concurs crap USA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

Ca urmare a propunerii domnului Val Pangica de a iesi cu fiica dumnealui intr-un parc de distractii(ca suntem aproape de aceeasi varsta),am hotarat sa ma retrag din echipa si sa nu mai particip la calificari,deoarece sambata seara urmeaza sa plec impreuna cu fiica dumnealui la DisneyLand din Paris.Nu uitati domnule Val Pangica ca a-ti promis ca platiti dumneavoastra deci astept sa cumparati biletele de avion si sa ne dati si bani de buzunar.Nu ar trebui sa coste mai mult de 1500 de EUR.
Astept telefonul dumneavoastra pentru a-mi confirma cumpararea biletelor de avion si pregatirea banilor de buzunar. :lol: :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Bogdanele tata , dar mai la vaporas pe Herastrau nu ti-ar place ? Un suc , o punga de floricele si gata . :lol: :lol: :lol: :lol:

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

Se poate si asa.Mi-ar face placere sa am un socru ca dumneavoastra :D:D:DDetaliile le dicutam duminica la Hobaia.Pregatiti banii de buzunar ca sa ne distram klumea daca tot mergem. :lol: :lol:

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

ecouri USA

Mesaj de Moose_master »

Urmaresc o disputa care nu cred ca serveste la nimic. Rezultate, rezultate !!
Daca cineva vrea rezultate parerea mea este ca ar trebui sa participe si sa aiba si rezultate cu aceasta ocazie. Din cate stiu eu despre pescuitul la crap intr-un concurs (fie mare, fie mic) un procent covarsitor il are locul. Aici nu-i ca la fobal ... te antrenezi, dispui de un antrenor bun care te invata tactica , iti antrenezi conditia fizica si gata da-i la meci .... Eu cred ca nu ar trebui urmarite evenimentele crapiste ca pe meciuri de fotbal. Bani multi !! Normal, din nou nu-i ca la fotbal. Aici tre sa scoti bani din buzunar, de cele mai multe ori fara sa-ti recuperezi nimic. Asa ca cine vrea rezultate sa marce banu'.
Am vazut cu ochii mei locul pe care a dat Paisley cu Briggs si pot afirma cu certitudine ca nici daca ar fi cautat nu ar fi gasit un loc mai bun. Este un loc de spawning pe care crapii il folosesc in fiecare an. As putea afirma chiar ca cei doi nu au folosit potentialul acelui loc la maxim (nu stiu de ce ). Indianul cu care am fost la locul cu pricina mi-a spus ca in locul ala intr-o anumita perioada din an si cand vremea este calma, ia crapii cu minciocul sii arata lui fi-su cat de mari sunt pestii. Deci va dati seama cam ce se intampla acolo. Pe malul canadian eu am vazut un asemenea loc unde de sus de pe un pod am vazut circa 400 de crapi in apa in bataie... era ceva ireal... superb.
Personal cred ca acel loc ar fi trebuit scos din circuitul locurilor la concurs. Nu degeaba organizatorii au inceput pozitionarea locurilor din Massena. Exact vis-a-vis de Massena pe malul canadian este aceeasi poveste, Acolo sunt oameni care au deschis moteluri si organizeaza partide de pescuit pentru cetateni britanici care vin din Anglia sa pescuiasca crap. Nici chiar pentru un englez nu e de colo sa ia 30-40 de crapi pe zi, zi de zi. O vacanta in care ai asemenea rezultate zilnic devine o vacanta de neuitat pentru un pescar de crap.
De asemenea nu uitati ca s-a pescuit pe un rau si nu pe o apa statatoare privata unde proprietarul aduce periodic exemplare mari cu care mareste populatia de crap. Acolo nu le da nimeni nimic de mancare. Acolo este salbaticie in cel mai adevarat sens al cuvantului.
Concluzia este urmatoarea : ca la orice competitie de crap locul decide soarta concursului intr-o proportie covarsitoare. (Amintiti-va la Sarulesti povestea cu Grabmeyer vs. Jurgen Becker, intr-un an unul a iesit campion mondial si celalalt nu a luat nici un peste, iar dupa doi ani s-a repetat aceeasi istorie dar rolurile s-au inversat intre ce-i doi. Cu ce este superior unul in fata celuilalt la capitolul technica de pescuit ???)
Eu cred ca toti participantii la CWW 2005 din USA (ma refer la romani ca nu am nici o legatura cu Simon Crow sau cu altii) merita felicitari. Iar ca faima si admiratie pot sa afirm (pe vazute) cu certitudine ca Romania a fost super super super bine vazuta si apreciata la respectiva competitie. La decernarea premiilor am vazut clar cum se uitau toti la echipele romanesti.

