Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de RB Baits »

Felicitari Castigatorilor !!!

Felicitari Nicu Dinescu - Jonny Ten - Florin Masu!
Felicitari Irinel Bunica Marin Laurentiu (nashu!!!) pentru captura
Felicitari Organizatorilor!!!

Radu Badica

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de RB Baits »

Calitate - cantitate + sectorizare eu de cativa ani consider ca este cea mai echilibrata forma de concurs pe de alta parte deja diferentele dintre populatia de ten si crap pun problema punctarii pe Tancabesti populatia de ten este mult mai mare ca si exemplar decat cea de crap ceea ce duce la o influenta majora a acestuia in concursurile de calitate.
In alta ordine de idei eu cred ca pe Tancabesti este destul crap sa se poata pescui in regim de calitate cantitate.
In ultimele concursuri se plange lumea ca nu au facut 5 pesti pai eu cred ca pescarii au venit direct pe o strategie de a pescui la ten in 40 de metrii cu duble de porumb daca locul le-a dat ten au facut 5 pesti daca nu au ramas cu mai putini cred ca daca pescuiau exclusiv dupa crap prindeau crap. In concluzie eu zic sa ca intr-un concurs se intrec pescarii pana la urma nu se masoara densitatea unui lac daca se prinde putin sau mult cu o sectorizare decenta calitate+cantitate o sa dea castigatorii legitimi.

Radu Badica

ando
Mesaje: 61
Membru din: Lun Mar 17, 2008 20:56
Puncte: 0
Localitate: neamt

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de ando »

Subscriu la ce spune Radu!
Virgil Zait ..WLC.CARP

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de popescu59 »

Rog sa nu se supere nimeni dar vin si eu cu o intrebare ,am discutat cu multi pescari consacrati care bat Tincabestiul de multi ani .
De ce nu mai este crap atit de des cum spun pescarii ca ereau in alti ani ?De ce somnul foarte mare este lasat sa bintuie aceasta balta , si nu citeva bucati somnul a devenit stapin pe tot lacul.Ce s-a intimplat ?Exista explicatii ? Am pescuit in acest concurs pe Parcare si toata ziua si mai ales noaptea in stinga sarea somnul de nu stiam ce sa mai facem .Esta asta benefic pentru crap ?Eu cred ca nu dar nu inteleg strategia asta cu lastul somnilor sa se inmulteasca in halul asta .
Felicitari inca o data celor care au urcat pe podium.

bert8111
Mesaje: 7
Membru din: Lun Apr 29, 2013 19:29

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de bert8111 »

Daniel_Botosani scrie:
iohann scrie:FELICITARI FLORIN MASU,JONY TEN SI NICU DINESCU!!!
FELICITARI ROBERT SORBAN,RAZVAN GARCEA SI BANICA COSMIN!!!
FELICITARI PELICANILOR PT CAPTURA IMPRESIONANTA!!!
FELICITARI CELORLALTI CASTIGATORI,PARTICIPANTI SI ORGANIZATORI!!!

personal, nu voi mai fi prezent la aceste concursuri!nu mi se pare corect sa prind 400kg de peste si n-am nicio sansa la nimic,doar ca locul nu tine peste mare!!!!!!!!la concursurile unde se puncteaza si tenul, este necesar clasamentul calitate-cantitate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
concursurile calitate-cantitate, erau echilibrate, deoarece iti dadeau sansa sa te ridici macar la unul din clasamente!
la fel am patit si pe stanga gorgan la crapmania,unde am luat in jur de 300kg de peste...
PANA LA URMA CONCURSURILE NU SUNT PT CEI CARE PRIND PESTE?!!!
sunt de acord cu concursurile pe calitate, gen boilesmania sau trophy, unde se puncteaza doar crapul!
ma mir totusi de un lucru f tare!cu toata lumea cu care am vb, majoritatea erau de acord cu mine,unii extrem de revoltati, dar vad ca aici nu scrieti!
de sectorizare, nu mai vorbesc...

La fel am patit si noi la TROFEUL TANCABESTI unde in ultimele 20 minute am pierdut si locul 3 si daca era pe cantitate conduceam balta detasat cu peste 200 kg fata de ceilalti concurenti .....Astea sunt regulile noi le-am aprobat !!!!
PS....Nici eu nu m-am mai inscris la astfel de concursuri decat BOILESMANIA.....
Felicitari concurentilor si castigatorilor !!!!

