CAMPIONATUL NATIONAL - MANSA II

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

La concursurile de stationar,cand o mansa dureaza trei ore iar distanta dintre scaune este de zece metri si totul se desfasoara la lumina zilei ,are dreptate VIJELIE ,DAR IN COMPETITIILE www.crapmania.ro ,cand se fac si noaptea cantariri,iar distantele dintre concurenti sunt de 80-100 metri ,eu zic ca experienta lui Vijelie nu valoreaza nici macar cat o FELIE DE PAINE VECHE CU UNTURA MUCEGAITA .
Este ca si cum la meciurile din CUPA CAMPIONILOR NU MAI ESTE NEVOIE NICI DE ARBITRU SI NICI DE OBSERVATOR ,PENTRU CA SI ASA JUCATORII STIU FOTBAL .

@Andrei

Parerea mea personala este aceea ca fiind direct implicat in aceste calificari atat ca organizator cat si ca jucator nu trebuia sa faci nada pentru nimeni
deoarece nu pot intelege locurile ocupate de diferiti concurenti pe durata manselor .
Nu cred ca MATY ESTE MAI SLAB PESCAR DECAT TOMY,MAIMUTOIUL ,STANESCU ,DARIUS ,COCO,SI MAREA REVELATIE ''FLORENTINO PEREZ''ASTFEL CA ,CU ACELEASI BILE UNII SAU CALIFICAT IAR ALTII NU ,UNII INTR-O MANSA AU PRINS IAR IN ALTA NU SI CRED CA TOTUL ESTE UN JOC DE ''DOMINO''PE CARE POTI SA I-L DARAMI IN ORICE CLIPA [MANSA]PRIN BILELE PE CARE LE FACI PENTRU UNUL SAU ALTUL ,IN FUNCTIE DE INTERESUL DE MOMENT PE CARE I-L AI ,ASTFEL INCAT SA NU AI CONTRACANDIDAT LA CALIFICARI
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Victore.
Organizatorul concursului sunt eu. Ca atare nici nu particip la concurs. Restul sunt jucatori.
Nu trebuie confundata asociatia care organizeaza un concurs cu membrii asociatiei. Acestia sunt liberi sa participe la ce concurs doresc.
Cit despre nada, se stie ca Andrei are un magazin din care isi intretine familia si traieste. Pt. el e o afacere din care cistiga inaintea concursurilor prin comenzile care le are.
Nu incerc sa-l apar, dar nu vad unde-i problema, atita timp cit Andrei nu conditioneaza, ci ia comenzi de la oricine.
Daca pescuitul ar depinde numai de nada ar fii bine. Dar depinde si cine si cum o foloseste si de locul unde pescuieste.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

eu zic ca experienta lui Vijelie nu valoreaza nici macar cat o FELIE DE PAINE VECHE CU UNTURA MUCEGAITA .

cred ca este un pic deplasata afirmatia de mai sus domnule Victor. Nu cred ca aveti experientza mea in pescuit si eu nu mi-am permis sa fac comparatii deplasate cel putin, nu cu dumneavoastra.
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@VIJELIE

Daca citeai cu atentie i-ti dadeai seama ca este vorba de EXPERIENTA IN COMPETITIILE DE CRAP SI NU IN COMPETITIILE DE ,,BABOIERI'',CAT DESPRE ALT FEL DE PESCUIT IN AFARA DE STATIONAR ........LASA-NE CU SFATURILE CA BOILIESSURILE NU SUNT FUIII SI NICI X 21 ,CA SA NU MAI VORBIM CA DACA PUI UN SENZOR LA RUBESSIANA SI ATIPESTI ,CRED CA RASPUNZI LA TELEFONUL CELULAR CAND TRAGE OBLETELE :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

oanavictor scrie:@VIJELIE

Daca citeai cu atentie i-ti dadeai seama ca este vorba de EXPERIENTA IN COMPETITIILE DE CRAP SI NU IN COMPETITIILE DE ,,BABOIERI'',CAT DESPRE ALT FEL DE PESCUIT IN AFARA DE STATIONAR ........LASA-NE CU SFATURILE CA BOILIESSURILE NU SUNT FUIII SI NICI X 21 ,CA SA NU MAI VORBIM CA DACA PUI UN SENZOR LA RUBESSIANA SI ATIPESTI ,CRED CA RASPUNZI LA TELEFONUL CELULAR CAND TRAGE OBLETELE :lol: :lol:

asa sa fie :wink:
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Cornel Rosioru

Eu stiam ca organizatorul competitiei este A P C R ,si nu Cornel Rosioru,iar Andrei Vladeanu este vicepresedinte al A P C R ,unde iar nu este nici o problema ca participa la aceasta competitie ,problema este ca a facut nada la INAMICI ,UNDE REZULTATELE INAMICILOR SUNT IN TOTALA NECONCORDANTA CU FELUL IN CARE AR TREBUI SA SE DESFASOARE COMPETITIA ,DECI IN CONCLUZIE BILELE INAMICILOR NU SUNT MEREU DE ACEEASI CALITATE ,ODATA SUNT MAI BUNE ,ALTADATA MAI PUTIN BUNE ,IN FUNCTIE DE PUNCTELE PE CARE TREBUIE SA LE FACA FIECARE ,DAR SA NU FIE DERANJAT VLADEANU CA AR PUTEA FACE CINEVA UN REZULTAT FINAL MAI BUN DECAT AL LUI .
Este ca si cum inaintea derbiului STEAUA -DINAMO ,Olaroiu ar face tactica de joc cu jucatorii lui DINAMO ,SI I-AR INCALTA CU GHETE CU CRAMPOANELE IN INTERIOR ,SAU LE-AR BATE CUIE IN TALPA ,SA NU POATA ALERGA . :roll:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@nea victor

nu te-ai impacat cu ideea ca jocul de domino pleaca din crangasi?
s-au dus vremurile in care pleca de la darvari!!!

:D :D :D
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Victor Oana
Corect APCR organizeaza, dar prin presedintele ei si atit.
Ba mai mult organizarea acestui concurs s-a apropiat de perfectiune.
Daca legat de aceasta organizare nu se poate spune nimic, acum ne legam de bilele lui Andrei? :lol:
Oricum eu il felicit ca a ajuns la perfectiune si din dojaj poate comanda locul intr-un concurs.
Am sa vorbesc cu el ca pt. Tincabesti sa-mi faca si mie niste bile care sa cistige sectorul C si captura. :lol:
Pt. sectorul A si general o sa-si faca pt. el.
Mai ramine sectorul B. Cine vrea sa-l cistige? ca se face lista. Daca esti interesat vorbesc eu cu Andrei dar participi si tu cu ceva banuti la deplasarea lotului in Portugalia. :lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

andrei vladeanu scrie:@nea victor

nu te-ai impacat cu ideea ca jocul de domino pleaca din crangasi?
s-au dus vremurile in care pleca de la darvari!!!

:D :D :D
sau ca sa-l citez pe florentino perez : " miezul e in crangasi!" :D
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”