HOTARARE COMISIE CALIFICARI 2005

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

HOTARARE COMISIE CALIFICARI 2005

Mesaj de andrei vladeanu »

COMISIA AI CAREI MEMBRII S-AU VOTAT UNII PE ALTII A STABILIT AZI ULTIMELE DETALII CU PRIVIRE LA CONCURSUL DE LA HOBAIA 26 IUNIE - 1 IULIE 2005, IN URMA CARUIA SE VA STABILI ECHIPA NATIONALA CARE VA FACE DEPLASAREA IN BELGIA LA CM.

am sa fiu f. succint pentru ca am mai scris o data, nu am salvat, s-a produs ireparabilul si acum scriu din nou.
(asa cum i-am mai spus lui leon chootelici stiu sa folosesc mai bine lansetele decat tastatura)

1. 8,00 adunarea 10,00 tragerea la sorti, 13,00 start
vineri 1 iulie 9,00 stop!
2. virgil matasaru - sef comisie arbitrii. 2 arbitrii pe fiecare sector. acestia vor fi platiti cu 400.000 lei / zi
3. cantaririle se fac in prezenta a doi vecini de stand. in cazurile capetelor de stand, la fel!
4. standurile se traseaza duminica dimineata.
5. grila de concurs este varianta nr.4 din cele oferite de dan cotelici.
6. regulamentul CIPS. am scos treaba cu doi trepiezi. obligatoriu 10 saci de echipa.
7. contestatiile se fac direct la virgil matasaru. acesta le judeca intr-o ora impreuna cu cei doi arbitrii de sector.
8. extragerea nr. de ordine o va face d-nul matasaru. pe urma, in ordinea reiesita se vor trage bilete cu nr. de la unu la opt roman.
9. daca astazi nu am modificat nimic, precedentele doua hotarari ale comisiei raman valabile.
fir intins si HAI ROMANIA
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Grila 4 - propusa de Dan Cotelici si aprobata astazi de Comisia de Crap

Grila 4

1 A8 C4 B3 - cap de stand + 2 mijloc
2 B8 C6 A3 - cap de stand + 2 mijloc
3 C8 B6 A6 - cap de stand + 2 mijloc
4 A2 C7 B7 - 3 semicapete de satnd
5 B2 A7 C2 - 3 semicapete de stand
6 A1 C3 B5 - cap de stand + 2 mijloc
7 B1 C5 A4 - cap de stand + 2 mijloc
8 C1 A5 B4 - cap de stand + 2 mijloc

Nu avem ce comanta pentru ca nu stim locatia standurilor.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Il vad pe Maestru ca e on-line . Ia zii Maestre care e spilul ca s-a votat deja grila ? In mod normal trebuie trasa la sorti . Dumneata esti talibanul acolo si trebuie sa stii sa raspunzi si la treaba asta . :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Val cred ca s-a eliminat, pentru simplificare, una din etapele extragerii.
Un NEPARTICULAR m-a sunat si a sustinut ca-i prea complicat sa mergem pe propunerea mea pentru ca eventualii PARTICULARI nu vor intelege sistemul.
:shock:
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Tot de la unul din Neparticulari am inteles ca in urma analizei Comisiei s-a considerat ca aceasta grila este optima - oferind sanse egale , atit prin prisma distributiei pe balta , cit si prin prisma vecinatatilor . Oricum un raspuns bazat , ar trebuii sa apara la aceasta intrebare .

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Raspunsul e simplu. Toate grilele erau bune. de fapt sunt niste combinatii matematice la care nu ai ce modificari sa faci. Ca s-a ales grila 4, la fel de bine se putea alege si 6.

Dane, nu inteleg ce atita comentariu. Este un concurs la care nu te-a obligat nimeni sa vii. Cind ai sa-l organizezi tu, atunci poti face fel de fel de propuneri. ba chiar poti impune reguli si regulamente. Deocamdata coechipierul tau a participat la toate hotaritile luate. Inseamna ca-l contesti si pe el?

Va spun eu care-i problema: prea multa transparenta strica. Trebuia anuntat concursul, data si ora inceperii. Cine vrea sa participe, participa. Cine nu, nu.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

cornel rosioru scrie: Va spun eu care-i problema: prea multa transparenta strica. Trebuia anuntat concursul, data si ora inceperii. Cine vrea sa participe, participa. Cine nu, nu.
@Cornel - in cazul asta fara suparare maestre - dar tu trebuia sa stai pe bara . Nu prea s-a pomenit ca cine organizeaza un concurs sa si participe ( si sa nu-mi dai exemplul Cupei Mondiale de fotbal - ca aici organizatorii nu intra pe teren ) . Daca era organizare 100 % AGVPS - era OK - se putea si cum spui tu .

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Deocamdata eu si Lupsan am fost AGVPS.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

P.S. Si iti pot da si un exemplu : Rod Hutchinson anul trecut a participat la propriul concurs.

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

cornel rosioru scrie:Raspunsul e simplu. Toate grilele erau bune. de fapt sunt niste combinatii matematice la care nu ai ce modificari sa faci. Ca s-a ales grila 4, la fel de bine se putea alege si 6.

Dane, nu inteleg ce atita comentariu. Este un concurs la care nu te-a obligat nimeni sa vii. Cind ai sa-l organizezi tu, atunci poti face fel de fel de propuneri. ba chiar poti impune reguli si regulamente. Deocamdata coechipierul tau a participat la toate hotaritile luate. Inseamna ca-l contesti si pe el?

Va spun eu care-i problema: prea multa transparenta strica. Trebuia anuntat concursul, data si ora inceperii. Cine vrea sa participe, participa. Cine nu, nu.
ADICA REVENIREA LA SISTEMUL ANTERIOR. NOI CENTRAM NOI DAM CU CAPU'.
The second best is the first loser!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”