Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2018

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
Mesaje: 840
Membru din: Sâm Mai 12, 2018 8:25
Puncte: 5000
Localitate: Magurele
Contact:

Re: Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2

Mesaj de Eduard Vrabie »

SavaCosmin scrie:Da sunt pe balta daca te uiti in clasament....ce situatie sa vad?
Atunci poate dai o mana de ajutor la cantar pe C-uri.
Eduard Vrabie
CarpFishing COMPETITION
https://www.e-crap.ro

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2

Mesaj de GNicolae »

Sa inteleg ca la inceput s-a discutat de intratul in apa special pentru minciog , circula un filmulet pe youtube cum o echipa ar fi si in varful atufului pana la “buric” si cu lansete si cu minciog , deci oficial avem voie sa scoatem pesti din agatatura , stand-ul B22 este liber de la inceputul concursului , deci pe un subsector se “lupta” 6 echipe , clasament-ul se pune la minim 4 ore dupa cantar , in cazul a 60 echipe cred ca era un Dezastru total , sa mai vorbim de “profesionalismul” acesui concurs ?
CS SENZOR

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2

Mesaj de GNicolae »

SavaCosmin este 21:27 si cantarul pe C este inca in desfasurare ...
CS SENZOR

the doctor
Mesaje: 51
Membru din: Dum Mar 03, 2013 20:43

Re: Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2

Mesaj de the doctor »

Ai vreun link cu filmarea? :

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2018

Mesaj de surgeon »

Fără sa fiu avocatul cuiva... Concursul a fost gândit altfel, din păcate cei înscriși nu au concretizat... Altfel cheltuielile au fost refăcute. Știu ce înseamnă să îți tragă țeapă oameni pe care ii știai de calitate. Și sa te trezești ca trebuie sa scoți bani din buzunar... Eu zic sa nu judecați, pana nu organizați un concurs și sa vedeți care este calitatea umana a unor pescari. Asta trebuie sa fie învățătură de minte pentru toată lumea. Răbdarea este o calitate a pescarilor, asa ca fiți răbdători și prietenoși. Sănătate tuturor!

Trimis de pe al meu VTR-L09 folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2

Mesaj de Simu Alexandru »

GNicolae scrie:Sa inteleg ca la inceput s-a discutat de intratul in apa special pentru minciog , circula un filmulet pe youtube cum o echipa ar fi si in varful atufului pana la “buric” si cu lansete si cu minciog , deci oficial avem voie sa scoatem pesti din agatatura , stand-ul B22 este liber de la inceputul concursului , deci pe un subsector se “lupta” 6 echipe , clasament-ul se pune la minim 4 ore dupa cantar , in cazul a 60 echipe cred ca era un Dezastru total , sa mai vorbim de “profesionalismul” acesui concurs ?
Data viitoare va invitam sa organizați dmv sa vedem ce iese.
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2

Mesaj de GNicolae »

Pai nu ma ocup cu organizarea conc. , astept de la Profesionisti sa faca asta , de aceea platesti nu ? ...
CS SENZOR

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
Mesaje: 840
Membru din: Sâm Mai 12, 2018 8:25
Puncte: 5000
Localitate: Magurele
Contact:

Re: Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2

Mesaj de Eduard Vrabie »

Sambata seara
Imagine
Eduard Vrabie
CarpFishing COMPETITION
https://www.e-crap.ro

Avatar utilizator
George Szantho
Mesaje: 944
Membru din: Mie Iun 03, 2015 0:10
Puncte: 0
Localitate: Galati

Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2018

Mesaj de George Szantho »

GNicolae scrie:Pai nu ma ocup cu organizarea conc. , astept de la Profesionisti sa faca asta , de aceea platesti nu ? ...
Ai fost la atatea concursuri si pe corbu si pe alte bălți! Nu a comentat nimeni nimic decât tu la adresa orgănizarii... im regulament scrie asa: pescuitul are prioritate in defavoarea cantaririi. Pe 6 din cele 14 standuri in timpul cantarului echipele se aflau în drill. Cine vrei sa cantareasca pestele? Pot confirma standurile 6, 7, 17, 18, 19 si 20 ca im momentul când ma aflam in stand sa cântaresc pestii au stat intre 10 si 30 sau 40 de minute in drill. Plus ca mai e faptul că pe sextorul c trebuie urcat si coborât intre 50 si 120 m ca sa ajungi la stand, pe cand la sectorul b toate standurile sunt la drumul principal. In al doilea rand c urile au dat pești mai mulți decât b urile. Si in al treilea rand eu nu am nici o vina ca echipa de pe standul b22 nu s a prezentat. Cum trebuia sa fac sa trimit 3 echipe acasa ca sa echilibrez standurile? Iar daca ar fi fost 60 de echipe ar fi fost 12 arbitri cate doi pe fiecare subsector. De ce esti singurul nemulțumit? Nimeni nu a spus nimic iar cei care au facut poze si au filmat nici ei nu au înțeles sau nu au fost atenti la ședința tehnică... i am explicat colegului tau de stand dar vad ca tu continui sa arunci cu noroi. De azi inainte te rog sa nu mai participi la concursurile organizate de mine si astfel vom evita sa iasa discutii pentru ca am vazut ca mai la toate concursurile ai nemulțumiri. La ședința tehnică s a permis intratul in apa cu lanseta si minciogul iar daca nu ai fost atent intai intreaba si apoi arunca cu noroi... te rog sa incetam aceste discutii aici cu atat mai mult ca aveti sanse mari la un loc la general si tare imi e ca aceste frustrări sa fie din cauza ca ai doua puncte dar fiind pe subsectorul b mic cantitatea nu va avantajează. Pana maine se pot intampla răsturnări de clasament la calitate sau cantitate si puteti ocupa un loc la general. De ce sa nu ne vedem fiecare de ale lui? Eu de cantarit si de bunul mers al competiției si tu de pescuit?

Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk

Avatar utilizator
George Szantho
Mesaje: 944
Membru din: Mie Iun 03, 2015 0:10
Puncte: 0
Localitate: Galati

Desfasurare CarpBait Challenge Ed. 1 Corbu Lake 4-7.10.2018

Mesaj de George Szantho »

Ca si idee pe sectorul c s au prins aproximativ 2/3 din totalul cantități de 2.6 tone adică undeva la 1.7 tone.

Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”