Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bax
Mesaje: 723
Membru din: Lun Apr 09, 2012 12:12
Puncte: 0
Localitate: moreni
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de bax »

Este adevarat ca nu am avut pesti morti, la 2 metri de mal aveam apa cam de 2,5 m si acolo am tinut pestele, plus ca fiind pe linia canalului si a deversorului, cand intram in apa simteam cum veneau valuri valuri de apa gheata.Iar referitor la eliminare este o aberatie sa elimini pescari care vb colegului au saltea de primire de 4 mil si sa-l acuzi ca nu are grije de pesti.Plus daca vb de MAXX cu pestele care i-a murit trecea pe locul 3 deci grija lui a fost pe masura, da asta a fost sa fie.Cat despre prietenul meu toni, cred ca isi da tot interesul sa faca o treaba buna si trebuie sa-l incurajam nu sa dam cu injurii in el.La concurs la Sulimanu, daca d-nul Mateianu nu omitea ca la cei mai mari 5 pesti, captura nu se cumuleaza noi aveam captura nu greenlake.Prin urmare daca la asa nivel se greseste, dati-i circumstante atenuante si lui Toni.Felicitari Toni si asteptam concursul din septembrie cu 10 echipe.
Carpbait

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

per total a fost ok,caterinca ,voie buna,fair play din partea concurentilor,cheltuiala rezonabila,balta frumoasa promptitudine la cumparaturi si katering.

in ceea ce priveste FAZA -pestele mort-,JOAC-O P'ASTA!!! :
-la ultimul cantar,cel de duminica dimineata,arbitrii erau la penultimul stand si eu intre timp am prins un peste.
noi am fost la std 12,iar arbitrii la 17.m-am dus sa le spun sa mi-l cantareasca ca nu arata prea bine,TONI mers cu mine in stand,am scos pestele din apa,l-a analizat si mi-a spus ca nu e nicio problema-pestele misca-,ca o stie el de problema si ca nu e nicio chestie.pana in cantarul de la 12,am mai luat inca unul,in afara de cel in speta.cand au venit sa ne cantareasca,bineinteles ca pe ala l-am scos lesinat si am cantarit decat unul.i-am spus:-vezi,ti-am spus sa mi-l cantaresti cand te-am chemat....-stiu, dar stai linistit ca nu e problema ,dar NU ti-l cantaresc......ca e mort :shock: :shock: :shock:
catch&release

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Si nu in ultimul rand,felicitari echipelor castigatoare si organizatorului.
Multumim colegilor de la Pitesti pt amabilitatea de care au dat dovada prin cararea echipamentului nostru cu remorca :)
Multumim de asemenea vecinilor de stand care ne-au suportat distractiile din timpul concursului si multumesc colegilor mei de echipa,Cristi si Tranda,cu care m-am calificatFICAT :mrgreen:
catch&release

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de popescu59 »

Corect tot ce au spus colegii asa este Toni trebuie incurajat dar dupa parerea mea are o mare problema.
Vin cu o intrebare pentru toti , esti la concurs pe un loc de podium in ultima zi prinzi 5 pesti buni punctabili pesti care te ridica pe locul 1 , la cintar gasesti 3 pesti morti in sac si te arunca jos de pe podium ce faci in cazul asta in conjunctura cind tu esti pregatit cu tot ce erea necesar , saltea cada saci de concurs si bagati in apa la 2 m de mal asta insemnind ca la fiecare peste ai facut si dus . In acest caz ce faci ???Cine este vinovat pentru asa ceva ??? Parerea mea ca pe baltile unde se poate intimpla asa ceva concursurile nu trebuie sa aiba loc in acesta perioada .Este foarte aiurea cind te stii pregatit cum trebuie sa te trezesti cu peste mort la cintar mai ales cind esti si in lupta pentru podium.

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de george tomescu »

Toni este si va fi incurajat in tot ce va face. Si va face bine pentru ca pune suflet.

Cat despre pesti morti ... Neaparat ii trebuie un arbitru printre concurenti. Poate sa faca cantar si la 3 ore. E o balta mica.
Aaaa, daca echipa nu vrea cantar suplimentar fata de cele anuntate in regulament (ca ii strica locul de pescuit) e problema si riscul ei.
Ca organizator, nu poti sa ignori o echipa care te-a chemat, indiferent daca solicitarea a fost sau nu justificata.
Una e sa cantaresti un peste in agonie (dar care totusi misca) si alta e sa scoti sacul din apa cu peste mort.
Spunea cineva mai sus, se poate umbla la structura locului de pescuit ca sa poti tine pestele in conditii mai bune.
In rest, e si riscul pescarului si riscul administratorului.
E clar ca trebuie umblat la regulament. Ca organizator, nu poti sa spui: nu respect regulamentul pe care l-am facut eu ... pt ca eu sunt organizatorul. :shock: .
CS APS

Avatar utilizator
CristianBadislav
Mesaje: 202
Membru din: Mar Noi 20, 2012 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de CristianBadislav »

Pana la urma a fost un concurs OK din punctul meu de vedere...
Tony mai are de invatat... Totusi trebuie incurajat e la inceput de drum... Cu pesti mari ca nu au iesit poate a fost din cauza vremii.... Cu un concurs inainte la el pe balta am pescuit pe locul 11 concurs de 24 de ore... unde am prins un peste de 13 kg 400 si unu de 8 si restul pestilor nu au fost mai mici de 3 kg.. atat si vecini mei de stand au avut peste de 9 kg si unu de 12 .. deci balta are si dulapi... dar nu au vrut sa manance...

Asteptam urmatorul concurs unde sper ca sa se prinda dulapii...

Felicitari vecinilor de stand unde au muncit pana in ultimul minut.. si se vede rezultatul.. si tuturor pescarilor..
Felicitari Tony pentru balta superba pe care o administrezi..
Când vei fi tăiat ultimul copac, contaminat ultimul râu şi pescuit ultimul peşte, atunci îţi vei da seama că banul nu poate fi mâncat. ·.

Avatar utilizator
CristianBadislav
Mesaje: 202
Membru din: Mar Noi 20, 2012 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de CristianBadislav »

APP:

Aveti idee dc numai imi apare semnatura si poza de profil...
Din cauza ca fac parte din echipa MG? Nu am voie sa imi pun poza si semnatura cu echipa din care fac parte...

Astept un raspuns din partea administratorului accestui site...

Multumesc anticipat....
Când vei fi tăiat ultimul copac, contaminat ultimul râu şi pescuit ultimul peşte, atunci îţi vei da seama că banul nu poate fi mâncat. ·.

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de george tomescu »

CristianBadislav scrie: ... Cu un concurs inainte la el pe balta am pescuit pe locul 11 concurs de 24 de ore... unde am prins un peste de 13 kg 400 si unu de 8 si restul pestilor nu au fost mai mici de 3 kg.. atat si vecini mei de stand au avut peste de 9 kg si unu de 12 .. deci balta are si dulapi... dar nu au vrut sa manance...
Poate ar fi o solutie sa se faca un concurs in care sa puncteze peste de la 2 kg sau 2,5 kg?

Toni: ce greutate medie au avut pestii morti?
CS APS

Avatar utilizator
bax
Mesaje: 723
Membru din: Lun Apr 09, 2012 12:12
Puncte: 0
Localitate: moreni
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de bax »

La vecini mei 1,5 - 2 kg
Carpbait

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Verii Green Paradise 2013

Mesaj de osc1or »

si la vecinii mei la fel.. 1.5kg aproximativ avea pestele mort

daca se puncta la acest concurs peste 2 kg, cred ca jumatate din echipe nu punctau
Critic echilibrat

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”