Crapmania - Echipa anului 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@val
nu ai dreptate
o echipa poate castiga bine-mersi premiul tau si daca nu participa la CN!
dar, asa cum zice si mircea f, nu poti face abstractie de acest concurs, cel mai relevant dpdv al valorii, pt ca are 4 manse.

sau nu mai intitulezi premiul asa... ii zici "cea mai buna echipa participanta la concursurile private in 2006"
The One Team

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Mai Mircica :!: de cand cei care nu vor sa participe la selectzia pt.lotul natzional sunt "utilitarii'-adica cu alte cuvinte umplutura :?: Sezi ghinisor mai puisor ca sunt multzi pescari nu buni ci foarte buni care nu participa la selectzi din fff multe motive.Unele sunt pur subiective ,altele obiective.Asa ca atunci cand mai vrei sa faci o afirmatzie gandeste bine inainte de a jigni :twisted:
Andrei
De unde ai dedus tu ca aceste calificari reprezinta cel mai tare concurs de la noi :?: Poate pt.tine ca pentru multzi pescari nu prea.
De altfel se vede si in numarul de echipe participante.Fratzi pescari hai sa mai vedem ce inseamna modestia si sa ne-o mai insusim din cand in cand.Tu sti ca imi esti simpatic dar te rog sa vorbesti numai in numele tau.Cu respect Razvan Dobrescu
SI maine este o zi

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Salut Razvan,

Departe de mine intentia de a jigni, imi cer scuze daca reiese asa ceva.

Poate era mai bun un exemplu din fotbal. Cand se desemneaza cel mai bun jucator al anului, se tine cont numai de concursurile inter-cluburi? Sau se ia in considerare si participarea la nationala? Si e adevarat ca sunt si fotbalisti care spun verde in fata ca nu sunt interesati de participarea la nationala, sunt foarte multumiti si satisfacuti cu activitatea de la club.

Sper ca e un exemplu mai bun acum.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@razvan
1.nu am vazut nicaieri ca mircea f a folosit cuvantul umplutura!
2.cum adica sa vorbesc in numele meu? pai in al cui nume crezi ca vorbesc?
3.(in numele meu) afirm ca CN este cel mai tare(a se citi echilibrat) concurs din vara aceasta. pentru ca are o mansa eliminatorie si alte trei - finala. tu spui ca sunt multi pescari care nu il considera asa. EU afirm ca cine nu este de acord cu treaba asta nu e pescar de competitie. afirm, in numele meu.


ps pe de alta parte stiam ca exista niste oameni care au incercat sa boicoteze acest CN. n-am crezut ca faci parte dintre ei...
ps 2 s-au disputat si olimpiade boicotate!
ps 3 nu stiu pe ce te bazezi cand spui ca nr. este redus. vor fi 27 de echipe, numar fara precedent la calificari! fara precedent...
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@razvan
... si pt ca tot vorbesti de motive obiective si subiective, am sa-ti dau definitia obiectivitatii
OBIECTIVITATEA ESTE O SUBIECTIVITATE FOARTE BINE ARGUMENTATA

te astept cu argumente
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Am schimbat punctul 7 din regulament prin introducerea campionatului national ca o etapa de calcul .
Am schimbat si denumirea concursului in "Premiul Crapmania - Echipa anului 2006"

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu am un vecin la bloc care zice ca el este cel mai bun fotbalist din tara si ca DACA ar juca la vreo echipa sigur ar ajunge la nationala, mai mult ca sigur chiar ar fi capitan !
Poate asa o fi, dar el joaca fotbal numai pe maidanul din spatele blocului !

Concluzie : omul cand nu ajunge sa-si schimbe becul ars, ptr. ca e pitic,
isi pune o aplica pe perete si zice ca oricum becul era de cacat ! :D
100% tipic romaneasca !

@luka
Si cam care ar fi acei mari pescari ptr care Campionatul National nu reprezinta nimic ? Si incearca sa vorbesti si tu in numele tau, nu fi purtator de cuvant ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Domnilor eu intodeauna vorbesc numai in numele meu.
Vlad!
Omule eu nu fac parte dintre cei care incearca sa boicoteze ceva.Si daca ma intrebi de ce nu m-am inscris ,motivul meu este unul personal si nu are legatura cu nici o persoana sau participant la acest campionat natzional.
Andrei!
Daca ma intrebi pe mine eu vad altfel lucrurile in ceea ce priveste un concurs de calificari pt.campionatul mondial.si iata cum:3 sau 4 manse care sa se tzina pe 3 sau 4 baltzi si in urma rezultatelor din cele 3 sau 4 manse sa se formeze lotul natzional.Asta potzi spune ca este un concurs echilibrat,nu 3 manse pe o balta pe care echipa SENZOR o stie ca pe TATAL NOSTRU.Respect ceea ce sa facut pana acum si ceea ce se face mai departe pt.aceasta disciplina sportiva dar datzi-mi voie sa am rezerve in ceea ce priveste sansele fiecarei echipe care sa inscris la aceste calificari.
Va rog sa ma credetzi ca nu sunt carcotas Vlad si nici chestia cu vulpea care nu ajunge la struguri.sau cu vecinul care se crede cel mai mare fotbalist.Cine ma cunoaste stie ce fel de pescar sunt si ce fel de om si nu cred ca intra in discutzie aici calitatzile mele ca om si ca pescar.Va respect si va iubesc Razvan Dobrescu
SI maine este o zi

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@razvan
pe care balti puteam sa facem CN, in conditiile in care nea victor a spus din capul locului ca nu vrea sa puna Darvariul la bataie!?!
tu ai dreptate, pe mai multe balti ar fi fost mai bine. dar discutia era alta. in momentul de fata sunt patru manse pe Hobaia. nu este totusi mai edificator decat un singur concurs???
asta era discutia...

spui ca balta hobaia o cunoastem foarte bine. te anunt ca nu am ajuns sa cunoastem acest lac de la tastatura si cu ochii beliti in monitoare!!!

tancabestiul il cunosc mai bine decat hobaia si sper ca anul acesta sa ma acomodez bine cu darvariul!
atunci, la anul cum mai facem?
facem CN pe buciumeni, adancata si puturoasele?
mai gandeste-te...
si eu te respect, dar nu pot sa spun ca te iubesc! :D
The One Team

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Andrei :!:
Intr-un fel ai si tu dreptate.la anul poate se v-or schimba lucrurile referitoare la baltzile de calificare.Eu nu am facut un repros ca voi cunoastetzi bine Hobaia ci doar nu mi sa parut corect ca toate mansele sa fie pe o singura balta pe care echipa Senzor a pescuit in majoritatea timpului.Asta este, daca altfel nu se poate :!: Tot respectul pt.Maestru si pt APCR ca au fost in stare sa organizeze un concurs de asemenea anvergura.Cand am spus ca te iubesc nu am spus in ce mod..... :D (stai linistit nu sunt GAY)In privintza statului la tastatura tzin sa te informez ca in sezon sunt mai mult pe balta(activitatea pe care o desfasor imi permite acest lucru),calculatorul nu reprezinta un hobby ci numai o necesitate.Sa auzim numai de bine.Razvan Dobrescu
SI maine este o zi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”