POSIBIL CONCURS MOARA VLASIEI 2

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

E un singur loc unde are peste 150m latime, iar marea mejoritate sunt sub 120 m. M-am referit la distanta pana unde risti sa dai de sarma ghimpata. Ma refer la zona pana incepe padurea, sau unde era rulota lui Nea Victor.
Eu merg 72 ore singur, am statie asa ca stau cu vecinul ca sa nu ma plictisesc, sau imi iau runner.
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
bogdan adrian
Mesaje: 165
Membru din: Mie Dec 13, 2006 15:05

Mesaj de bogdan adrian »

si eu!

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

bogdan adrian scrie:si eu!
pai de runner nu a zis nimic...??? asa mai merge..! si daca vin asa multe echipe poate sa faca concursuri in 2 etape...nu? oricum o sa se faca record de cantitate tinand cont ca la partida din noiembrie am prins la 4 lanseta in echipa 101 kg in 8 ore.!

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

Tinand cont ca Andrei Vladeanu&Vladut Mateianu au stabilit recordul mondial in 2005 la Matzonka cu 1016,00 in 100ore, si comparand baltile, cred ca stabilirea unui record e o probabilitate f. mica. Tinand cont ca suntem pescari si visatori sa speram.............................. Poate daca se desvolta si latura competitionala la Moara Vlasiei2 in viitor iasi da sanse mai multe pt. acest record.
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Nu cred ca s-a propus participare individuala pentru a intra mai multi pe balta. Dimpotriva, in loc de 20 de echipe, intra doar 20 de pescari.
Cea mai tare provocare! Dar in varianta initiala, de unul singur, fara runner. Abia atunci iti dai masura valorii pe fata - rezistenta, stiinta, idei, cafea :lol: .... Fara sfaturi, fara ajutor, fara companie. Singurele comentarii, prin statie (chiar daca le asculta si cei care nu au cine vorbi :lol: )
La asa ceva zau ca ma bag, totul depinde de data :!:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

ma bag si eu :lol:
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Vladut

Fara runner 72 de ore singur singurel si doar cu doua lansete...asta chiar ca-mi place, e o provocare adevarata, asa ca te rog foarte mult sa ma treci pe lista si sa v-asteptati la surprize...n-am sa beau decat apa... :lol: :lol: :lol: ...asta s-o credeti voi ! :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Auziti :roll: Tu ce cauti Cornele acolo? Nu intelegi ca nu poti veni cu Tica? :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cipica »

Ce tare e maimutzoiul!!!!!!!

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

Mugur Ioan scrie:Tinand cont ca Andrei Vladeanu&Vladut Mateianu au stabilit recordul mondial in 2005 la Matzonka cu 1016,00 in 100ore, si comparand baltile, cred ca stabilirea unui record e o probabilitate f. mica. Tinand cont ca suntem pescari si visatori sa speram.............................. Poate daca se desvolta si latura competitionala la Moara Vlasiei2 in viitor iasi da sanse mai multe pt. acest record.
E NU RECORDUL MONDIAL DAR NATIONAL SE POATE....ACUM SA VEDEM SI CUM SE COMPORTA BALTA LA "PRESIUNEA " CONCURSULUI. !!
@ VLADUT PANA LA URMA SE FACE CU RUNNER ?.. TAXA SI DATA CA SA VEDEM SI NOI...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”