DESPRE ABANDONURI SI NEPARTICIPARI LA FESTIV. DE PREMIERE

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

DESPRE ABANDONURI SI NEPARTICIPARI LA FESTIV. DE PREMIERE

Mesaj de Vladut Mateianu »

De mult vroiam sa scriu ceva despre acest subiect, consider ca prezenta concurentilor la festivitatea de premiere ar trebui sa fie obligatorie !
Tine de fair-play-ul fiecaruia ! E chiar asa de greu sa-i strangi mana celui care te-a invins ?Eventual sa-l si feliciti ? Se pare ca da. E mult mai usor sa-l acuzi ca a furat, putina lume poate recunoaste ca la respectivul concurs a pescuit prost. Dar asta este alta discutie.
La urmatorul concurs organizat de Senzor, voi propune ca fiecare echipa sa puna 100 de euro in plus la inscriere, bani pe care ii va lua inapoi de la organizator dupa decernarea premilor !
Cred ca, din pacate, :oops: doar asa se poate face treaba in Romania !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Bravo Vladut, ai pus punctul pe i :lol:
Totusi, ar trebui sa nu mai pui la suflet asta (iti mai pot da si eu niste exemple ...)si ar trebui sa va pregatiti,vorba lui Borcea ,pentru Liga Campionilor ! :lol:
Pentru ca eu plec in concediu si nu va mai vad o perioada, va urez drum bun si sa veniti cu goldeanu' ala acasa !

Avatar utilizator
CosminTimisoara
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mai 04, 2006 22:11
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de CosminTimisoara »

@ vladut

sper ca nu si pe mine esti asa de suparat !!!
am asteptat cu nerabdare marele "OPEN" si cu o saptamana inainte de a pleca eram "fiert" numai la asta ma gandeam, abia asteptam sa aud alarmele cum piuie ca nu le mai auzisem din mai de la Peris...
dar aste e, am inceput promitator cu un loc B13 :twisted: (urasc numarul 13 ) ne-am incurajat ca auzisem ca totusi e un loc bun, in alte concursuri se castigase pe acest loc etc... si am inceput sa pescuim.
crede-ma am incercat tot ce am stiut eu peste 100m doua bete..., doua in stanga..., doua in dreapta..., patru bete la 60-70m..., doua mult in dreapta "cu tupeu"... si multe alte combinatii luate de 6 cate 6 :) .
in sfarsit, dupa 30 DE ORE de chin si creieri storsi la maxim nu am avut NICI O TRASATURA LA " BILE" mai, NICI UNA, nici macar un bip ceva sa dea crapii astia in fir macar sa se aprinda ledurile.
deja eram terminat nu mai stiam ce sa le fac si lovitura de gratie a venit cand am auzit pe balta vorbe de genu " ne-am sucit pe porumb ", nu-mi venea sa cred nu ma asteptam la asa ceva eu aveam la mine impresionanta cantitate de 1,5 kg porumb.
vineri dimineata m-am sucit si eu pe porumb ( ala cat era ) dupa cateva ore a inceput recitalul: platica cat palma, rosioara mai mica ca palma, platica un pic mai mare ca palma si cel care a pus capat pescuitului meu la Tancabesti un CTEN de nici un kil, radeam cu Mark ca asta-i cel mai mic cten din balta si noi l-am prins :D :D .
asta este dupa marea captura ne-am mobilizat si intr-o ora am impachetat tot si am plecat acasa sa ne lingem ranile.
oricum, am fost un pic dezamagit ca nu am avut si noi norocul sa tragem de niste monstrii, sa ne rupa mincioagele ca doar de asta am venit, nu speram noi la titlu, glorie, bani ... si am invatat un lucru foarte important: sa nu mai plec fara toate variantele de backup gen porumb, seminte, groundbait...
in legatura cu festivitatea de premiere , chiar imi pare rau ca nu am fost acolo sa strang mana unor pescari ca tata nitu, maestrul, val etc , sper ca realizezi ca la noi nu se pune problema de a " strange mana celui care te-a invins " sau de a felicita castigatorii, noi pur si simplu am cedat nu am crezut nici o clipa ca la Tancabesti o sa prindem doi crapi de 3 kile ( la pop-up) si o plasa de maruntis.
sa stii ca nu o sa abandonez carp fishing-ul parca mai tare m-am inversunat dupa experienta Open Tancabesti 2006 Stand B13, o sa mai auzi de CARP TEAM TIMISOARA.
ne vedem la anu'

CIAO
Sa pescuim din placere, pasiune NU pentru bani, orgolii ....

