Crapmania - Echipa anului 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

2razvan
ok. ne-am inteles.
totusi, pe ce te bazezi cand afirmi ca echipa senzor a pescuit in majoritatea timpului pe hobaia?
si cine i-a impiedicat si pe alti pescari sa pescuiasca acolo?
The One Team

CristiN
Mesaje: 13
Membru din: Mar Mar 22, 2005 23:45

Mesaj de CristiN »

Val Pangica jr scrie:Regulamentul pentru 2006 va arata astfel :


Departajarea se va face dupa cum urmeaza :

1. In functie de numarul de echipe participante la fiecare competitie majora de pescuit la crap organizata pe una din baltile Darvari , Tincabesti , Hobaia , Peris , Sarulesti ( Cupa Romaniei ) , se vor atribuii "coeficienti de concurs" , calculati astfel incit sa se asigure echitatea de puncte intre clasamente
2. Balta Peris - va avea un coeficient de 0,6 din punctajul acordat pentru restul concursurilor - coeficient care va fi aplicat rezultatelor finale obtinute
de echipele participante . Masura se va mentine atit timp cit concursurile organizate pe aceasta balta vor depasi numarul de 12 echipe .
3. Punctajul atribuit fiecarei echipe va fi invers proportional cu numarul de echipe participante , astfel incit echipa castigatoare va obtine un numar de puncte egal cu numarul echipelor participante , inmultit cu coeficientul de concurs , samd ,iar ultima echipa clasata va obtine 1 punct inmultit si el cu coeficientul de concurs
4. Aditiunea punctelor se va face atit pe echipe cit si la individual ( prin 1/2 puncte obtinute la nivel de echipa )
5. Pentru cumularea premiilor cu captura se adauga un coeficient de 1.2 , aplicat la punctajul final de concurs .
6. Clasamentele se vor publica in max 4 zile dupa incheierea fiecarei etape de concurs .
7. Campionatul national va intra in calculul anului 2006 - prin clasamentul final si va avea aceleasi coeficient cu toate celelate concursuri organizate pe Hobaia , Darvari si Tincabesti .
8. Echipele care nu participa la un concurs obtin 0 puncte


Anul acesta facem asa - si acordam o placheta si poate vreun premiu d ela vreun sponsor , la anul va astept beneficiind de experienta acestui an , sa propuneti alte sisteme sau imbunatatiri la acesta care exista deja .
Mishto ideea!
Val nu ai putea sa faci un fel de simuulare pentru anul 2005 sa vedem cum ar arata un astfel de clasament/ Adica sa folosesti toate rezultatele din 2005. Ce parere aveti?
CristiN

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Cristi

sincer nu cred ca am atita rabdare sa iau toate concursurile de anul trecut si sa simulez . Dar datele sunt publice si puteti sa faceti si voi calculele astea .

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Razvan

Sa sti ca nu pot decit sa-i dau dreptate lui Andrei si asta pentru ca in toamna cind s-au intors de la CM, mi-a expus ideea pe care o gindise pentru CN si cuprindea manse pe balti diferite. Ca pina la urma a ramas doar Hobaia, nu cred ca e vina cuiva si nici nu cred ca pe Hobaia nu se poate concura cu baietii de la Senzor, ca dovada, eu m-am inscris la CN si vreu si pot :lol: :lol: :lol: sa ma calific la CM...ce zici?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

cornelserbu scrie: ... eu m-am inscris la CN si vreu si pot :lol: :lol: :lol: sa ma calific la CM...ce zici?
Traiasca nea Cornel ...
Si toti care-au gandit ca el ...

Ideea ca "nu ma duc la concurs, ca oricum ma bat Senzorii" mi se pare una ne-sportiva si anti-competitie. Dupa principiul asta, ce facem, asteptam sa-si rupa o mana, un picior, eventual sa le punem catuse, sa-i mai incurce acolo un pic :D

A fost odata un mare microbist, Albert Camus se numea tipu', si a zis o vorba care mi-a placut, nu mai stiu precis cum a spus-o ca oricum am citit-o in traducere ... "mai important decat scopul in sine, este drumul parcurs pana la atingerea lui" sau ceva asemenator ...
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”