CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
delcea_sergiu
Mesaje: 163
Membru din: Mie Apr 17, 2013 0:13
Puncte: 0
Localitate: Buzau
Contact:

Re: CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Mesaj de delcea_sergiu »

Subscriu si eu - Vladut te rog cand ai un pic de timp sa ne explici structura finala a concursului si avantajul ei. Particip oricum dar cred ca e bine sa stim de inainte regulile jocului :)

bgradea
Mesaje: 18
Membru din: Mar Aug 15, 2017 12:39
Puncte: 0
Localitate: București

Re: CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Mesaj de bgradea »

Salutare! Presupun ca toți doresc sa participe, de aceea frumos ar fi sa se păstreze formatul inițial din câteva motive destul de simple și evidente:
1.asa cum a menționat Vlăduț, balta este mult mai echilibrata( nu cred ca este convenabil pentru nimeni sa se bata de pe b13 cu b8)
2.unii dintre noi ne-am luat zile de concediu fiind atrași în special de formatul de 4 sectoare
3.fair play ar fi sa nu se schimbe regulile £, timpul jocului pentru care s a si achitat taxa

Mulțumim Vlăduț pentru evenimentul creat și speram sa fie cel aștept de noi încă de la început. Seara faina!

Marius Velcu
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 18, 2020 11:47

Re: CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Mesaj de Marius Velcu »

Salut, daca ne este permis sa ne exprimam parerea si eu sunt pentru formatul initial -4 sectoare.

Badea1989
Mesaje: 327
Membru din: Dum Feb 14, 2016 18:12
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Mesaj de Badea1989 »

Salut. Concursul initial nu era compus din un total de 20 de echipe, 4 sectoare si se premia locul 1,2,3 pe sector. Am vazut acum ca formatul concursului a fost schimbat- si voiam sa stiu care este forma finala a concursului? Presupun ca a existat un grup de whatsapp sau undeva unde s-a cerut parerea/supus votului noul format.

Multumesc

razvan999
Mesaje: 117
Membru din: Mie Sep 02, 2009 15:21
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Mesaj de razvan999 »

Salutare… inițial ne am înscris și ne am asumat un regulament. Cu scuzele de rigoare nu mi se pare corect sa se schimbe regulile in timpul jocului. Fir întins !

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Mesaj de eugen dragnea »

Fiind un concurs fara premii in bani nu prea ma intereseaza ca se modifica arbitrar regulamentul fara consultarea publica a participantilor atata timp cat scopul este de a echilibra balta si/sau cheltuielile (daca era pe bani ma retrageam din concurs garantat !!! )
Observ ca si brigada de arbitri a fost "inlocuita" probabil din cauza de timp sau de bani , iar nu am nici o problema daca se ocupa de scosul sacilor din apa la cantarire daca nu sunt eu disponibil sa fac asta.
Si parca dupa CUPE mai era si ceva gen "+premii sponsori" daca nu ma inseala memoria...oricum nici asta nu ma intereseaza neaparat, eu vin la concurs doar pentru "o tinichea" 😉
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

delcea_sergiu
Mesaje: 163
Membru din: Mie Apr 17, 2013 0:13
Puncte: 0
Localitate: Buzau
Contact:

Re: CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Mesaj de delcea_sergiu »

eugen dragnea scrie:
Vin Iun 25, 2021 11:03
Fiind un concurs fara premii in bani nu prea ma intereseaza ca se modifica arbitrar regulamentul fara consultarea publica a participantilor atata timp cat scopul este de a echilibra balta si/sau cheltuielile (daca era pe bani ma retrageam din concurs garantat !!! )
Observ ca si brigada de arbitri a fost "inlocuita" probabil din cauza de timp sau de bani , iar nu am nici o problema daca se ocupa de scosul sacilor din apa la cantarire daca nu sunt eu disponibil sa fac asta.
Si parca dupa CUPE mai era si ceva gen "+premii sponsori" daca nu ma inseala memoria...oricum nici asta nu ma intereseaza neaparat, eu vin la concurs doar pentru "o tinichea" 😉
si eu cel putin sunt in asentimentul tau, dar sansa unui trofeu intr-o configuratie b13 vs c19 vs 3 standuri mai slab cotate (in situatia cu 4 sectoare) este in mod evident mai mare decat in configuratia clasica in care b13 se bate cu b7-b8 si c19 cu c20 si c14. E mult mai atragatoare ideea de competitie chiar si fara bani daca sansele sunt cat de cat egale :)

Badea1989
Mesaje: 327
Membru din: Dum Feb 14, 2016 18:12
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Mesaj de Badea1989 »

Intervin din nou. Tinand cont ca este o competitie fara bani in joc nu stiu cat de mult conteaza aceasta schimbare- insa ideea de 20 de standuri in loc de 21 si de 4 sectoare m-a atras imdeiat cand am vazut formatul. Chiar imi doream sa particip la balta mea de suflet cenusaru si in un astfel de format( unul mega interesant- tinand cont ca si champions 2022 se va juca in format de 18 standuri- 4 sectoare)- dar poate se va reveni la formatul initial.

Chiar consider ca formatul initial era ca un start al unui nou format de concursuri pe aceasta balta.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Mesaj de Vladut Mateianu »

Aveti dreptate, initial am anuntat concursul cu 20 de locuri si 4 sectoare, dar la final, cand am anuntat cheltuielile legate de concurs, am facut calculul ptr 21 de participanti. Asta nu a vazut nimeni.:)) In fine, o sa tin eu diferenta de bani, vor ramane 4 sectoare cu cate 5 echipe fiecare.

Referitor la arbitrii, am schimbat in bine brigada, cu arbitrii care cantaresc in mod frecvent la concursurile de la Cenusaru.

Despre premii ,veti vedea pe balta !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CUPA SENZOR INDIVIDUAL CENUSARU – EDITIA I -16-18 IULIE 2021

Mesaj de Vladut Mateianu »

Lista participanti :


1. Catalin Mary -CM Baits-ACHITAT 1
2.Marius Velcu-Casa Pescarului Buzau - ACHITAT 2
3.Chiva Costin(Snz) - ACHITAT 3
4.Sergiu Delcea (Cpk) -ACHITAT 4
5.Giancarlo Piturca(Snz) - ACHITAT 5
6.Razvan Cimpeanu(Enjoyfishing)-ACHITAT 6
7.Vio Galan Dop (Snz)-ACHITAT 7
8.Bogdan Cernica -ACHITAT 8
9.George Nastase - ACHITAT 9
10.Chiva Madalin (SNZ)-ACHITAT 10
11.Dita Marius-ACHITAT 11
12.Florin Scirlet -Casa Pescarului Buzau 2-ACHITAT 12
13.Eugen Dragnea- ACHITAT 13
14.Dan Bararu(Fair Play)- ACHITAT 14
15.Dan Stanoaia -ACHITAT 15
16. Dan Savin-ACHITAT 16
17.Gradea Bogdan (Enjoy Fishing Club) - ACHITAT 17
18.Badea Radu(Extreme Baits)- ACHITAT 18
19.Alex Danila -ACHITAT 19
20.Constantin Iordache- ACHITAT 20


Lista inchisa.

1. CONCURENTII POT FI INSOTITI SI AJUTATI DE CATRE SOTII SAU PRIETENE (OBLIGATORIU DE SEX FEMININ ! :) )

2. ADUNAREA PE BALTA VA FI LA ORA 10, TRAGEREA LA SORTI LA ORA 10.30. CONCURSUL VA INCEPE LA ORA 13 SI VA DURA 48 DE ORE.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”