www.human-wear.com

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stai linistit Cosmine, tu ai fi ultimul pe care as fi suparat ! :D :wink:
Eu vorbeam in general, nu dau exemple, nu acesta este scopul cu care am deschis acest subiect.Ma bucur ca acest esec te-a invrajbit, eu voi fi alaturi de tine de cate ori vei avea nevoie de mine.Sincer, imi pare rau ,dar ai picat pe un loc....Nici eu nu prea l-am ghicit pe domnul crap, in schimb am pacalit cativa teni ! Dar nici eu nu ma las, pe 3 octombrie sunt prezent sa-mi iau revansa ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Cezar Bibu

Nu stiu pe care i a pus Vladut punctul, dar chestia cu prezenta obligatorie la o festivitate de premiere mi se pare hazlie...si eu am castigat o data de mult un cancurs si din cauza unei ploi, n-am fost felicitat decat de 5-6 insi si de prietenii care nu participasera la concurs...trbuia sa ma supar ? Hai sa fim seriosi, ficare isi stie treburile lui, iar fair-play-ul, cred eu ca ar consta in cu totul si cu totul altceva. Zaderer si Anderer au luat un premiu fair-play pentru ca au avut taria sa imprumute minciogul adversarilor directi care se intampla sa le fie si vecini. iar la acelasi concurs, Backer a abandonat, fiindca a cazut pe un loc prost si nu i-a spus nimeni ironic ca ar merita premiul fair-play. Hai inainte sa dam cu pietre, sa ne gandim la pacatele noastre si sa fim putin mai intelegatori, poate atunci ar merge lucrurile mai bine, iar noi inainte de-a fi asa de patimasi, mai bine am fi mai omenosi, nu credeti cumva domnilor acuzatori :?: :?: :?:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vezi ca ai o musca...pe caciula ! :D Sa-si dea mai bine cu parerea cei care stau mereu pana in ultima clipa si mai au puterea sa mai si aplaude, chiar daca se pare ca de unii sunt considerati prosti. Poate ca asa o fi. In general, mai ales in ultima vreme, in societatea noastra , bunul simt este asociat cu prostia. Cred ca ati observat asta toti. Atunci , oare, eu de ce mai imi racesc gura ? :roll: :oops:

PS Mie personal, mi se pare mult mai grav sa stai pana la sfarsit, si in loc sa opresti la festivitate ,o tai direct acasa fara sa mai opresti !Motivele sunt mereu accelasi, toti au o scuza ! Oare daca ar fi castigat respectivul, ce s-ar fi intamplat ? :D

PS 2 Si in viata, sunt unii care aleg sa-si puna capat zilelor. Lumea ii compatimeste, dar nu ii intelege . Asa si la concursuri.Oricum , problema principala nu era abandonul in timpul concursurilor, sa nu mai rasucesc cutitul in rana, vorba lui Radu. Destul sufera cei care au abandonat, cred ca nu le-a fost usor.

PS Dar un gest ca a lui Meleg, de exemplu, nu are nici o scuza. Omul vine invitat, nu-l costa nici un ban, isi face si reclama si apoi pleaca in timpul concursului ! Si unde ? La pescuit pe alta balta din Romania ! Asta consider eu nesimtire, sper sa nu fi prins nimic nici acolo ! :wink: :evil:

Numai bine, si inca o data va rog sa n-o ia nimeni in nume personal, e doar o propunere, poate pe viitor reusim sa rezolvam si aceasta problema.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@cornel serbu
sti foarte bine ca imi esti drag si te apreciez ca om si ca pescar.
totusi,
1. de unde sti tu ca nu i-a spus nimeni nimic lui becker atunci cand a parasit concursul de la tancabesti? deoarece pe vremea aceea tu asociai numele becker doar de tenisul de camp, afla ca neamtul a plecat atunci dupa un scandal monstru cu raduta. a primit chiar o interdictie de a mai pescui acolo, interdictie ridicata ulterior.
2. exemplul tau potrivit caruia atunci cand ai castigat un concurs au ramas la festivitate doar 5-6 oameni e deosebit de pueril.
3. nu stiu la ce pacate te referi, insa vladut a sugerat ca este frumos ca toata lumea sa ramana la festivitatea de premiere. daca nu se poate din bunacrestere, este salutara si ideea cu garantia.
4. la cele doua concursuri la care am participat in Ungaria (Maconko si Haromfa) ABSOLUT toti concurentii au participat la festivitatea de premire.

