HOBAIA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Costel Stanila

N-am intentionat sa oranizez un concurs dur si f. strict. Credeam ca va fii un concurs intre prieteni, asta a fost si motivul pt. care taxa a fost modica. Val spunea ca numai la concusurile pe bani multi apare incrincenarea.
M-am inselat. Pescarii Romani sunt incrincenati de felul lor.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
bogdan adrian
Mesaje: 165
Membru din: Mie Dec 13, 2006 15:05

Mesaj de bogdan adrian »

@ dan marinita

eu am pastrat copia la tabelul cu cantarirea pestilor si pot sa spun ca din totalul de 285kg,aproximativ 195kg au fost crapii romanesti si restul au fost amuri

@stanila

in sectorul A pe partea pe care am fost eu a fost depistat un concurent care avea porumb uscat si stiu ca arbitri au luat masuri,daca zici ca suntem hoti adu o dovada concreta,iar eu nu sunt dezamagit de acest concurs si de cum s-au desfasurat lucrurile

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

@ maestre


nu cred ca ideea avertismentului in concurs rezolva ceva, este un fel de frectie

cred cu tarie in regulament ca trebuie respectat indiferent ca este vorba de un concurs cu o taxa de 500 euro sau 1500euro

cel care primeaza intr-un concurs este regulamentul

cine nu poate sa respecte acele cateva randuri sa stea acasa

gigi
Mesaje: 21
Membru din: Dum Dec 17, 2006 22:34
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de gigi »

Domnilor nu pot sa imi dau seama de ce e acceptat faptul ca un concurent se poate alimenta din exterior cu nada in timpul concursului .Ce inseamna asta? Cum este posibil? Inaintea concursului ai timp luni de zile sa te pregatesti deci nu poti veni la un concurs doar cu 3 kile de bile si 3 de porumb.Iesi din stand doar pt nevoi fiziologice nu te duci si bei prin toate standurile,nu te duci prin sat dupa uruiala de porumb a curului.Ramai fara nada te duci acasa sau .........te culci.Daca nu se respecta un regulament asa cum trebuie atunci de ce atatea probleme? E adevarat ce spune Andrei ca e pescar acela care se adapteaza pe moment dar asta nu si in cazul in care parasesti standul si aduci nada din erxterior in timpul concursului.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Vladut Mateianu scrie:80 % din standurile de pe B au fost de cacat ? Poate va referiti la crap romanesc, caci tenul va asigur ca era egal distribuit pe sector, doar nada minune a lui Mircica Gheran a facut diferenta. :roll:

@costel

la anul vom face 2 concursuri la Hobaia :

-unul in iunie care se va numii Festivalul Ciprian Porumbescu, in care se va putea pescui cu orice, chiar prin amabilitatea unui sponsor care s-a anuntat de anul acesta, fiecare echipa va primi la inceput cate 2 saci de porumb uscat din partea organizatoriilor !

-al doilea va fi exclusiv la boiles, dar se va puncta si tenul, ca sa nu mai iasa discutii !

E bine cocosi ? :D
Auzi tu cind esti serios de nu mai tii cont de nimic ( ca atunci cu inscrierile pentru calificari , cind vorba mea a fost de cacat ) cind esti plin de caterinca "subtire" , de pina la urma nu te mai ia nimeni in serios . Ca sa iti dau si eu citeva exemple de nume de concursuri , i-a vezi , Festivalul Corn 4Ever , Pop-corn 2u , Maize on the limit , etc nu e mai potrivit pentru sponsorul tau ?
Si daca tot m-ai criticat ca am plecat de pe garla , si imi tii lectii de moralitate , unde ai fost matale pe timpul desfasurarii concursului ? Cel putin cind a plecat Darius de pe garla tu erai la magazin , pe considerent ca si asa se prinde prost si nu merita efortul !

E usor de vorbit de la racoare si sa tii lectii la altii . Ce Dumnezeu mai Vladut ? :oops:

Mai vorbim la magazin pentru ca am ceva sa-i spun lui Andrei legat de remarca aia cu nevastea-mea dar nu va avantajeaza sa o spun pe site . :oops:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

andrei vladeanu scrie:parerea mea este urmatoarea:

1. in 2005 am zburat pana in America la Cupa Mondiala pentru "un loc de cacat" ( bina macar ca nu era ziua lui nevasta-mea :D ).
Caterinca fina - "de cacat" - asteptam mai mult de la tine !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, probabil ca nu ai intles exact "mesajul".....o sa ti-l "explic" personal cand treci pe la magazin, ca nu te avantajeaza sa ti-l explic aici. :oops:
Oricum, eu cand eram la Bucuresti(intr-adevar am fost vreo 5 ore plecat, la magazin, dar nu am avut ce sa fac, era ziua lui Alin si trebuia sa-l pup personal...) la stand era Iorgos care pescuia ! Si cu care am stat pana in ultima clipa a concursului, le-am strans mana invingatorilor si apoi am plecat linistiti acasa....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Costel Stanila
Mesaje: 548
Membru din: Joi Mar 15, 2007 14:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Costel Stanila »

@cornel rosioru

Maestre, ati inteles gresit, nu e vorba de incrancenare, e vorba de regulament si RESPECT INTRE CONCURENTI.Jos palaria pt. concurentii care nu s-au abatut de la regulament, dar "prietenii" care au folosit porumb uscat tot hoti se numesc.


@bogdan adrian

Eu mi-am exprimat doar o parere si anume ca regulamentul trebuie respectat.Am spus ca m-au dezamagit cei care au folosit porumb uscat, pe aceia i-am numit hoti, nu pe tine. N-am nimic cu cei care au respectat regulamentul si au obtinut rezultate.La singurele 2 concursuri la care am participat pana acum am vazut ca ai obtinut rezultate f.bune. Sincere felicitari!
Apropo, sunt curios ce masuri au luat arbitrii impotriva celui prins cu porumb uscat, daca stii? Daca le-au dat doar avertisment e egal cu zero, nu inseamna nimic.
Costel Stanila
A.P.C.R.

lucix
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 21, 2007 15:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Pareri de rau !

Mesaj de lucix »

Dragi prieteni,

Stiu ca regretele sant tardive, insa as vrea si pe aceasta cale sa imi cer scuze fata de cei pe care i-am deranjat si suparat in timpul concursului . Se pare ca intr-adevar alcoolul dauneaza grav unora.Cei care ma cunosc cu adevarat stiu foarte bine ca, Creatura de vineri nu are nici o legatura cu mine.Va spun,cu mana pe inima,ca m-am hotarat sa renunt definitiv la bautura.
Daca voi mai fi primit in concursuri,voi demonstra acest lucru.

Va doresc multa sanatate & fire intinse !
Lucica "Connex Vodafone"
Born to be wild !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pareri de rau !

Mesaj de andrei vladeanu »

lucix scrie:Dragi prieteni,

Stiu ca regretele sant tardive, insa as vrea si pe aceasta cale sa imi cer scuze fata de cei pe care i-am deranjat si suparat in timpul concursului . Se pare ca intr-adevar alcoolul dauneaza grav unora.Cei care ma cunosc cu adevarat stiu foarte bine ca, Creatura de vineri nu are nici o legatura cu mine.Va spun,cu mana pe inima,ca m-am hotarat sa renunt definitiv la bautura.
Daca voi mai fi primit in concursuri,voi demonstra acest lucru.

Va doresc multa sanatate & fire intinse !
Lucica "Connex Vodafone"
:evil: luci cand bea zici ca e posedat!
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”