Cupa primaverii la Peris 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky »

Desi subiectul e off topic (Val poate il muti), citind tot ce s-a scris pana acum referitor la bradisul si matasea broastei de pe Peris imi vine in minte prima partida din 2004, ce-i drept mult mai devreme(22-25 martie)desfasurata la Peris unde m-am confruntat cu aceeasi mare problema.
Daca cu bradisul o mai scoti la liman avand posibilitatea de a curata un vad sau chiar de a pescui pe un loc curatat cu snowman sau popup, la matasea broastei (lasata la fund) chiar este o mare problema, parerea mea si nu numai ca mesteru' crap refuza sa se hraneasca pe zonele acoperite cu ea (nici macar tenul sau novacul nu o agreeaza).Iar despre curatat vadul cred ca nici nu se pune problema.
Dan Petre aka Sharky

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Acum am venit de pe balta, chiar daca sunt ultimul, vreau sa-i felicit pe Toti membrii APCR angrenati in acest concurs, ptr daruirea si inversunarea de care au dat dovada pana in ultima clipa !
Abordare profesionala, rezultate f. bune ptr locurile pe care ati picat ! :wink:
PS "Capriorii " de la Timisoara, dupa concurs, si-au completat cererile de aderare in APCR !!! De ce oare ? :D :D :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Pilhane

"capriorii" erau fierti deja de S&O cu stropela - marca Andrei ! In primul rind Cezar le-a mai zis ce si cum si i-a indrumat pe stand , le-am mai zis si eu cite ceva la fiecare 8 ore :lol: , in concluzie baietii erau clar hotariti pe pescuit marca "APCR" ! :lol:
De asta nu trebuie sa te mire cererea lor . Pe ei ii recomand cu drag inima ! Copii cuminti , cu frica de Dumnezeu si fierti pe crapi multi si mari ! Asta e viitorul .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Sharky scrie:Desi subiectul e off topic (Val poate il muti), citind tot ce s-a scris pana acum referitor la bradisul si matasea broastei de pe Peris imi vine in minte prima partida din 2004, ce-i drept mult mai devreme(22-25 martie)desfasurata la Peris unde m-am confruntat cu aceeasi mare problema.
Daca cu bradisul o mai scoti la liman avand posibilitatea de a curata un vad sau chiar de a pescui pe un loc curatat cu snowman sau popup, la matasea broastei (lasata la fund) chiar este o mare problema, parerea mea si nu numai ca mesteru' crap refuza sa se hraneasca pe zonele acoperite cu ea (nici macar tenul sau novacul nu o agreeaza).Iar despre curatat vadul cred ca nici nu se pune problema.
Nu am ce sa mut Doctore . Am fost acuzat dupa postarile mele de mai sus , ca sunt inamic al balti Peris si nu il respect pe dl. Albastroiu . Asta m-a mahnit si nu mai am ce comenta sau dezvolta despre aceasta balta , in masura in care nu va exista si o retractare a celor afirmate telefonic ( la 22.30 seara ) de patronul acestei balti . A comunica colegilor pescari , ce si cum a fost la concurs , care au fost conditiile concrete de pescuit si pina la a defaima o balta e MARE DIFERENTA ! Cred ca sunt singurul care a scris si si-a asumat responsabilitatea de a afirma ca "balta Peris are peste mai mult decit suficient" in ciuda indoielilor exprimate public sau pe privat , dupa acest concurs . Daca asta intelege Dl Albastroiu din cele scrise de mine - e problema dinsului si dorinta mea de a pescuii pe aceasta balta , care mi-a fost draga , a scazut spre zero .
Ultima oară modificat Joi Mai 04, 2006 19:22 de către EX-UL, modificat de 3 ori în total.

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky »

Val Pangica jr scrie: Nu am ce sa mut Doctore . Am fost acuzat dupa postarile mele de mai sus , ca sunt inamic al balti Peris si nu il respect pe dl. Albastroiu .
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Mi-e greu sa caut topicul in care spuneai ca Perisul ramane balta ta de suflet dar ... asa se intampla cand nu se vede intregul si rupi din context o constatare obiectiva pana la urma.
Pana la urma sunt sigur ca rezolvati intre voi aceasta problema dar raman la parerea ca tema cu matasea broastei ar putea fi dezvoltata, asa ca astept pareri.
Dan Petre aka Sharky

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, eu cred ca supararea domnului Albastroiu a trecut, probabil a vorbit la nervi, ptr ca nu a iesit concursul exact cum dorea dansul.
Sa nu uitam ca este un om cu un caracter puternic, un adevarat gentleman care doreste ca totul sa fie perfect. Din pacate cu natura nu te poti pune.
Asa ca nu trebuie gasit un tap ispasitor, adevarul iese intotdeauna la lumina.Toata lumea stie de potentialul extraordinar al baltii Peris si cred ca nimeni nu contesta faptul ca balta are o densitate de crap mult peste limitele normale.
Dar cred ca cel mai bine ar fi sa discutati aceasta problema telefonic , ptr ca aici dl. Albastroiu nu poate raspunde, si poate asa il si vei lamuri ca de multe ori in viata nu-i bine sa pleci urechea la tote barfele din popor.Ptr ca rauvoitori sunt destui, carora le-ar face o deosebita placere o cearta intre voi.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dane, cred ca la matasea broastei cel mai bine se pricepe....broasca !!! :D :D :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Vladut Mateianu scrie: Asa ca nu trebuie gasit un tap ispasitor, adevarul iese intotdeauna la lumina.
Este adevarat Pilhane ce spui tu - in nici un caz nu eu sunt tapul ispasitor in acest concurs . Unde ajungem daca nu mai putem relata ce am facut la o partida de pescuit sau la un concurs pe o balta anumita ?
Cit priveste discutia telefonica recomandata de tine , aceasta a avut loc astazi .

Avatar utilizator
mo- TM -
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mai 03, 2006 19:53
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de mo- TM - »

pt APCR > merci mult pt sprijinul acordat echipei Carp TEAM TM ( capriorii -- cred ca de la tine Val e porecla ) !!! toata stima si respectul pt tratatie ! speram sa ne putem revansa cu proxima ocazie ! revin cu unele comentari mai tarziu !
:wink: :wink: :wink:

Avatar utilizator
CosminTimisoara
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mai 04, 2006 22:11
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de CosminTimisoara »

In primul rand multe multumiri "mentorului" Val Pangica si lui Vladut care a reusit sa ne imbolnaveasca definitiv de carp fishing.


In primul rind Cezar le-a mai zis ce si cum si i-a indrumat pe stand
Fara nici o suparare dar eu nu recunosc nici un fel de ajutor din parte D-lui Bibu care dupa parerea mea nu a avut un comportament sportiv fata de echipa noastra !!!
Sa pescuim din placere, pasiune NU pentru bani, orgolii ....

www.human-wear.com

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”