Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de Rep »

Multumim celor care au fost alaturi de noi, felicitari participantilor,arbitrilor,fratilor Parfene,cistigatorilor si nu in ultimul rind,felicitari Vladut pentru organizare.
George iti multumim pentru apreciere. Nu am venit pina la Tincabesti pentru bani ci pentru confruntarea sportiva.
Multumesc si colegilor de echipa caau acceptat alegerea cupei de sector in detrimentul celei pentru cea mai mare captura,deoarece aceasta reflecta munca noastra. Cupa pentru captura baltii in mod corect ar fi trebuit sa-i revina lui Gabi Sandu -19,27 kg a noastra aavut-17,87 kg dar a ajuns lacei cu15,35kg. Ti se pare corect?
Datorita acestei proceduri incorecte, as propune tuturor organizatorilor ca trofeul sa nu fie premiat dar sa revina celui care intradevar a prins cel mai mare peste de pe sector sau balta. Banii se duc amintirile ramin.
Multumiri si tie pentru efortul depus pentru ca noi, peste ani, uitindu-ne la pozele tale sa ne aducem aminte de aceste concursuri minunate.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de gor965 »

Rep scrie:........ Cupa pentru captura baltii in mod corect ar fi trebuit sa-i revina lui Gabi Sandu -19,27 kg a noastra aavut-17,87 kg dar a ajuns lacei cu15,35kg. Ti se pare corect?
.............
E o mica eroare aici...captura celor de la Cantar a avut 17.39 kg si ea, conform regulamentului, s-a scos din cei 7 pesti cu care au punctat in clasamentul final ! De-aia iti apare in clasament ca cel mai mare peste al lor e 15.35 ! Pe de alta parte, captura se considera ca fiind o chestie de noroc la prinderea careia nu toti au sanse egale. Din acest motiv s-a considerat ca nu e chiar ok sa castigi si captura si un mare premiu, cu un peste "norocos". Organizatorul cand a stabilit modalitatea de premiere a tinut cont de parerile pescarilor si a lasat la alegerea concurentilor modul in care va fi puctata captura ...iar eu de-aia ma aratam uimit de alegerea voastra, ptr. ca pana acum n-am mai asistat la o astfel de decizie ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
BURCEA IONUT
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 06, 2011 13:41
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de BURCEA IONUT »

Felicitari castigatorilor.
Felicitari fratilor Parfene pentru balta minunata.
Felicitari celor 33 de echipe participante.
Felicitari organizatorilor.
Felicitari echipei de arbitri.
Felicitari George pentru pozele minunate si pentru km facuti zi si noapte intre calculator si standuri.
Scuze castigatorilor ca nu am ramas la festivitatea de premiere....probleme aparute la birou timp de o saptamana.

Avatar utilizator
Andrei G
Mesaje: 663
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de Andrei G »

Felicitari castigatoriilor, organizatoriilor si echipei de arbitraj!
WLC Carp Club

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de viorel dulamita »

@gor965
Rep se referea la faptul ca, premiul pentru captura, sa fie luat de echipa ce a prins cel mai mare peste de pe balta...indiferent de alte premii obtinute.
Felicitari TUTUROR participantilor, organizatorului, arbitrilor si administratiei lacurilor Tincabesti !
Felicitari cistigatorilor !
"nea" Dane, ciini pina la moarte :wink: :D .

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de gor965 »

viorel dulamita scrie:@gor965
Rep se referea la faptul ca, premiul pentru captura, sa fie luat de echipa ce a prins cel mai mare peste de pe balta...indiferent de alte premii obtinute.
......
Am inteles perfect la ce s-a referit si nu are legatura cu ce spui tu, daca mentionezi: Premiul ptr. captura ! E vorba de atribuirea trofeului ptr. captura, fara premierea in bani a cesteia ...citez :
Rep scrie: Datorita acestei proceduri incorecte, as propune tuturor organizatorilor ca trofeul sa nu fie premiat dar sa revina celui care intradevar a prins cel mai mare peste de pe sector sau balta. Banii se duc amintirile ramin.
p.s.

Parerea mea e ca premierea separata a capturii, motiveaza si tine in concurs, pana la final, mai toate echipele care au sanse mai mici la podium !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de George-Alexandru »

Felicitari pentru toti cei implicati! :wink:

Felicitari Green Lake!
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
kyosmin
Mesaje: 477
Membru din: Dum Iul 10, 2011 22:12
Puncte: 0
Localitate: Roman

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de kyosmin »

Felicitari organizatorilor,concurentilor,fratilor Parfene pentru aceasta balta de concurs,albitrilor,fotografului,si nu in ultimul rand celor care au iesit pe podium.
Eu unul personal doresc sa multumesc firmei CARPING pentru nada achizitionata de la ei ,si cred ca 50% din locul 2 ocupat pe sectorul B (stand vaci 3) se datoreaza si lor,deoarece avand o nada de calitate am putut scoate din ecuatie o problema(ma refer aici ca nada sa fie de vina,).Nu cred ca aceasta firma mai are nevoie de reclama dar eu personal doresc sa o scot din in evidenta pentru calitatea sa.(pentru carcotasi vreau sa precizez ca aceasta nada de la CARPING a fost achizitionata cu bani de la ei si nici decum ca sponzorizare,)am pus aceasta paranteza deoarece nu am nimic de castigat de la aceasta firma,dar totusi CALITATEA ESTE CALITATE SI TREBUIE EVINDENTIATA SI EA.
Multumesc FIRMEI CARPING SI VA DEDIT ACEASTA CUPA SI VOUA.
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de gabisandu »

gor965 scrie: p.s.

Parerea mea e ca premierea separata a capturii, motiveaza si tine in concurs, pana la final, mai toate echipele care au sanse mai mici la podium !
De acord.

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de RB Baits »

Felicitari Castigatorilor!!!
Felicitari Organizatorilor!!!
Tenul a facut diferenta!!!


Radu Badica

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”