Eliminare Clubul Pescarilor

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

@cornel serbu

De ce te intereseaza??? Ar trebui sa nu te intereseze. Chiar tie nu ti se "apleaca" nici o data.
Mai bine iti povestesc cum a tras crapu` la balta la Gigi... sti tu care.
Reprofileazate si tu, ce naiba vrei sa stingi lumina?? :lol: :lol:
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
vali dumitru
Mesaje: 908
Membru din: Vin Apr 06, 2007 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali dumitru »

S-a anuntat astazi la TV ca au murit 3 oameni pe strada . Eu zic sa descalificam niste doctori. :oops: :oops: :oops: Stiti cum e treaba asta cu desclificatul, ca treaba aia cu plecatul acasa cand avantajezi si dezavantajezi alte echipe. Stim cu totii ce prevede CIPS-ul dar eu cred ca daca trebuiau descalificati treaba asta trebuia sa se intample la doi pesti morti sau in SERBIA. :lol: :lol: :lol:
Valentin Dumitru

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

Salut nea Serbu, nu te am zis mai demult ce se intampla cand se joaca soricei cu pisica? Glume la o parte (chiar nu este cazu de glume..) sa stii ca imi pare foarte rao pentru ce sa intamplat. Respect la toata echipa, Adriano.
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

cornelserbu scrie:@ jujac

eu nu pun problema asa, desi as fi indreptatit s-o fac...pe mine nu ma intereseaza ce facea echipa SENZOR, pe mine ma interesa doar ehipa mea, iar cand acesteia i s-a facut o mare nedreptate, am relatat ce s-a-ntamplat, cum organizatorul a hotarat telefonic descalificarea, ne mai tinand cont de ce spusese cu gura lui la-nceput si cum s-a spalat pe maini de raspundere spunand ca nu a intervenit cu nimic in hotararea luata de arbitrii. Si inca ceva, n-am facut scandal pe balta, am plecat frumos lasand in urma cele 6 luni de pregatiri si de sperante, de sudoare si de bani cheltuiti, de incercarea de a suda o echipa competitiva cu mari sanse poate de a castiga...am plecat cu un gust amar vazand oameni fara coloana care nu au simtul raspunderii, carora le e frica sa ia o decizie corecta si care te mint in fata cu o nonsalanta de invidiat. Intr-un cuvant, oameni lipsiti de caracter pe care eu personal nu i-as mai lasa nici sa organizeze concursuri de o asemenea importanta si nici sa le mai arbitreze.
Faptul ca Rosioru organizeaza acest campionat national si este deasemeni la majoritatea concursurilor in echipa senzor, iar asa cum stim cu totii este cu trup si suflet cu aceasta echipa, nu ma indreptateste pe mine sa-i acuz pe ei. Vina o poarta numai el, care probabil din exces de zel si-a depasit putin functia de marioneta si a dat cu muci-n fasole.

deja am spus cam multe (din pacate, toate adevarate) si mi-e teama sa nu fiu si eu dat in judecatade marele MENTOR al pescuitului de crap din Romania...omul cu o fata-n fata, una-n spate si doua-n lateral.
@Cornele Nu-mi spui nici o noutae :D , Insa a-ti spun eu una mai veche; [Daca te bagi in troc, te mananca "CRAPII" :wink:

Avatar utilizator
cioara
Mesaje: 173
Membru din: Mie Apr 12, 2006 13:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cioara »

E cam belita problema!Imi pare tare rau pt tine si lotul tau Cornele,pt ca din cate am inteles si din ce am mai vb cu cativa concurenti chiar s-a discutat si chiar s-a hotarat sa fie avertisment prima data in situatia de fata.Nici nu vreau sa ma gandesc cum ma simteam sau ce faceam daca era sa mi se fi intamplat mie la vre-un concurs.Urata poveste. :oops:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Acum am ajuns acasa. Din aceasta cauza si raspund cu intirziere. Am sa fiu scurt.
Raspunsurile mele sunt numai pt. echipa Clubul Pescarilor si capitanul acesteia Cornel Serb.
Ceilalti va rog nu va mai amestecati pt. ca nu aveti informatii.
Dupa terminarea concursului am sa prezint toate dovezile(Regulament, Foaie de prezentare a echipelor si fisa de concurs)
Foaia de prezentare a echipelor, este un document oficial si stampilat pe care capitanii de echipa au trecut echipele titulare ce intra in concurs si da o declaratie pe care o semneaza.
Continul declaratiei ce se afla in partea de jos a paginii:
CUNOSC REGULAMENTUL CIPS SI MODIFICARILE ADUSE PT. ACEASTA COMPETITIE SI DECLAR PE PROPRIE RASPUNDERE CA EU SI ECHIPA MEA NE VOM SUPUNE REGULILOR CAMPIONATULUI NATIONAL DE PESCUIT LA CRAP, EDITIA 2007.
Semneaza capitanul echipei CRNEL SERB.
In regulamentul primit de capitanii de echipa la ELIMINARE DIRECTA punctul 1spune: PESTE MUTILAT, RANIT SAU MORT.

