CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Mesaj de popescu59 »

Pai daca esti pescar mai ai si job ? La revedere munca ramine doar pasiunea :lol: :lol: Asta la virsta mea .

equinox
Mesaje: 118
Membru din: Vin Mai 13, 2011 8:23
Puncte: 0
Localitate: Comarnic, jud. Prahova

Re: CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Mesaj de equinox »

Salut Vladut!As propune pastrarea regulamentului de la editia trecuta la care am si participat, adica 3 sectoare,clasament cantitate,clasament calitate(cei mai mari 5 sau 7 pesti-cum vrei tu).Restul e ok.Sper ca vei tine cont de propunere.Toate cele bune si Sarbatori Fericite!
Gelu....pescuim si noi?!!

Avatar utilizator
Cristi Olaru
Mesaje: 602
Membru din: Mie Sep 22, 2010 9:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti-Otopeni

Re: CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Mesaj de Cristi Olaru »

REMUSGL scrie:De ce atat de multe concursuri in timpul saptamanii ....
Pt. ca majoritatea abonatilor de pe balta in discutie, merg in weekend la pescuit :wink:
Tot ceea ce spui, vorbeste despre tine...

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Mesaj de popescu59 »

Eu cred ca varianta propusa de Vladut este perfecta pentru toata lumea , s-a vazut si in concursurile de sf de an ca a fost ok varianta cu cei mai mari 5 pesti. Usor usor va disparea mamaliga de pe momitor si ceva plastice. In varianta cu cei mai mari 5 pesti trebuie cautata calitatea ca sa atragem monstri spre lansetele noastre. La concursurile cantitate bagam 5 mamaligi ceva plastice si pac 1 tona de crap si suntem pescari iscusiti. La calitate trebuie cu totul altceva adica trebuie sa gasim si mierea pentru pestele mare.
Sa facem N combinatii pina il aducem pe vad pe bau bau de peste 10- 15 kg.

Avatar utilizator
Just Fish
Mesaje: 303
Membru din: Lun Noi 05, 2012 18:17
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Mesaj de Just Fish »

Anton Adrian + parteneri
Anton Adrian
CCC Club Crap Corbu
Campion National 2017
Vicecampion Mondial 2017

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Mesaj de Remus Drobota »

popescu59 scrie:Eu cred ca varianta propusa de Vladut este perfecta pentru toata lumea , s-a vazut si in concursurile de sf de an ca a fost ok varianta cu cei mai mari 5 pesti. Usor usor va disparea mamaliga de pe momitor si ceva plastice. In varianta cu cei mai mari 5 pesti trebuie cautata calitatea ca sa atragem monstri spre lansetele noastre. La concursurile cantitate bagam 5 mamaligi ceva plastice si pac 1 tona de crap si suntem pescari iscusiti. La calitate trebuie cu totul altceva adica trebuie sa gasim si mierea pentru pestele mare.
Sa facem N combinatii pina il aducem pe vad pe bau bau de peste 10- 15 kg.
Ai dat cu batu in balta aici! De asta cele mai mari capturi ale mele au fost la porumb/plastic.
Tu de ce nu ai prins o tona de peste la Revansa? Iti garantez eu ca in tona aia de peste erau si 5 peste 10 kg.
Dar este mai usor sa pui doua boilesuri cu plumb, sa arunci pe jumatatea baltii in namol si sa dai vina pe reteta de boilesuri ca nu a fost buna sau ca nu e bun locul. Daca esti pescar prinzi si la boilesuri si la mamaliga. Punct

Ps. Vezi ca la mamaliga am avut al doilea peste din concurs de 2 ori pana acum. Poate a 3-a oara o sa fie cu noroc :))
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

AMG_HEATZA
Mesaje: 6
Membru din: Joi Sep 20, 2012 16:02

Re: CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Mesaj de AMG_HEATZA »

NELEPCU CRISTIAN

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Mesaj de Daniel D »

Daniel Dobrea
Nume utilizator schimbat din Dani D

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Mesaj de Remus Drobota »

Drobota Remus+parteneri.
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CUPA SENIORILOR-EDITIA A 3-A TANCABESTI 2013

Mesaj de popescu59 »

REMUSGL-
Vezi ca ai incurcat baltile, aici e vb de Tincabesti nu de MV2 .Aici cu mamaliga prinzi platica cita vrei nu pestele de 10-15 kg.
Am vazut si aici pescari care aveau dubele pline de malai ,care cred ca la fel au confundat baltile, malaiul este pentru MV2 si Doripesco nu pentru Tincabesti. Dar nu e problema fiecare pescuieste cu ce doreste.Si mai ales dupa buget. Diferenta este ca un sac de 50 kg de malai costa cit 1 kg de boiles.Si cu 50 kg malai poti sa mergi la un concurs pe cind cu 1 kg de boiles niciodata.
Trebuie usor usor sa pescuim si noi calitate nu numai cantitate la greu .Cantitatea o poti face mult mai usor decit calitatea.
Asa ca e foarte simplu fiecare isi alege la ce concurs vrea sa participe . La afisarea concursului e scris clar modalitatea de punctare si normal si corect fiecare alege daca participa sau nu la acel concurs.Asa ca interventiile de genul sa punctam in cutare fel sau cutare mod nu isi au rostul .Organizatorul a stabilit din start modalitatea de punctare al acelui concurs .
.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”