CAMPIONATUL NATIONAL - MANSA II

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Clasament General dupa mansa II finala:

1-Gogu & Piticu = 2p.
2-Andrei & Vladut = 3p.
3-Coco & Porc =4p.
4-Floreata & Cioara = 5p.
5-Tatae & Cornel = 5p.
6-Mircea F. & Maimutoiu Mic = 6p.
7-C. Serbu & Nea Tica = 6p.
8-Mihai Sandu & Mugur Ioan = 7p.
9-Mihai Stanescu & Gabi Tomulescu = 7p.
!0-Solomon & Solomon = 8p.
11-Nitu & Lupsan = 8p.
12-Tomi & Dorin = 8p.
13-Gil & Adi = 9p.
14-V. Serbu & Iordache = 9p.
15-Radu Badica & Mitanu = 9p.
16-Darius & Marin = 9p.
17-Ghita & Nae = 10p.
18-Rizea & Bobi = 11p.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Val, dupa parerea mea inca nu poti spune cu certitudine ca locurile 1 si 2 sunt asigurate.
Coco poate produce o surpriza oricind. La fel si Floreata care urmeaza sa fie cap de stand.
Daca Andrei si Gogu nu ocupa unul din primele 2 locuri data viitoare, Coco ii poate depasi la Kg. si devine campion national. :lol:
Sa nu uitam ca Tatae data viitoare cade in sectorul C pe mijloc. Standuri extrem de productive de unde poate cistiga. :lol:
Chiar si locurile6 si 7 pot prinde lotul.
Ca sa nu mai vorbim de surprize. In etapa aceasta Maimutoiu a plecat cu 1p, Solomon cu 2p, iar Floreata cu 4. :lol: Si ce-a iesit? Maimutoiu a facut 6p. :wink: Solomon8p. :wink: iar Floreata5p. :lol:
Pai cum stam :?: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Acum am ajuns acasa, iata primele mele pareri la cald:
-tara asta are foarte multi pescari buni, multi dintre ei participa la acest Campionat National. Cred ca este unul dintre cele mai grele concursuri la care am participat, nivelul participantiilor veste unul foarte ridicat. S-au dus vremurile cand veneau echipe doar de dragul de-a participa si ptr a bea o bere pe balta.Acum toti lupta ca dracii ! :D Si asta nu poate sa duca decat catre performanta !
-sectorul C a fost castigat de debutantii Cioara si Floreata, care au dat un recital de zile mari. Ghinionul lor ca s-a terminat munitia ! :D :oops: Data viitoare vor fi cap de sector in B si deja le miroase a Portugalia !
Cele mai sincere felicitari din partea mea, le-ati dat cu balta in cap la toti !
-sectorul B castigat pe merit si dupa multa munca de echipa APCR, Stanescu-Tomulescu, tot debutanti ! :wink: Pacat ca in prima mansa au iesit pe 6, altfel...nu se stia....Bravo capriorii !
-sectorul A, unde am fost si eu cu Andrei, castigat meritat de Gogu si Piticu, care au facut o demonstratie de pescuit sportiv de competitie : multa munca , seriozitate, zero alcool si fara circ in stand. Cred ca merita pe deplin aceasta victorie, o echipa care nu va face Romania de ras nicaieri !
Bravo baieti, titlul de Campion National este aproape ! :wink:
-arbitrajul perfect, tensiune mare, canicula.
Cam asta a fost mansa II.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

felicitari tuturor participantilor,cei mai buni sa castige,mari regrete ca n-am fost una din echipe...,poate la anul!
CARP IS NOT CRAP.

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

salut, faza asta a fost cu adevarat una "sangeroasa" cu o gramada de surprize :wink: din cauza cantitatilor mici de peste au fost multe rasturnari de situatie si nu in ultimul rand au fost situatii cand departajarea dintre pozitii o faceau sute sau chiar zeci de grame.
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ val pangica

salut Val...am si eu o rugaminte la tine..vezi ca prin unele clasamente de la Campionatul National sint trecut "Bogdan Tomulescu"...exista si o persoana cu acest nume, e un var de-al meu dar nu are nici o treaba cu pescuitul
Te rog eu cand ai timp modifica, pentru a nu se creea ceva confuzii...ba chiar si eu am impresia ca e vorba de altcineva cind citesc la prima vedere... si zic
" ia uite ma p`asta il cheama ca pe mine" ..
multumesc frumos!

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

din cauza vremii calduroase pestele nu a mancat bine deloc...cam toata lumea a avut de furca...poate mai putin Cioara si Floreatza. Felicitari tuturor! Singurul gust amar, e cel pe care m-i la lasat l;ocul A2 pe care am pescuit mansa trecuta...un loc de tot rahatul; lucru confirmat si mansa asta de evolutia echipei Nitu-Lupsan...
in rest ...s-a mai terminat un episod al acestui campionat...

@ Vladut Mateianu

Multumesc mult Vladut...A2-ul ne-a aruncat din schema mansa trecuta...era frumos sa fi fost si noi la bataie pentru locul 4...ati avut mare bulan ca nu ati picat acolo...

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@vijeliosu
Mai baga poze din concurs. n-ai si cu pesti ?
Felicitari cistigatorilor, interesant concurs.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Vladut

Arbitrajul nu a fost chiar perfect, iar seful arbitrilor este de un subiectivism iesit din comun. Acest "baros" care ia hotarari abuzive din niste impulsuri pe care le stie numai el, ar fi mai bine sa ia regulamentul ala si sa-l citeasca de vreo 10 ori, poate atunci va realiza ce prostie a facut dand un avertisment gratuit echipei de pe B6 care reprezinta Clubul Pescarilor si pe care eu personal ca si capitan al acestei echipe, il consider un afront adus Clubului Pescarilor. N-am sa-i cer nimic acestui "smecherasi" cu apucaturi de sluga, dar il previn ca daca mai ia o hotarire neconforma cu regulamentul, Radu Badica a fost mic copil...Eu si tot restul participantilor, am platit ca sa concuram la aceste calificari si nu-mi convine sa se minimalizeze o hotarire a arbitrului principal luata prosteste si neacoperita de regulament si sa se spuna ca arbitrajul a fost perfect. Acest concurs care-mi place foarte mult si la care sunt mandru ca particip, noi concurentii il facem frumos si aproape de perfectiune, iar acest pescar care nu cred ca are ani de pescuit cati am eu de scoala, ar trebui sa se intereseze la cineva de specialitate ce scrie in regulamentul ala si cum se interpreteaza ce scrie acolo...pe el, daca nu-l duce mintea si nici nu vrea sa-si dea silinta sa inteleaga, sa stea dracului acasa si sa-si vada in tihna pozele cu Virgil Matasaru (Dumnezeu sa-l ierte)

In concluzie rog pe acesta cale pe organizatorii concursului sa ia masuri ca in ultima mansa, nici arbitrul principal si nici arbitrul care a dat acel avertisment la "porunca" lui "baros" sa nu cumva sa intre la mine in stand, fiindca nu sunt sigur ca ma pot abtine sa nu le pun lansetele pe spate.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”