Calificari pt Campionatul Mondial 2008

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Vizitator

Calificari pt Campionatul Mondial 2008

Mesaj de Vizitator »

Ma bucur ca anul acesta celebra echipa Senzor din care am facut si eu parte anul trecut a avut prin echipa Boss Carp Team un oponent pe masura la calificarile de anul acesta.
Boss Carp Team este o echipa noua dar cu pescari cu vechi shtate la competitiile de crap din Romania. Prin stradaniile lui Floreata capitanul nostru am inchegat cu suces aceasta echipa si s-a vazut pe pista de la Hobaia cat de performanta a fost.
Sunt convins ca APCR organizatia in care am incredere ca si membru va organiza in intervalul 15 septembrie- 15 octombrie Calificari pentru Campionatul Mondial 2008 din februarie 2008 din Africa de Sud.
In caz ca nu exista vreo pista libera am incredere in Victor Oana care ar fi de acord cu punerea pistei Darvari la dispozitia Organizatorului Calificarilor.
Nu cred ca echipa Senzor sau APCR s-au gandit sa eludeze aceste calificari dupa cum multzi au zis si chiar vor sa concureze pentru Africa de Sud sa demonstreze inca odata ca au valoare.

Rog toti cei care sunt interesati de aceste calificari sa posteze DORINTA lor de a participa in perioada amintita pentru a vedea care este echipa pentru Africa de Sud 2008


Radu Badica

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

pentru noi ar fi o revansa mult asteptata, asa ca...cu cea mai mare placere.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Ca sa eliminam orice suspiciune.
Calificarile pt. Africa de Sud se vor tine.

Chiar rog pe cei interesati sa-si manifeste dorinta pt. a avea o imagine a echipelor doritoare.

Vom stabilii mai multe cind primim ceva concret de la CIPS.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Darius Handrea
Mesaje: 110
Membru din: Mie Sep 06, 2006 1:20

Mesaj de Darius Handrea »

De la Sarulesti direct la calificari asta da provocare nu-mi ramane decat sa ma apuc de nada.

Avatar utilizator
vali dumitru
Mesaje: 908
Membru din: Vin Apr 06, 2007 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali dumitru »

Vine si Drumul Taberei Carp Team , lotul care a dat Campionii Nationali.

Putin schimbata sper.
Valentin Dumitru

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Propun ca aceste calificari sa fie tot pe loturi, dar sa se tina pe 3 lacuri, adica 3 manse. Si tinand cont ca este vorba de Africa de Sud, taxa sa fie mai mare..
Si inca ceva, cine nu are timp, sa nu uite ca nu este obligatoriu....dar cu 3 manse se elimina orice suspiciune legata de noroc !!!!!! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:Propun ca aceste calificari sa fie tot pe loturi, dar sa se tina pe 3 lacuri, adica 3 manse. Si tinand cont ca este vorba de Africa de Sud, taxa sa fie mai mare..
Si inca ceva, cine nu are timp, sa nu uite ca nu este obligatoriu....dar cu 3 manse se elimina orice suspiciune legata de noroc !!!!!! :wink:
Deci ,pana la urma tot sistemul de desfasurare propus de mine este cel mai corect :idea: :idea:
ASTA A FOST MANEVRA DE CARE POMENESTE ROSIORU PE ALT TOPIC ,AM AVUT CASTIG DE CAUZA IN ANUL RESPECTIV,IAR IN ANII CARE AU URMAT ...................A INCEPUT DEZASTRUL PRIVIND SISTEMUL DE DESFASURARE SI LIBERA INTERPRETARE A REGULAMENTULUI C I P S .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

[quote="cornel rosioru"]Ca sa eliminam orice suspiciune.
Calificarile pt. Africa de Sud se vor tine.

PRIN ACEASTA POSTARE ,MAESTRUL SE DA DE GOL ,RECUNOSCAND CA NU A VRUT SA TINA CALIFICARILE PENTRU 2008,SPERAND CA NU SE VA AFLA DATA DE DESFASURARE ,ASTFEL INCAT ECHIPA CARE MERGE IN SERBIA SA NE REPREZINTE SI IN AFRICA DE SUD .
DACA SE AFLA PRIN DECEMBRIE ,IANUARIE ...........MAMA ,MAMA CE BINE ERA :!: :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

IN PERIOADA DIN OCTOMBRIE ,IN CARE ERA PROGRAMAT ''OPEN DARVARI''OANA VICTOR PUNE BALTA LA DISPOZITIE PENTRU CALIFICARILE DIN AFRICA DE SUD GRATUIT .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Multumim nea Victor pentru intelegere si asteptam sugestii de la Organizatori.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”