OPEN CARP FISHING Tancabesti 20 - 23 Oct 2005

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

la cererea expresa a vizitatorilor nostri dragi , avem cite ceva acum - mai urmeaza sper si "monstrul" lui Vladeanu de 23,5 kg . Poate fac rost si de cel de 18 kg al lui Maty .

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Vladut Mateianu scrie:Cred ca o sa ne raspunda Val cand se scoala maine si eu sant curios ! Si sa ne mai povesteasca cate ceva din timpul concursului. Cum a luat 2 pesti in primele ore si dupa aia nici o trasatura ?
Bravo Andrei, bravo Pork !
Val nu fi suparat ca-i bine si locul 2, poate data viitoare ! :wink:
Ca sa ii raspund lui Vladut .
Am pescuit la invitatia lui Cristi , cu nada facuta pentru el de Vladeanu , Squid cu ceva capsuna si Franckfurt ( cel mai bun pe care l-am vazut pina acum - imi venea sa inmoi painea in dipul ala ) . Bile de 18 normale . Asta ca sa il linistesc pe CristiN ( cine o mai fi si asta , oricum ma bucur ca macar imi citeste articolele ) :lol: :lol:
Pop-up Trio Salmon Solar de 14 mm , Mainline Fluo Double Atraction ( pe fructa ) , combinate .
Locul il stie toata lumea - mie mi s-a parut un loc bun si usor de pescuit pe el , in conditiile in care Cristi dorea un loc care sa nu il solicite la frig si oboseala ( dormit pe pontoane , stat in panta , etc )
Am pescuit joi si vineri pina la prinz - cu 2 lansete departe , printre plaur si stuf , una la baza plaurului si una la buza cociocului central . Prima noapte au intrat 2 crapi , unul din cociocul central si unul pe punga PVA din stinga de sub plaur , la vreo 15 metri de mal . Tot noaptea asta a luat si Maty pe ala de 18 kg tot de sub cocioc .
Pina vineri seara m-am lamurit ca pe zona centrala , ma bateam cu tata Nitzu si atita timp cit el nu reusise sa aiba trasatura acolo , nu avea rost sa insist . Daca incepea sa prinda ma bagam si eu .
Am insistat in continuare pe linga plaurul din stinga si linga cocioc , de acolo de unde luasem peste . Am intrat si pe om de zapada cu diferite pop-uri de mare atractie , am pus si numai 1 bila pop-up de 20 , la vreo 5 cm de fund , am incercat cam tot . Am mutat cortul cu vreo 10 metri mai in spate , pentru a avea liniste si ziua , etc - nu a mai intrat nimic si basta . Simbata pe zi am mai avut o trasatura firava dar nu s-a intepat , cred ca numai a "gustat" .
Apa extrem de rece , prima noapte GER - am gasit salteaua de primire inghetata , in rest acceptabil .
Cam asta e istoria unui concurs in care am prins peste 18 ore si am asteptat alte 54 ore inca un ciortan , care la final valora inca 1000 USD . Asta este , nu imi pare rau !
Ii multumesc lui Cristi pentru ca permanent a avut incredere in echipa si ma bucur pentru el ca a reusit sa puna pe mal mustaciosul ala de 11,900 kg . Am simtit si prietenii linga noi - ne-au vizitat Mircea F , Adi , Sabin , Adi Ideb , Cornel Acqua , Ciurlau , Pasare , Radu Ursacescu si imi cer scuze daca am uitat pe cineva . Cezar m-a sunat mereu , tu mi-ai mai vindut niste "mosmoande" , a fost frumos pina la urma , chiar daca acum am 38 grade febra si aseara am avut 40 grade. Pina la primavara o sa ducem dorul la clipele astea .............

Avatar utilizator
DanM
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Oct 08, 2005 18:24
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de DanM »

cred, cu acest concurs.. s-a demonstrat cine e cel mai tare.. si la "total kilograme", cat si la "cea mai mare captura". Parerea mea e ca e cat de clar cine merita locul de capitan la echipa nationala! Andrei, Razvan sunteti buni frate! Domnule Vladeanu, poate ma onorati si pe mine intr-o zi cu un autograf :D :lol: :lol: :lol: :wink:
Un Nimeni Celebru !

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Felicitari pentru Andrei si Razvan in special, iar in general pentru toti concurentii...(bravo Val!)

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Sa traiasca cornel serbu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Uite-l si pe ala de 23,5 kg prins de Vladeanu & Pork . Felicitari baieti .

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicitari ptr febra Val ! 40 de grade... mai rar ! :oops: Stai linistit : pana la primavara nu o sa-i duci dorul prea mult ,ca mai racesti tu... :wink:

@terente
Unchiule, vezi ca Cornel Serbu nu a fost la concurs ! Trebuia sa-i feliciti pe Andrei si pe Pork ! Fir-ar a dracu de bautura ca nu ne mai intelegem mai omule ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mersi Pilhane ! Pe tine nu te-a luat frigul din motive de tzuica de Lipanesti . Lasa ca vad eu ce calitate ai scos , daca o sa fac si eu una coapta la iepuri , la iarna . Stiu - nu te uit - am 2 urechiati de predat la Sensor la magazin . !! :lol: :lol:

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

Felicitari pt captura Andrei ! Jos palaria!

Magazin online pescuit

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Domnule Mateianu, vedeti ca v-am facut o remarca personala :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”