Si intradevar am o deosebita stima pentru Nea Cornel Rosioru, pentru ca este un OM deosebit. Mi-a facut o reala placere sa petrec ceva vreme cu el si cu Senzorii. Sunt Oameni deosebiti. Nu sunt Dumnezeu sa judec defectele, dar calitatile dati-mi voie sa le admir.
Si ca sa nu fiu prea elogios , na ca i-am gasit si defecte lu' Nea Cornel : "Auzi Nea Cornele, de ce n-ai baitrunner la Daiwele alea, da se poate ... eeee, ia te rog sa pui baitrunner la ele ..." :lol:

Stima tuturor si fire-ntinse la calificari,

Moose

P.S. Pacat ca nu pot posta poze ca v-as fi postat capturile ultimelor doua zile (mama ce ma mai laud... da vorba cantecului " Am cu ce baaaa" :D )
APCR Canadian Branch

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Da-le fratioare pe mail , la mandezul ( parafrazindu-l pe Andrei ! ) si el pune pe site . Sa vada si poporul ce prinzatoare sunt bilutzele lui Senzor in America ! Sa mor daca nu ma gindesc sa emigrez si sa fac avere pescuind la crap in SUA !

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

avere

Mesaj de Moose_master »

Nu stiu cate avere ai sa faci pentru ca nu pescuiesc multi la crap, dar cred ca o afacere bine gandita cu echipamente pentru crap, ti-ar asigura un trai decent. Crezi ca daca ar fi fost cerere nu ar fi aparut magazinele cu specific ?? In America ??? Ha ha ... Pai astia nu pierd o secunda fara sa faca un ban gramada din nimic. Deocamdata afacerea cu crap aici este mai putin decat nimic. Asa ca nu ne ramanem decat sa pescuim pentru "coracon" si pentru palmaresul propriu.

Am sa-ti trimit din cand in cand poze si sper sa nu deranjez. Apropo, eu am stabilit de curand o regula de care voi tine cont de-acum inainte : nu puncteaza decat crapul egal sau mai mare de 10 kg (asta pentru ca se ia foarte mult intre 8 si 9.5 kg). Io cred ca-i corect ca sa fie postate numai imaginile cu veterani, ca pufarezi sunt pe toate drumurile... NU ???

Stima,

Moose
APCR Canadian Branch

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Uite - iti spun eu de Paul Pezzala - care nu stiu cita avere a facut , dar se ocupa numai de pescuitul crapului la voi , in SUA . Imi placi , astept poze de la tine , cu crap cit vrei tu de mare ......

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

poze

Mesaj de Moose_master »

Corect ar fi : cat POT eu de mare, ca daca ar fi dupa cat vreau eu de mare.... forumul asta ar fi numai imagini de film SF.
Deja am trimis cateva pe adresa ta de e-mail.
Un alt detaliu ar fi ca singur imi este greu sa-mi fac poze. Trebuie sa gasesc vreun trecator pe care sa-l rog sa mi le faca. Am facut o data cateva singur si ba erau fara cap, ba eram numai eu si din crap se vedea inotatoarea dorsala , etc. Trebuie sa ma caznesc ca dracu si mai ales tre sa bag balauru inapoi in apa repede ca altfel il ranesc lasandu-l pe mal mult timp (fa poza, spala-te pe maini, nu aiesit bine, spala-te pe maini, seteaza iarasi, lasa pestele pe jos, iar nu este bine, spala-te pe maini , fa iarasi poza, etc etc etc)

Despre afacere, repet : daca te ocupi si nu astepti doar clientii sa-ti calce magazinul cum fac toti cei de-aici, poate o sa mearga, dar crede-ma ca sunt asa de putini fani ai acestui peste incat trebuie sa iti anunti prezenta peste tot, trebuie sa umbli pe la tot felul de concursuri obscure sa te cunoasca lumea etc. Poate ca ar iesi ceva .... cine stie.
(si oricum daca nu iese , bagam un supozitor :D )

Stima,

Moose
APCR Canadian Branch

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ia uitati poze de la Niki cu crapi prinsi cu bile de la Senzor . Se vede ca le-a sfintit LV-ul la biserica . :lol: :lol: :lol: :lol:

Imagine

Imagine

Imagine

Brava Niki - nici ei nu prindeau asa !

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

pohta ce-am pohtit ....

Mesaj de Moose_master »

va mai da tata ... va mai da... da mai lasati-ma o vreme ca am niscai trebi de rezolvat.


Moose
APCR Canadian Branch

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”