Avatar utilizator
Florin.Murgeanu
Mesaje: 280
Membru din: Mar Apr 07, 2009 20:42
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de Florin.Murgeanu »

Felicitari castigatorilor, albitrilor si organizatorilor.
Multumesc George pt pozele frumoase cu care ne-a obisnuit
Multumesc Bogdan Dragan pt nada
Pana la urma un concurs frumos, palpitant, care ne-a tinut in priza pana in ultimul moment.


Sustin si eu cantitate calitate
Campion national 2014
WLC Carp Club

bert8111
Mesaje: 7
Membru din: Lun Apr 29, 2013 19:29

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de bert8111 »

:lol:
bert8111 scrie:
Daniel_Botosani scrie:
iohann scrie:FELICITARI FLORIN MASU,JONY TEN SI NICU DINESCU!!!
FELICITARI ROBERT SORBAN,RAZVAN GARCEA SI BANICA COSMIN!!!
FELICITARI PELICANILOR PT CAPTURA IMPRESIONANTA!!!
FELICITARI CELORLALTI CASTIGATORI,PARTICIPANTI SI ORGANIZATORI!!!

personal, nu voi mai fi prezent la aceste concursuri!nu mi se pare corect sa prind 400kg de peste si n-am nicio sansa la nimic,doar ca locul nu tine peste mare!!!!!!!!la concursurile unde se puncteaza si tenul, este necesar clasamentul calitate-cantitate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
concursurile calitate-cantitate, erau echilibrate, deoarece iti dadeau sansa sa te ridici macar la unul din clasamente!
la fel am patit si pe stanga gorgan la crapmania,unde am luat in jur de 300kg de peste...
PANA LA URMA CONCURSURILE NU SUNT PT CEI CARE PRIND PESTE?!!!
sunt de acord cu concursurile pe calitate, gen boilesmania sau trophy, unde se puncteaza doar crapul!
ma mir totusi de un lucru f tare!cu toata lumea cu care am vb, majoritatea erau de acord cu mine,unii extrem de revoltati, dar vad ca aici nu scrieti!
de sectorizare, nu mai vorbesc...

La fel am patit si noi la TROFEUL TANCABESTI unde in ultimele 20 minute am pierdut si locul 3 si daca era pe cantitate conduceam balta detasat cu peste 200 kg fata de ceilalti concurenti .....Astea sunt regulile noi le-am aprobat !!!!
PS....Nici eu nu m-am mai inscris la astfel de concursuri decat BOILESMANIA.....
Felicitari concurentilor si castigatorilor !!!!

bert8111
Mesaje: 7
Membru din: Lun Apr 29, 2013 19:29

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de bert8111 »

Regulile le stiati de la bun inceput,de ce va plageti,mai ales tu Iohan,care vii pe balta in timpul unui concurs la care nu participi,ramai noaptea la bautura si incepi sa tipi!!!
Lucrul asta s-a intamplat pe Trofeul Tancabesti,dar nu scrie nimeni despre asta si sint convins ca Vlad stie!!!
Poate injuraturile care le-ai luat atunci au ainceput sa-si faca efectul!!! :lol:

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de iohann »

bert8111 scrie:Regulile le stiati de la bun inceput,de ce va plageti,mai ales tu Iohan,care vii pe balta in timpul unui concurs la care nu participi,ramai noaptea la bautura si incepi sa tipi!!!
Lucrul asta s-a intamplat pe Trofeul Tancabesti,dar nu scrie nimeni despre asta si sint convins ca Vlad stie!!!
Poate injuraturile care le-ai luat atunci au ainceput sa-si faca efectul!!! :lol:

normal ca stiam regulile, doar ca multi dintre noi, vrem sa se revina la regulamentul initial
am felicitat castigatorii, ca doar au castigat meritat, pe balta, la regulamentul la care am acceptat sa vin.
la trofeu, ca sa stau noaptea pe balta,am fost trecut in echipa cu partenerii mei Dani Dan si Cristi Mihacea.
este adevarat ca am cam sarit calul, dar mi-am cerut scuze celor pe care i-am deranjat.

travestitule, dar tu cine esti?

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de RB Baits »

bert8111 daca esti participant la urmatorul concurs semneaza-te, si discutam despre sisteme de punctaj!

Daca nu, parerea ta nu ne intereseaza pe banii nostrii cum nici pe noi nu ne intereseaza daca nevasta-ta isi cumpara dildo sau castraveti!

Radu Badica

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”