concurs crap USA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
supercarpio
Mesaje: 91
Membru din: Joi Iun 16, 2005 19:53
Puncte: 0
Localitate: Boston, Massachusetts, USA

De citit...

Mesaj de supercarpio »

Am descoperit si niste articole cu relatari zi cu zi de la WCC scrise de catre un scriitor local.... Mi-a placut foarte mult cum a scris....

Link-ul este:

http://www.tonyzappia.com/archive.php

In plus un articol din Detroit Free Press:

http://www.freep.com/sports/outdoors/ca ... 050616.htm

Enjoy,

Marius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Salut Marius si bine ai venit printre noi.
Noi am ajuns cu bine, insa nu ne-am revenit nici acum din oboseala.S-a mai comentat ceva dupa plecarea noastra?
Sper ca echipele romanesti au lasat o f. buna impresie.

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

Bine ati revenit printr noi D-le Rosioru.
Ati lasat o impresie foarte buna si de aceasta data. O sa aveti timp sa va odihniti pana in anul viitor, cand, dupa cunostiintele mele, lumea crapista se va muta pentru o perioada de timp in Africa de Sud.

Avatar utilizator
supercarpio
Mesaje: 91
Membru din: Joi Iun 16, 2005 19:53
Puncte: 0
Localitate: Boston, Massachusetts, USA

Mesaj de supercarpio »

Salutare Cornel,

Si mie mi-a parut foarte bine ca ne-am intilnit la WCC! Pacat ca echipa voastra nu a avut un loc mai accesibil ca va vizitam zilnic. Multe echipe s-au chinuit dar aceasta experienta nu va face decit mai puternici pentru viitoarele competitii.

De comentat se cometeaza pe forumurile din SUA...unii se pling ca niste copilasi, altii sunt satisfacuti de experienta. Bine ca nu ati luat locul 2 sau 3 ca din banii mentionati initial locul doi a luat numai $7500 -- care sunt si acestia taxabili...

In rest, organizatorii s-au straduit cit au putut. I-am vazut si eu cum s-au chinuit. Noi Marshalii am fost complet voluntari -- eu personal am cheltuit chiar destui bani din buzunarul meu.

A fost insa o premiera pentru SUA, din motiv ca aici nu se pescuieste la crap. Potentialul riului St. Lawrence este ENORM, cu siguranta cel mai bun loc de pescuit la crap din America de Nord si poate, cu riscul de a fi contrazis, din intreaga lume...Speram ca in 2008 sa iasa mult mai bine.

Salutari si numai bine!

Marius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

iN 2008 SE TINE C.M. PE ACEASI LOCATIE?
Noi suntem multumiti. Rominii au cistigat 2 din 3 sectoare iar pe natiuni am iesit pe 3. In comparatie cu marii lumii noi am realizat mai mult ca ei.
Pe vecinii nostri de pe 43 Simon Crow si Rob Hughes i-am batut cu un bun avans. Pe urma cel putin romanii au punctat toti.
In concluzie echipele Romanesti au ajuns respectate si de temit. Ai vazut cum ne tratau si respectau.

Pt. cei ce au facut comentarii pe site, va asigur ca echipele Romanesti acolo au fost foarte unite si s-au ajutat intre ele. Nu interesa pe nimeni numele componentilor echipei. Pt. noi era important ca reprezenta ROMANIA.
La jumatatea concursului o echipa a ramas fara nada. Pt. ca era mai bine clasata ca noi, i-am oferit tot ce avea nevoie.
Adriano, vreau sa-ti spun ca Romanii cind sunt departe de tara sunt uniti si se ajuta intre ei.
Marius si Niki pot confirma.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Kulcsar Laszo

Sigur vom fii acolo la anul. Si de vom prinde si noi un loc bun va fii jale :lol:
Daja romania a fost f. respectata. si unde? in state. Nu-i putin lucru. Vreau sa-ti spun ca lumea competitionala stie multe despre noi. Ce m-a impresionat, a fost faptul ca nume cunoscute ne-au solicitat sa facem poze impreuna. Asta spune ceva. Si ar mai fi o chestie. Anglia a avut cele mai multe echipe inscrise. I-am urmat noi cu 15 echipe. Sa participi la asa o competitie si la o asa distanta cu 15 echipe e ceva. Mai mult au punctat toate. Ca o comparatie vezi Anglia, Austria etc.
Eu zic ca nu ne-am facut de ris.

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

cornel rosioru scrie:iN 2008 SE TINE C.M. PE ACEASI LOCATIE?
Noi suntem multumiti. Rominii au cistigat 2 din 3 sectoare iar pe natiuni am iesit pe 3. In comparatie cu marii lumii noi am realizat mai mult ca ei.
Pe vecinii nostri de pe 43 Simon Crow si Rob Hughes i-am batut cu un bun avans. Pe urma cel putin romanii au punctat toti.
In concluzie echipele Romanesti au ajuns respectate si de temit. Ai vazut cum ne tratau si respectau.

Pt. cei ce au facut comentarii pe site, va asigur ca echipele Romanesti acolo au fost foarte unite si s-au ajutat intre ele. Nu interesa pe nimeni numele componentilor echipei. Pt. noi era important ca reprezenta ROMANIA.
La jumatatea concursului o echipa a ramas fara nada. Pt. ca era mai bine clasata ca noi, i-am oferit tot ce avea nevoie.
Adriano, vreau sa-ti spun ca Romanii cind sunt departe de tara sunt uniti si se ajuta intre ei.
Marius si Niki pot confirma.
Maestre te rog sa precizezi care sunt mai marii lumii si diferenta cu care ai depasit echipa Hughes-Crow
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Auzi - Maestre - la cum prezinti dumneata concursul din SUA - se pare ca e o mare reusita ! Pai daca asta este reusita , anul trecut ce dracu a fost cind am avut 2 echipe ( Sergiu & Bobi - Iliuta & Popescu ) pe primele 2 locuri la Cupa Mondiala ? Mai ai un pic si spui ca te-a oprit Tim Paisley sa-si faca o poza cu dumneata :lol: :lol: :lol: Nu e rau rezultatul , dar nu e o mare reusita !
Oricum l-ai zapacit pe Niki -ce i-oi fii povestit numai mata sti ! Se uita la dumneata ca la soare :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

TIM PAISLEY de ViToooooooooooooooooo? :D
The second best is the first loser!

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

Eu nu inteleg de unde atat misto??Daca va credeti atat de buni de ce nu a-ti reprezentat si voi Romania in SUA??Nu vreau sa jignesc pe nimeni si imi cer scuze daca am gresit cu ceva dar mistoul asta nu isi prea are locul avand in vedere ca nu ati fost acolo.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”