nu te supara pe mine, asta este punctul meu de vedere.
te pup
The One Team

Darius Handrea
Mesaje: 110
Membru din: Mie Sep 06, 2006 1:20

Mesaj de Darius Handrea »

Vladut Mateianu scrie:Vezi ca ai o musca...pe caciula ! :D Sa-si dea mai bine cu parerea cei care stau mereu pana in ultima clipa si mai au puterea sa mai si aplaude, chiar daca se pare ca de unii sunt considerati prosti. Poate ca asa o fi. In general, mai ales in ultima vreme, in societatea noastra , bunul simt este asociat cu prostia. Cred ca ati observat asta toti. Atunci , oare, eu de ce mai imi racesc gura ? :roll: :oops:

PS Mie personal, mi se pare mult mai grav sa stai pana la sfarsit, si in loc sa opresti la festivitate ,o tai direct acasa fara sa mai opresti !Motivele sunt mereu accelasi, toti au o scuza ! Oare daca ar fi castigat respectivul, ce s-ar fi intamplat ? :D

PS 2 Si in viata, sunt unii care aleg sa-si puna capat zilelor. Lumea ii compatimeste, dar nu ii intelege . Asa si la concursuri.Oricum , problema principala nu era abandonul in timpul concursurilor, sa nu mai rasucesc cutitul in rana, vorba lui Radu. Destul sufera cei care au abandonat, cred ca nu le-a fost usor.

PS Dar un gest ca a lui Meleg, de exemplu, nu are nici o scuza. Omul vine invitat, nu-l costa nici un ban, isi face si reclama si apoi pleaca in timpul concursului ! Si unde ? La pescuit pe alta balta din Romania ! Asta consider eu nesimtire, sper sa nu fi prins nimic nici acolo ! :wink: :evil:

Numai bine, si inca o data va rog sa n-o ia nimeni in nume personal, e doar o propunere, poate pe viitor reusim sa rezolvam si aceasta problema.
Vad ca ba nu dam nume ba dam.Oricum pentru cei care nu stiu "RESPECTIVUL" care a plecat inainte de terminarea concursului sunt eu subsemnatul,motivul nu am vrut sa mai stea "CAMPIONII NATIONALI"in tensiune ca o sa piarda locul II si in sectorul C. Cat despre festivitate la care trebuia sa participam cea de vineri seara spre sambata dimineata organizata de cele doua standuri vecine sau cea de duminica?De felicitat i-am felicitat pe castigatori Tata Nitu Radu Badica Tite George de premiul doi nu s-a stiut nimic pana in ziua concursului nu am venit pregatit pentru asa ceva.Vreau sa profit de ocazie caci poate de maine nu voi mai avea acces la forum sa-mi cer scuze public in fata lui Sorin Rudeanu si a lui Gogu pentru felul nesportiv in care am pescuit in anumite momente din mansa a III de calificari (stanga cu 2 lansete in afara standului).Poate e tardiv sau poate ca niciodata nu e prea tarziu oricum baieti sincer in momentul de fata nu stiu ce as mai putea repara.Oricum eu personal si poate nu numai va consider adevaratii Campioni Nationali.Cat despre ce ar fi facut "RESPECTIVUL" daca ar fi castigat daca va referiti la bani va raspund tot eu ,i-as fi donat echipei nationale ca doar pentru asta s-a organizat concursul.Cine crede ca cei care nu sunt cu ei sunt impotriva lor nu or sa lege niciodata o prietenie cu mine.Salut cu mult respect toate echipele participante la Tancabesti si-mi cer scuze celor care s-au simtit jigniti de plecarea mea cu exceptia celor doua "STANDURI VECINE"

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Imi cer scuze domnului Darius ca s-a simtit lezat, imi cer scuze ca ma las jignit de dinsul, la fel si ptr faptul ca accept sa fiu acuzat de toate relele din lume.
Inca o data afirm ca in constatarea mea de mai sus, cu care am inceput acest topic, NU M-AM REFERIT LA CINEVA ANUME, vorbeam la modul general.
Oricum, telenovela a luat sfarsit....Vorba cuiva : stim, nu stim , hai la peste ! :wink: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Darius Handrea
Mesaje: 110
Membru din: Mie Sep 06, 2006 1:20

Mesaj de Darius Handrea »

Inteligent raspuns si eficace.Scuzele au fost acceptate.
Consider securea razboiului ingropata.
Drum bun si fire intinse in Portugalia iar la intoarcere sa dea Dumnezeu sa piuie filtrele din aeroport precum senzorii de la lansete din cauza medaliei de aur de la gatul vostru.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”