OPEN CARP FISHING Tancabesti 20 - 23 Oct 2005

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

OPEN CARP FISHING Tancabesti 20 - 23 Oct 2005

Mesaj de Lukyan »

Omul gospodar isi face iarna car si vara sanie ... dar curand aceasta zicala din batrani se va schimba probabil in axioma geografica sau va cuprinde de fapt toate anotimpurile atata timp cat zona geografica locala daca nu mondiala sufera modificari masive de clima ... la noi urmand zica'se sa avem doar vara si iarna ....
In contrast cu acalmia ce incet incet se asterne printre ustensile, lansete, echipament de pescuit etc si traficul tot mai mare pe forumurile domeniului, (se fac bilanturi, se contorizeaza bune si rele, se reiau discutii vechi si apar drilluri verbale noi, ori de plictiseala unii fac pe hackerii ),
.... de joi, ora 10 - pe Tancabesti 1 , se disputa poate ultimul Concurs de Crap al acestui an, care , chiar daca a fost hotarat a se tine in mare viteza, capturile pescarilor veniti la partide in ultima perioada tin deschisa lupta pentru clasamentul final la greutate, ( Boiliesmania 2004 a fost tinut in aceeasi perioada , si lupta a fost deschisa pana in ultima zi ...)
Miercuri 18 10 2005 erau anuntate 17 echipe , discutiile au fost mai toate tinute telefonic sau in Cherhana La Parfene , dintre cei contactati unele echipe au incertitudini in a'si rezolva problemele personale / afaceri / familiale la timp , dar asa cum am vazut eu de pe tusa Cutia Pandorei a fost deschisa , freamatul atinge orgoliul de lupta din multi pentru inca o confruntare sportiva cu lanseta in mana.... perspectiva de a mai cauta crapul abia la vara (!!!! am spus de anotimpuri parca - fara primavara si toamna :wink: ) nu lasa optimism in acalmia de pe balti decat poate in fata unei tastaturi sau la o masa cu prietenii dar .... perspectiva daca nu e chiar sumbra nici altfel nu prea e ....
Recapituland
- prezenta : joi 20 10 2005 maxim orele 10 ( pescarii sunt rugati sa respecte ora de start)
- regulamentul este cel standard la crap, urmand ca pescarii si organizatorii sa hotarasca impreuna de la numarul de lansete active ( 4 - 6 ) , taxa, premii , standurile cele mai bune , practic toate amanuntele care pot fi discutate pentru a inlesnind buna desfasurare a concursului intr'o periada in care pe Valea Prahovei ninge !!! , temperaturile coboara spre 0 grade C si apa este destul de rece....
Vlad si cu mine suntem echipa activa la pescut pentru acest concurs, si poate de aceea acest concurs inseamna destul de mult pentru noi , ca pescari , partea de organizare si mediatizare locala sunt sigur ca nu va avea de suferit , arbitrii sunt pregatiti , regulamentul este deschis , vremea http://vremea.itbox.ro/index.php?oras=bucuresti este in usoara incalzire si se pare fara precipitatii ...

Pentru detalii ( mai sunt 24 de ore pana la concurs !!! ):

Vlad Parfene : 0726.037.389
Ovidiu Parfene : 0721.283.400

FIR INTINS !!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicitari echipelor care vor participa, celor care au curaj sa infrunte frigul si ploaia acum. Sunt niste adevarati pescari ! Tot respectul !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

20 oct 2005
h: 6.28
Inca intuneric si o ceata deasa zace pe DN chiar in dreptul lacului, ... apa calda sau racoare afara ... sunt 6.5 grade si temperatura scade odata cu ivirea zorilor....
Intru pe drumul catre Complexul 2L2B filmand ... Ovidiu este singur in restaurant si lupta cu somnul .... nu ma simte (oboseala mare !!! ) si il filmez minute bune :wink:
Pe pontonul din mijloc din fata restaurantului pe Tancabesti 2 stau in pozitie de atac rodpodul si lansetele lui Vlad .... cand ajung langa 'mnealor senzorul de la lanseta stanga tipa .... las camera filmand pe una din mesele de pe ponton si intep .... un crap de 3- 3.5 kg urmat (!!!!) la 5 minute de inca un crap 1-1.5 kg la lanseta dreapta ..... filmez si zorii ma acopera frumos ..... si nu peste mult timp incepe concursul ... incet incet lumea se dezmeticeste si in parcare deja miroase a concurs , iar vremea e splendida ...... se incalzeste usor si vantul abia adie ... cafelele sunt luate de toarta si discutiile de atmosfera ma fac sa nu regret ca am lasat toata treaba si am venit la Tancabesti ...... este aproapae 10 am si ..... FIR INTANS!!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

FIR INTINS TUTUROR !

luci, poate postezi echipele inainte de a fugi pe stand... :lol: :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Vali, le posteaza dupa ce-ti aduce salteaua :lol: :lol: :lol:

Las ca sunam noi pe cineva sa aflam ce si cum...

Fir intins tuturor!

Pork, rupe-i :lol: :lol: :lol:
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

1 TATA NITU NITU ION / SORIN DAN
2 CATALIN BUCURA / MIHAI ZAMFIR
3 TOMI DANIEL / DORIN ANTONESCU
4 VIDA IOAN / MURESAN CRISTIAN
5 ANDREI VLADEANU / RAZVAN NEGREANU
6 VLAD PARFENE / LUCIAN MIRCESCU
7 COSER CRISTIAN / VAL PANGICA / SABIN ISTRATE
8 MATEESCU CONSTANTIN / SVONKO MILOJCOVICI

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

RECTIFICARE DE ULTIM MOMENT :

8 MATEESCU CONSTANTIN / NAE BADULESCU

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

1 TATA NITU / SORIN DAN - Ponton 1
2 CATALIN BUCURA / MIHAI ZAMFIR
3 TOMI DANIEL / DORIN ANTONESCU
4 VIDA IOAN / MURESAN CRISTIAN
5 ANDREI VLADEANU / RAZVAN NEGREANU - La Rapa
6 VLAD PARFENE / LUCIAN MIRCESCU -
7 COSER CRISTIAN / VAL PANGICA / SABIN ISTRATE - La intrare, intre dig si P1;
8 MATEESCU CONSTANTIN / NAE BADULESCU - Ponton 0

Asta e ce-am aflat de la Val, Vlad era cu mana in mehlemuri si nu putea vorbi mi-a promis ca o sa puna Lukyan pe site mai tarziu.

Aradul a punctat, am inteles cu unul de fo' trei kg.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

Am vorbit cu Andrei,avea o bucata de vreo 8 kg.Maty a pus si el pe mal o bucata ~ 16 kg.Cam atat deocamdata.

lazarini
Mesaje: 81
Membru din: Mie Iun 22, 2005 11:56
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de lazarini »

Noutati?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”