ARBITRAJ FINALA CAMPIONAT NATIONAL

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

ARBITRAJ FINALA CAMPIONAT NATIONAL

Mesaj de Vladut Mateianu »

Mie personal arbitrajul m-i s-a parut modest, mult prea permisibil pentru o competitie de acest nivel.
Voi, cei care ati participat , ce parere aveti ? Poate gresesc eu...... Si ce propuneri aveti ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Da ce trebuia sa se plimbe cu bita prin standuri.
Deocamdata e un mare progres fata de alte arbitraje.
Aceasta echipa de arbitri zic eu, a inceput sa prinda experienta si va fii mai buna de la concurs la concurs.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Vladut, mie arbitrajul mi s-a parut ok. Regulile CIPS sunt prin definitie destul de severe dar chiar nu simt nevoia sa ma tina arbitrul de mana cand ma pi...sh. Ca la treaba mare sigur nu vrea sa stea pe langa :lol:


O observatie as face, daca nu e voie cu umbrela roz de camuflaj, rulota siliconata sau mai stiu eu ce, regula asta ar trebui aplicata pt toti, ca asa am si eu un pavilion cu putin verde la suruburi si sa dea draku pa canicula aia nu ma mai indesam sub un metru patrat de team mosella.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

arbitrajul a fost bun...in afara de faptul ca ei nu au avut nici o vina ca au fost putini...
poate trei arbitrii ar fi mai bine..ca sa se poata schimba intre ei si sa se cantareasca mai des..chiar si noaptea..
in rest nimic de reprosat...cum a zis mircea ce dracu sa ne mai faca daca regulamentul e deja foarte strict.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Gabi

Pai nu ai bagat de seama ca erau cite 3 (TREI) arbitri pe fiecare sector + un arbitru principal ?
Daca ai vazut 2 probabil ca al treilea se odihnea. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ cornel rosioru

Maestre la noi nu a cantarit decat Liviu cu baiatul lui si in ultima zi Liviu cu arbitrul sef...al treilea cred ca s-a odihnit klumea...sa nu fi bagat eu de seama????

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

mirceaef scrie:Vladut, mie arbitrajul mi s-a parut ok. Regulile CIPS sunt prin definitie destul de severe dar chiar nu simt nevoia sa ma tina arbitrul de mana cand ma pi...sh. Ca la treaba mare sigur nu vrea sa stea pe langa :lol:


O observatie as face, daca nu e voie cu umbrela roz de camuflaj, rulota siliconata sau mai stiu eu ce, regula asta ar trebui aplicata pt toti, ca asa am si eu un pavilion cu putin verde la suruburi si sa dea draku pa canicula aia nu ma mai indesam sub un metru patrat de team mosella.
Din acest punct de vedere trebuia sa fi mai ferm Mircea ! La primele calificari am avut un cort cu nuante de gri peste verde crud si Vladeanu mi-a facut contestatie (de atunci il iubesc !) ca nu ma incadram in ecologie si mediul inconjurator . Sigur ca la aceea vreme datele problemei erau altele - si se miza pe un echipament adecvat de CM indiferent de echipa - dar totusi si acum , dat fiind explozia de echipe noi - trebuie sa se tina cont si de chestia asta . Eu am fost cu Adi pe Tincabesti si ne-a plouat de ne-a luat dracu , peste cortul meu verde crud , cind puteam sa imi pun pavilionul alb cu verde - si imi era mai bine . Dar atita m-a frecat Vladeanu la concursuri incit si la pescuit de placere tin regulile FIPS ! :lol:

PS - eu nu cred ca daca il tii pe Badica sub o umbrela de 2 m diametru (verde) sub care se coace sau daca il tii sub o umbrela de Coca Cola de 4 m diametru si il hidtratezi corespunzator :lol: - vei obtine acelasi rezultete indiferent de cine arunca lanseta in apa ! In acelasi timp stiu sigur ca la un CM poate sa stea si sub o batista - va actiona ca la cel mai mare concurs din viata lui , cu atit mai mult cu cit il are si pe Mitzanu alaturi .
Spun asta pentru ca si eu sunt gras si nu suport caldura :lol: :lol: :lol: Si ca un facut toate CM se organizeaza toamna pe 25 grade la soare ! Adica te coci ca boul sub batista si cind este sa iti dai masura valorii mai cauti un sac de dormit peste noapte ! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Maestre, pe B au fost doar 2 arbitri !
Concluzia mea este ca nu au stiut sa se impuna nici unul, fiecare concurent a cam facut ce-l ducea capul.
Imi pare rau s-o spun, dar e timpul sa cautam sau sa formam o echipa profesionista de arbitrii, care sa stie sa se faca respectati si mai ales sa taie in carne vie cand e cazul !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Eu am propus o echipa profesionista de arbitrii inca de anul trecut.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Tu cauta baietii si eu ii duc sa se scoleasca si vor primii ecuson de arbitru international.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”