grile si nici fotografii. S-a facut astfel o reducere de 1 leu/pescar la grile si cam 5 lei/pescar la foto. Sanatosi sa fim !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Re:

Mesaj de barbumarius »

florian scrie:
barbumarius scrie: @George
Altceva vreau sa spun eu. Intr-o finala cu 12 se vor strecura cu siguranta si cluburi mai slabe care in vecinatatea unor cluburi puternice vor influenta rezultatele. In plus nu va mai exista acel stand liber intre noi si iarasi vor iesi discutii cu agatatul firelor.
25 standuri pe fiecare sector ; 12 standuri in finala , daca lasi un stand liber intre ocupi 24 de standuri

Daca nu stii ce vorbesti evita.
Daca le pui din 2 in 2 nu mai poti face subsectoare. In plus ti-a scris si Max ca nu poti evita locurile care se inchid si sunt mult mai in spate. Si mai sunt si altele dar daca nu cunosti Corbu imi bat gura de pomana.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de cornelserbu »

gor965 scrie:Multumesc, dar nu e cazul! S-a dorit un CN cu costuri cat mai mici, asa ca nu se mai platesc grile si nici fotografii. S-a facut astfel o reducere de 1 leu/pescar la grile si cam 5 lei/pescar la foto. Sanatosi sa fim !
pai vezi...daca te-a luat gura pe dinainte si ai spus ca mergea si o finala de 12 cu subsectoare...acum suporta consecintele ! :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”