Infractiuni si "contraventii " la concursuri

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Val

cred ca ai spus lucrurilor pe nume, dar dezideratul de care vorbesti, este aproape o utopie...imi pare rau, rau de tot sa spun, dar nu-l mai vad pe Victor dand mana cu Cornel, decat de complezenta. Escaladarea conflictului atificial dupa parerea mea, a ajuns atat de departe, incat fara concesii mari din partea celor doi, nu va fi pace...Pacat! Concursurile de pescuit la crap, oricum merg mai departe.

@ Vladut

nu-mi spune asa doar ca sa-mi inchizi gura...sti bine ca tot prieteni vom ramane, orice-am spune unul despre celalat. Noi semanam, ne sare repede tandara si ne trece si mai repede.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@cornel serbu

nu am eu calitatea sa judec 2 pescari si mai in virsta decit mine si cu mai multa experienta , dar cred ca cea mai tare chestie ar fii ca la un concurs de crap sa vedem echipa Oana - Rosioru ( sau invers ca si de aici se pot naste discutii ! ) ! Pina la urma ce ii separa? Eu stiu ce ii uneste - dragostea fata de pescuitul crapului si cred ca asta e suficient . Un lider trebuie sa stie sa faca si concesii si sa dea exemple de drum lung , pentru a fii credibil vizavi de INTREGUL public care il sustine si apreciaza . Si asa suntem putini , daca ne mai si certam - se alege praful . Contrar aparentelor la acest moment stam mai bine in Europa si in lume , decit la noi acasa , unde ne scoatem ochii :lol:
Daca apuc sa vad si chestia asta inseamna ca am mai trait o revolutie in Romania , dupa aia din 1989 :lol: :lol:
Ultima oară modificat Vin Dec 07, 2007 20:10 de către EX-UL, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Aici ai dreptate, dar daca nu ai fi tu, eu cu cine sa ma mai cert ? :D :roll:

Revenind la subiect, cred ca o solutie ptr stoparea incercarilor de frauda ar consta in excluderea pe timp limitat din competitiile de gen din tara (si poate si din Ungaria !) a celor care se dedau la asemenea acte....
Si trebuie ca intre organizatorii de concursuri sa existe unitate(gen sistemul de la banci), astfel incat un pescar care a gresit sa nu mai fie primit nicaieri......Asa vad eu lucrurile !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Baieti, daca vad echipa Oana - Rosioru, sa mor eu de nu ma bag runner sa moara Vladeanu ca trecem toti trei de 150 de ani :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

TITE a ajuns cel mai cunoscut pescar de crap din ROMANIA!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

cornelserbu scrie:Baieti, daca vad echipa Oana - Rosioru, sa mor eu de nu ma bag runner sa moara Vladeanu ca trecem toti trei de 150 de ani :lol: :lol: :lol:
Daca ma primiti ma bag si eu, si trecem de 200 ani. Ca si asa am facut armata cand se tragea cu arcu si tunuri de cires :lol: :lol: :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Daca mai vine si Nitu..... :lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

pe Tica-l aduc eu si facem d-un sfert de secol :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vladut Mateianu scrie:Aici ai dreptate, dar daca nu ai fi tu, eu cu cine sa ma mai cert ? :D :roll:

Revenind la subiect, cred ca o solutie ptr stoparea incercarilor de frauda ar consta in excluderea pe timp limitat din competitiile de gen din tara (si poate si din Ungaria !) a celor care se dedau la asemenea acte....
Si trebuie ca intre organizatorii de concursuri sa existe unitate(gen sistemul de la banci), astfel incat un pescar care a gresit sa nu mai fie primit nicaieri......Asa vad eu lucrurile !
1. Eu te sustin dar vreau sa stiu si eu cine si pe ce baza poate lua astfel de hotarari.Nu crezi ca e mai simplu sa fie respectat regulamentul, regulament cat mai explicit?Prezenta martorilor nu trebuie sa mai fie optionala ci obligatorie, nerespectarea ei conducand automat la descalificare.Oricarui concurent trebuie sa i se permita sa participe la cantarirea capturilor oricarei echipe.Nu crezi ca ar fi cazul ca la orice concurs arbitrii sa fie rotiti la fiecare 24 ore.Nu ar fi cazul ca si arbitrii sa traga sectorul in care trebuie sa-si faca datoria.INAINTE DE EXTRAGEREA CONCURENTILOR.
2. Nu sunt un apropiat al clubului crapu dar nu este exclus sa apara vreunul care sa sustina ca Tite mi-a oferit o vaca pentru a-i pune arbitru in stand la concursul de la Darvari.
3. N-am inteles care-i treaba cu Badica,Parca eu si Adriano trebuia sa fim judecati,,,,,,,,,,,, pentru uz de arme albe.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Dane, daca toti organizatorii de concursuri colaboreaza s-a rezolvat.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”