concluzii cupa "PELICANUL" Darvari 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

concluzii cupa PELICANUL darvari 2006

Mesaj de maty »

Cine o mai fi scos si vorba aia care zice ca la pomul laudat sa nu te duci cu sacul?.Ca mare dreptate a avut!.In sacul meu la final a poposit un singur roscat.Desi toata lumea stie ca balta are f. mult crap,nu a fost sa fie.Cred ca pe viitor trebuie sa se programeze in alta perioada calendaristica acest concurs si trebuiesc limitate si nr. de echipe participante.Felicit pe toata lumea ce a participat,in mod special pe castigatori si pe dl. Oana,ptr. toata stradania lui fantastica.
ajutorul vine de sus.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Zambaccian

deci tu esti unul din baietii de la digul rupt ! Felicitari si voua baieti pentru ca stind cu ochii pe Marcel si Sorin , la un moment dat uitasem de voi si era cit pe ce sa se aleaga praful . Loc bun ce ati avut acolo - pacat ca nu s-a facut mai mult .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@zambaccian

Acuma stiu de unde ma stiai... :wink: :D Si eu am avut senzatia ca ne cam cunoastem !
Rezultatul tau a fost exceptional, nu uita ca esti debutant si ai reusit sa te clasezi extraordinar, devansand niste nume grele din carpfishingul romanesc ! Totusi locul 6 din 70 de echipe.....nu-i chiar la indemana oricui.
Poate data viitoare ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Mai fratilor... daca tot mi-o iau, sa stiu pt ce mi-o iau.

Eu inteleg ca dl Oana a facut ce a facut, dar de carnea de tun n-a zis nimeni nimic. E dela sine inteles ca daca se intampla ceva nasol arbitrii sunt de vina. Daca in fise sunt trecuti 2 runneri pe sector, si cand ajung sa-mi iau carnitza ca intratat de incompetent sunt incat nici nu stiu cati oameni am de supravegheat. Asta desi n-am pus mana pe tampeniile alea de foi.S-a lamurit pana laurma, dar ulcerasul pe fond nervos a fost la el acasa in clipele alea... Asta ca sa nu mai spun ca am fost singurii arbitri cu sef. Sa fi lasat asa o impresie de imbecili care dau foc satului? :roll: Sa zicem ca a trecut. Ca am fost (in tampenia si prostia mea) una din putinele echipe de arbitri care chiar si-au batut capul cu blestematul ala de regulament asta i-ar a fost o miscare neinspirata. Daca trece o masina ca voda prin loboda prin 3 sectoare fara sa-i zica nimeni nimic, oare cum de am indraznit sa ma iau eu sau Adrian de respectivul si sa-i zic sa plece cu masina depe lac. Aici tot noi ne-am luat carnitza..... Ca poate s-au uitat multi stramb la mine cand am refuzat multe beri reci pe caldura aia torida tocmai pt ca nu voiam sa ma fac de cacat... Cu toate astea Pielea arsa care pleaca straturi straturi depe fata mea de cand am plecat depe balta a fost interpretata ca "rouge etilic". N-are nimic. A trecut si asta. Ca m-a durut stomacul de ciuda asta e alta poveste. Ca au ajuns vorbe la urechile D-lui Oana cum ca am chiolhanit si am baut pana ne-a stat limba pluta cu standurile 7-8 (unde in standul 7 abia daca am zabovit 20 min in 5 zile, iar in 8 mai tot timpul ma simteam inplus pt ca lumea isi vedea de treaba ca de obicei.....)asta iar e una tare. SI tare as vrea sa-l stiu pe ala care s-a rezit vorbind.Ca stress-ul nu e bun la sananatate se stie, si deasta inteleg unele reactii ale d-lui Oana vis-a-vis de persoana mea...
Una peste alta am plecat de la Darvari cu inima impacata, cu greu dar am reusit.Sper sa nu-mi poarte nimeni pica pt cele spuse mai sus, dar asa cum am mai spus, asa se vede viata dela firul ierbii.

Sper sa ajung sanatos sa ma bucur de cele 2 zile de pescuit promise, si poate cu ocazia asta o sa revad cativa din cei pe care am avut onoarea si bucuria de a-i cunoaste la COncurs.

Respect!
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Legio, sa stii ca sunt destui oameni care au admirat munca voastra, a arbitrilor. Arbitrajul a fost exemplar, si asta datorita unor oameni ca tine, care fac asta doar din pasiune !
Cat despre zvonuri si rautati....noi ne intalnim cu ele zilnic si crede-ma ca cea mai buna metoda este ignorarea. Daca te iei dupa tot ce vorbeste lumea..... :oops: :wink:
Numai bine !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

felicitari tuturor concurentilor,
felicitari castigatorilor,si nu in ultimul rand,
felicitari arbitrilor,in special celor care s-au straduit sa aplice regulamentul!...

legio,
ma cunosti,marti,in prima zi am stat mai mult alaturi de voi...
nu sunt de mult timp printre pescarii de elita,niste oameni remarcabili in mare parte...,
nu sunt toti la fel,si n-are rost sa-ti faci inima rea...
prin ce ai trecut tu am trecut si eu,m-am desmeticit si mergem mai departe alegand ce-i mai bun ptr. mine...
avem dreptul de a ne alege 'prietenii',un drept care nu ni-l poate lua nimeni...
mi-a placut mult entuziasmul vostru,felul tau,al vostru ,de a va exprima...
mi-ar fi placut sa pot sa fiu printre voi,
mi-ar place sa facem un pescuit!

sinaia,
felicitari ptr. captura,
ne vedem la hobaia!
CARP IS NOT CRAP.

