BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Mesaj de andrei vladeanu »

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Lansez o provocare pentru producatorii si importatorii de nade si momeli din Romania.
O confruntare a nadelor, pe care am s-o botez oficial BAIT WARS (in curand si afisul, care va cuprinde siglele participantilor)
Va propun un concurs inedit, pe o balta 100% salbatica din complexul Ultima Frontiera de la Periprava. Probabil cel mai bun loc de test din Romania, o incinta foarte bine populata cu crap si amur, pe care vom putea vedea impreuna raspunsul pestilor la nade si momeli.
La acest concurs sunt disponibile 15 locuri. Producatorii si importatorii isi pot inscrie – sub titulatura oficiala - echipele de field-test-eri.

Perioada evenimentului 5 – 10 iunie 2012
Perioada concurs 6 – 9 iunie (72 ore)

Program

Marti 5 iunie 2012 intalnirea echipelor in Tulcea. Transport rapid Tulcea – Periprava. Sosire complex Ultima Frontiera. Cazare hotel. Vizitare incinte, banchet de deschidere.
Miercuri 6 iunie – sambata 9 iunie – CONCURS
Sambata 9 iunie – cazare hotel. Festivitate de premiere, banchet final.
Duminica 10 iunie – transport rapid Periprava – Tulcea.

Concursul este unul 100% sportiv si FAIR PLAY. Se vor acorda cupe si diplome, iar costurile evenimentului sunt calculate si impartite la numarul de echipe participante. (550 euro/echipa de 2 pescari)

Pe lacul pe care se va desfasura concursul s-a pescuit foarte putin la crap (mai mult la stiuca), iar in regim de concurs niciodata. Cantitatea de crap si amur din lac este foarte mare si nu lipsesc exemplarele serioase (over 20 kg), care au fost aduse din Dunare – de-a lungul vremii – de catre adiministratorul complexului Ultima Frontiera, Silvayn Remeter.

Informatii privind conditiile de cazare (de exceptie, zic eu) si complexul de la Periprava, situat la granita Romaniei cu Ucraina, intr-o salbaticie absoluta, gasiti pe site-ul http://hotelultimafrontiera.com/


PS Impreuna cu Sorin Rudeanu (echipa PVTV) am pescuit in decembrie anul trecut la crap pe lacul pe care se va desfasura concursul. De dimineata pana seara. La boilies. Am toate motivele sa cred ca evenimentul din iunie o sa fie unul memorabil din punct de vedere al pestelui care se va prinde…


Imagine

Uploaded with ImageShack.us


Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Imagine

Uploaded with ImageShack.us


Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Imagine

Uploaded with ImageShack.us
The One Team

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Mesaj de claudiue »

Cel mai interesant va fi duelul nadelor din strainatate cu cele produse autohton.
Ca sa nu se mai creada atat ca am reinventat apa calda si bilele in Romania.

Dar, cel mai corect ar fi ca nada folosita in concurs sa fie luata aleator dupa un raft din magazin, nu produsa special pt acest eveniment. Astfel am avea un indiciu daca producatorii folosesc in nada vanduta ingredientele corecte si bune, nu de volum, nu vechi, nu asemanatoare si mai ieftine.(exemplu...bilele mele contin faina de peste procesata la rece ...si ele sunt pline de gris!).
Exista zvonuri potrivit carora un producator ( la modul general, nu unul anume) nu foloseste in concursuri aceeasi nada ca cea pe care o vinde. In concurs isi face reclama, in magazin profit triplu!

Una peste alta, un concurs foarte interesant ! Sa speram ca se vor ocupa toate locurile !!!

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Mesaj de Remus Drobota »

Interesant concurs!! Pot participa si producatorii de nada autohtona, adica cei care produc porumb? :) Eu personal produc anual cateva zeci de tone de porumb.

Ps. Nu este mai corect Baits War? (razboiul momelilor)

Stima
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Mesaj de Dan Badarcea »

Un producator de nada,poate inscrie mai multe echipe,sau numai una?
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Mesaj de andrei vladeanu »

Dan Badarcea scrie:Un producator de nada,poate inscrie mai multe echipe,sau numai una?
una singura. a doua intra pe lista de asteptare. daca nu se completeaza locurile intra si a 2 a in concurs.
The One Team

didi-ionita
Mesaje: 367
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Mesaj de didi-ionita »

misto ideea ,
respect 8)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Frumos era si direct pe Chilia (pe Dunare), dar si eu apreciez ideea si in special locatia ! Asa ca Senzor Planet spune prezent.....

@claudiu

Bineinteles ca venim cu alte bile decat cele din raft, perfect adevarate observatiile tale..... dar in Delta chiar este nevoie de ceva special, chiar daca se va pescui pe o incinta inchisa ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

didi-ionita
Mesaje: 367
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Mesaj de didi-ionita »

magic-bait scrie:misto ideea ,
respect 8)
scuze ,
m-am grabit sa inchid : NORMAL CA VENIM SI NOI !!!!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Mesaj de andrei vladeanu »

1. senzor planet
2. magic bait
The One Team

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: BAIT WARS. Provocarea nadelor. Periprava, iunie 2012.

Mesaj de dani dan »

3.transilvania carp mirror
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”