Din punct de vedere regulamentar sunt acoperit.

Dar, pt. ca vreau sa fiu corect pina la capat am sa va spun si derogarile care s-au facut inainte de inceperea concursului.
Din cauza caldurii si pt. protectia pestelui s-a permis intrarea in apa fara limite. In regulament se specifica pina la genunchi.
Si 2 pescarii pot intra in apa pt. a se racori.
Tot eu am precizat ca in cazul in care pestele a fost pastrat la o adincime apreciabila si nu are urme de maltratare, sa se dea doar avertisment.

In cazul de fata, si dupa declaratiile celor implicati pestele a fost tinut la adincimea genunchiului, iar apa era tulbure din cauza furtunii.(fapt ce ei au omis sa-l aminteasca)
Se stie ca dupa furtuna se stirneste nisipul de pe fund, iar daca intra la urechile pestelui acesta moare.

Precizez ca la cintar la acel moment se aflau 3 arbitri, arbitru principal, un observator si Tite vecinul de stand.
Au fost 3 observatori cite unul pe fiecare stand adusi de cei de la Big Fish, acceptati si cu drepturi de participare la toate cintarele si controalele de pe standuri.
In aceasi zi Nae Badulescu si-a manifestat dorinta sa supervizeze concursul ca observator neutru. Am acceptat, mai mult a mers cu mine in masina prin toate standurile a urmarit cintarele si cum isi fac datoria arbitrii.
De asemeni a auzit tot ce am discutat eu la tel. cu arbitrii.
Orisicine il poate contacta si intreba cum s-au desfasurat evenimentele.

Din lipsa de timp, dupa terminarea concursului voi prezenta toate documentele.

PS la judecarea acestui caz nu am vrut sa particip, nici nu era statutar. Cazul a fost judecat de comisia de arbitrii, arbitrul sef si observatorul.
Mie mi s-a comunicat verdictul pe care l-am comunicat capitanului Cornel Serb.

Acestea au fost faptele. Sincer am regretat aceasta elimimare mai ales ca era o echipa APCR.
Sper sa fie o cotitura in pescuitul de competitie din RO iar de aici in colo toate concursurile sa se desfasoare la fel de corect.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

pacat de visele ,sperantele banii investiti si lunile de pregatire.pt mine ca incepator in liga mare si poate pt multi altii care sunt in situatia mea aceste lucruri si multe altele ma fac sa ma gandesc de 1000 de ori daca drumul pe care am apucato este bun sau doar o pierdere de timp si de bani .pacat.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

stimabile, una la mana, nu-mi mai stalci numele, ca te ia mama dracului, doi la mina, minti cu o nerusinare care ma face sa cred ca in acest moment, daca te-ai afla in fata mea, te-as bate de te-ai caca pe tine.
Esti un nemernic acoperit de niste harti de cacat si un mincuinos care ai luat hotararea sa ne elimini pe barba ta, Ai spus clar la telefon arbitrului principal sa ne descalifice pentru un peste mort in conditiile in care, vorba lui Vali Dumitru, mor oameni pe strada. Cum dracului, poate un tip normal la cap sa creada ca in septembrie in Serbia vor fi 40 de grade ?????

de ce spui ca toata chestia asta e numai intre noi, lasa oameni sa vorbeasca, sa-si spuna parerea, fiindca e un fapt destul de grav, cred eu, ca o echipa sa fie descalificata pe un motiv scris prosteste pe hirtie si amendat in plen din cauza conditiilor naturale.

te-as ruga sa te trezesti la realitate, sa cobori putin de pe piedestalul inchipuit pe care te crezi si sa recunosti public ca ai facut o gresala mai mare ca tine...daca ti-a ramas putina demnitate, macar cerene scuze...poate te-or ierta copiii nostri.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

cornel rosioru scrie:...Ceilalti va rog nu va mai amestecati pt. ca nu aveti informatii...
Pai atunci sa spuna participantii ce s-a hotarat referitor la "peste mort". Avertisment sau eliminare? Normal, luni, ca acum...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Imi tremura chilotii Cornele.
Tot continui sa spui prostii. La un pusti as trece cu vrderea, tu esti om in toata firea.
De ce s-a tinut pestele in apa pina la genunchi? De ce nu s-a tinut cont de faptul ca apa era tulbure dupa furtuna?
Nu inteleg, cind ti s-a comunicat rezultatul ai acceptat ca e corect. Si cind ai facut contestatia erai comvins ca arbitrii au avut dreptate.
De ce pina ai ajuns acasa toate au fost impotriva ta?
Corect echipa ta trebuia eliminata in min. 10.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”