Lista inscrieri Cupa Cupelor - Editia 1 - Hobaia 2005

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
radu sima
Mesaje: 67
Membru din: Mar Ian 11, 2005 18:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de radu sima »

@mircea
Conform regulamentului nu sint permise rezervele si nici runner-ii.
@Maestre
Contestatiile sint permise ? Daca DA cit costa?
In regulament scrie ca sint 40 de locuri .S-au suplimentat?De ce?
La cantitati egale cistiga ala care are mai MULTE capturi adica media pe captura mai mica?
In regulament nu sint specificate sanctiunile ce le pot da arbitrii in functie de gravitatea abaterii.Ce pot face si ce nu pot face arbitrii?Nu asi vrea sa ma vad descalificat ca am iesit din stand fara sa urlu dupa un arbitru care doarme linistit in cort noaptea. :lol: ....un exemplu.Sau poate am un vecin care imi nadeste 200kg de nada in primele 5 ore , poate nu imi convine treaba asta, il pot potoli cumva?
Pina unde se poate intra in apa ? (la regulament scrie ca numai la mal ,dar exista zone la mal unde apa are 1.5m pe Hobaia)
Premiile afisate sint garantate la 40 echipe inscrise?
Pe linga cele 4 lansete permise pt pescuit nu sint permise in apa si 2 lansete marker?(nu e specificat )
Dupa PRIMUL sau dupa AL DOILEA semnal se poate folosi markerul?(nici asta nu am gasit scris)
HAI DA-NE SI NOUA NISTE LAMURIRI TE ROG .
Radu Sima
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA
www.drcrap.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Radule.
regulamentul este ca cel de la calificari, In ceea ce priveste nr. de lansete pina unde se intra in apa, cantitatea minima care puncteaza etc.
Abaterile permise de la regulament sunt omenesti. Adica : nu neaparat echipamentul trebuie sa fie verde, te poti deplasa de la un stand la altul daca nu deranjezi vecinii, poti face un gratar, poti bea o bere fara sa intreci limita bunului simt. Poti avea si un runer in stand, dar nu pescuieste, poti face si o schimbare.
In cel mult o saptamina am sa dau toate amanuntele necesare.
Vreau sa fie un concurs placut, in care toata lumea sa prinda peste, sa se relaxeze si sa fie multumita.

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

@Cornel Rosioru

Asa da! Un concurs popular si prietenos si cu pescarii mai putin profesionisti, cum cel putin eu, unul, imi doresc. Mai bine relaxare, cum spuneti dumneavoastra, decat stress si incrancenare! :lol:
Felicitari maestre! si tineti-o asa!

P.S. Nu uitati sa permiteti accesul auto spre standuri. Nu de alta, dar sa nu-si rupa picioarele prietenii cand vin la noi cu un mic si-o bere! :lol:

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

:lol: :lol: tare vreau si eu sa vad concurs fara stres si implicare totala. da ce, va treziti la sovata ??? :lol: :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

@Vali Vesa

Salut Vali!
Nu la Sovata, da' nici la intristare! :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

26.TITES GEORGE (SIPOS 2)
27.CIURLAU CATALIN-PETRE SORIN(PASARE)
28.ZARGUZON ADRIAN
29.SORIN DRAGOI-DAN IERCOSAN
30.ION NITU-AUREL LUPSAN
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@VALI VESA

Vali, pe timpul concursului s-a anuntat ploaie. Ce faci ,nu vii ? E vremea ta ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Salut Vladut,

din pacate nu am partener. si in plus de asta, daca tancabesti-ul di darvari-ul (chiar daca n-am avut la darvari cine stie ce rezultate) mi-au intrat la suflet din start, nu pot sa spun acelasi lucru despre hobaia. nu ma intreba de ce ca NU STIU, e un feeling... dar nr 1 e ca nu am partener :cry:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Apar nume tari - salut echipa Ciurlica & Pasarica ! :lol: :lol: :lol: :lol: Poate aveti nevoie de un runner ca ma bag si eu - si dam o miuta intre trasaturi pe pajistea din spatele standului ( sau macar un fotbal cu piciorul ca se poarta acum ! )

@Hobaia - si eu am acelasi feeling - se vede ca am fost vecini de stand ! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Vali Vesa

Te-ai invatat la cortaniada? :lol:
Pescuitul adevarat se face la Hobaia.
Daca ai ceva de aratat, aici o poti face. Pe Hobaia nu e nevoie de atita bulan ca sa cistigi un concurs. Vezi Mitanu care a cistigat sectorul avind standul in mijloc reusind sa bata capetele. Pe urma pe Hobaia si ultima echipa prinde peste. Mai spune-mi o balta unde se intimpla asa ceva.
Si-ar mai fii ceva: selectiile s-au tinut numai pe Hobaia. Oare de ce?
@Val,

La antrenament pe Hobaia ai avut alt feeling. La calificari nu ai prins peste cit ti-ai fi dorit. Dar ai prins. Nu ti s-a intimplat sa pierzi timpul pe balta si sa nu-i vezi culoarea? Pe Hobaia nu se intimpla asa ceva.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”