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Mesaj de Zambaccian »

Val, Vladut,

Multumim pentru aprecieri, sper sa confirmam in viitor. Oricum, suntem constienti ca devansarea unor nume consacrate in pescuit a fost si o chestiune de conjunctura, asa ca urmeaza mai multa munca. Anul asta mai greu cu competitiile, jobul, deh.
La anul va fi mai bine :wink:
Fire-ntinse la Hobaia!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

De 3 zile imi ling ranile si oricat m-asi gandii nu gasesc o explicatie pentru rezultatul ZERO PESTI :oops: ! Mi-e si RUSINE sa mai scriu pe forum cu un rezultat ca asta. OK, nu ne asteptam sa castigam, dar ZERO PESTI ??? Si daca nada nu era testata in prealabil mai mult ca sigur ca asi fi dat vina pe nada. Dar cand mergi 3 saptamani la rand cate 2-3 zile (am plecat de pe balta pe 14 la pranz...) si prinzi... Nu mai icap dubii.

Am facut tot ce-am putut si tot ce-am stiut, nu ne-am relaxat nici macar duminica, am schimbat si incercat tot felul de metode pana in ultima ora de concurs si tot degeaba. Am nadit din start o diagonala din mal pana pe buza canalului, cu un mic pat de nada mai concentrat pe marginea canalului. Am plasat lansetele in scara, pe diagonala nadita, incepand de langa mal si pana la patul de nada in speranta ca interceptam ceva si ne dam seama pe unde circula dl. Crap. Aiurea, nici un BIP, nici aproape, nici departe.

Nici nu mai tin minte, noaptea sau a doua zi dimineata am mutat 3 lansete pe buza canalului si una in pragul de jos al canalului - aici cred c-am gresit, nu prea aveam ce sa caut cu lanseta in canal. Dar poate ca daca nu incercam aveam acum mustrari de constiinta...

A 2-a noapte am avut o trasatura amarata, asa de control. Am incercat si malul de vis-à-vis cu fir de 0.25 (apropos, YO ZURI - super fir, am tras de el vreo 10minute ca l-am plantat intr-o agatatura si DEABIA am putut sa-l rup la nod) dar din pacate malul era prea departe, ne mai lipseau vreo 20 de metrii sa ajungem acolo unde sarea pestele. Si aici am avut (cred ca sambata) o trasatura si mai anemica. SI CAM ASTA A FOST TOT.

Din stand am iesit o data joi dimineata (si de 3 ori pentru... stiti voi...) sa-mi mai limpezesc mintile si am facut o plimbare pana la Mircea & Bogdan. Bogdan tocmai isi incheiase noaptea de veghe cu 4 crapi in saci. O placere sa vezi crapii sarind in fata ta la 7 dimineata...

Pe Sandel saracu' l-am alergat Luni si Marti prin tot Bucurestiul sa mai cumparam mix si arome ca am zis ca 15kg de bile nu ne ajung. Si daca dl. Crap ar fi mancat la fel ca in ultima saptamana, sigur nu ne ajungeau. Si fugi Sandule de la Arrow la Mim Team, la Clubul Pescarilor, la Senzor si la Aquamania, mi-e si groaza cand ma gandesc ce-a indurat in circulatia din Bucuresti. Si stai Sandule marti seara in loc sa te odihnesti si fa 15kg de pasta, sa avem pe balta sa facem bile... Si de folosit cred c-am folosit vre-o 7 kile din prima transa. Nu-i nimic, avem acum sa pescuim toata vara...

MERCI MULT Sandule pentru ajutor, chiar ma mir de unde atata energie. Si am avut si runner, nea Misa, care ne inbia cu de'ale gurii, cu salate, cu gratare, dar cine mai avea chef de mancare? MERCI nea Misa pentru ajutor si sper sa-ti demonstram cu proxima ocazie ca stim sa pescuim, doar ca acum n-a fost sa fie.

Spre norocul nostrum, standul (conditii de campare si pescuit) a fost OK, iar vecinii de stand... SUPER, stanga fratii Burada, dreapta Adrian Firimita si nea Ion. Hatru nea Ion, la un moment dat Adrian daduse o lanseta aproape de malul opus. Ia sa vezi cum o ia acum, zice el. Da nea Ion de colo: Ce-o sa faca ma, o s-o ia la deal? Da ce, are 4X4 :lol: :lol: ? Asta a fost singura alinare, ca-n rest...

Felicitari tuturor echipelor,

S-auzim de bine,
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

VIVE LE ROI!
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

ROI - inseamna Regulamentul de Ordine Interioara ? :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”