Eliminare Clubul Pescarilor

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Mesaj de ZABELEA »

O singura intrebare am si eu.Daca pestele era bagat in apa la o adancime de 2 metri mai era eliminata echipa in cauza?
P.S. As vrea sa raspunda nea Cornel Rosioru.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Eu zic sa-l lasam pe Cornel Serbu in pace , pentru ca la maturitatea lui a a inteles problemele si cred ca acum se gandeste , ca Toma Caragiu - "Unde am gresit !? " .
Sa nu mai punem sare pe rana deschisa - timpul le rezolva pe toate .
Cit priveste postarea lui Radu - sa fim seriosi - era acolo cind prindea Tatae 25 kg de crap in 1 ora . Cine poate contesta ? La nivel global sigur ca plecarea echipei Clubul pescarilor a influentat joaca - dar nimeni nu a obligat echipele de pe A si B sa plece !! Cine dracu se gindea vineri ca plecind echipa lui Cornel Serbu , Tatae va prinde in ultima ora de concurs fix 4 crapi cu un total de 25 kg si in acest fel o sa depaseasca echipa lui Radu - cu putine kg , intorcindu-l de la vama romano - iugoslava ! :lol:
A fost decizia lor - survenita vineri ( cred ) , deci nu a fost o chestie de ultim moment . Ca la sfarsit se poate interpreta si astfel - asta e alta discutie .
Am mai spus-o si o repet - lovitura e greu de digerat si sa nu c.....m pe noi ca nimeni dintre cei acre ua participat nu ar inghiti asa usor un astfel de ghinion - dar echipa lui Radu merita felicitata pentru ca a fost singura care a pus sub pericol mare echipa Senzor . Din istoria acestor calificari - asta a fost cea mai strinsa !

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Mesaj de ZABELEA »

Val,daca este eliminata o echipa din concurs la campionatul mondial ce prevede regulamentul cips?
Parerea mea este ca prin plecarea lui nea Cornel clar a fost avantajat tatae si maimutoiu.Asta nu inseamna ca nu le recunosc meritele sau calitatile de pescari.Dar cu Cornel langa ei era posibil sa prinda cu 15 kg mai putin.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

Firimita
Mesaje: 25
Membru din: Mar Noi 07, 2006 8:41

Mesaj de Firimita »

@gabi

Te vezi campion National :?: :?: :?:

mai studiaza rezultatele...

dupa 24 ore de la descalificarea noastra Tite de la 1 sigur peste a ajuns sa prinda 45 kg, iar tu nu ai avut rezultate spectaculoase in prime 48de ore.

Reflecteaza si nu te mai umfla in pene, daca nu ne descalificau sa fi sigur ca erai departe de acest titlu.
CLUBUL PESCARILOR

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

ZABELEA scrie:Val,daca este eliminata o echipa din concurs la campionatul mondial ce prevede regulamentul cips?
Parerea mea este ca prin plecarea lui nea Cornel clar a fost avantajat tatae si maimutoiu.Asta nu inseamna ca nu le recunosc meritele sau calitatile de pescari.Dar cu Cornel langa ei era posibil sa prinda cu 15 kg mai putin.
Este foarte corecta observatia ta Mitzane si eu vedem distanta mare de tot dintre Gil si Tatae - dar ce vina are echipa Senzor ? Cornel Serbu a plecat de pe sectorul B pentru ca asa au vrut , nu i-a obligat nimeni . daca raminea si isi juca cartea putea duce echipa pe un loc 2-3 - meritoriu pentru un campionat national .
Te rog pe tine sa spui daca te gindesti ca s-a facut un scenariu in care ii dam afara echipa lui Cornel Serbu si uite ca si Tatae va avea avantaj si va prinde 4 pesti in ultima ora , ca sa termine pe primul loc tot Senzor ??!
Mie mi se pare fabulatie treaba asta !

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ Firimita

nu ma vad eu Campion National - chiar sint Campion National...tu nu poti sa ma vezi altfel decat campion National pentru ca asta e realitatea.
Nu ma unflu in nici o pana...
Stiu bine cum au evoluat lucrurile in concurs...iar voi nu reprezentati nici un pericol chiar daca aveati 48 kg 24 ore. Unde ai vazut ca cine prinde in prima zi bine... obligat castiga concursul...
Sau mai taiat pescari cind aveau 100 kg si au pierdut concursuri...
sa sti ca eu cred ca pestele care era in fata voastra a venit la noi si d'aia am castigat...
si sa mai sti ca dupa ce ati plecat voi Tite a prins vreo 30 teni...aia tot ai vostri erau?
Ultima oară modificat Lun Iun 25, 2007 18:17 de către Gabi Tomulescu, modificat 1 dată în total.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Mesaj de ZABELEA »

Eu nu am spus ca a fost o manevra in treaba asta cu eliminarea lui nea Cornel ( departe de mine gandul asta) ca sa fie avantajata echipa senzor dar eu stiu ca la CM daca o echipa pleaca sau este eliminata se introduce o echipa de rezerva din partea organizatorilor(sa ma corecteze cineva daca nu este adevarat).Tinand cont ca am jucat dupa regulamentul cips asa trebuia procedat.Greseala a fost a organizatorilor.Din acest motiv eu cred ca rezultatul a fost viciat( inca o data spun, nu de echipa senzor).
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

Firimita
Mesaje: 25
Membru din: Mar Noi 07, 2006 8:41

Mesaj de Firimita »

@gabi

vei primi si premiul de consolare in urma decizie FIPS - CIPS


Asa ca te mai poti bucura putin, profita.....


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CLUBUL PESCARILOR

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

ZABELEA scrie:Eu nu am spus ca a fost o manevra in treaba asta cu eliminarea lui nea Cornel ( departe de mine gandul asta) ca sa fie avantajata echipa senzor dar eu stiu ca la CM daca o echipa pleaca sau este eliminata se introduce o echipa de rezerva din partea organizatorilor(sa ma corecteze cineva daca nu este adevarat).Tinand cont ca am jucat dupa regulamentul cips asa trebuia procedat.Greseala a fost a organizatorilor.Din acest motiv eu cred ca rezultatul a fost viciat( inca o data spun, nu de echipa senzor).
Eu nu stiu cum este la CM - daca asa este - atunci pe undeva aveti dreptate . Nu ma bag in discuti asta ca este peste ceea ce stiu eu , la nivelul meu .
Dar vreau sa-ti spun ca regulile FIPS nu s-au aplicat chiar ca la CM - uita-te la podium - nu sunt cei 3 castigatori ai sectoarelor pe podium ci sunt cele 3 echipa care au prins mai mult peste ( adica adio grile ! )
Asa suntem noi ca neam - ne credem europeni si jucam balcanic ! :lol: :lol: :lol: Dar pina la urma de aia suntem simpatici ! :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Lun Iun 25, 2007 18:35 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Anul trecut cand NU AI MAI VENIT TU la mansa a treia si poate ai viciat rezultatul, de ce nu ai expus aceasta problema ? Hai sa n-o mai lungim atata ca deja pute.....
Scandaluri si probleme de organizare si de corectitudine ar fi aparut daca NU S-AR FI LUAT DECIZIA ELIMINARII !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”