Propunere pentru campionatul national si calificari

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie:eu astept o pozitie oficiala si serioasa din partea echipelor de sase pescari care VOR SA PARTICIPE INTR-O ASTFEL DE FORMULA ( o mansa pe hobaia si una pe darvari) SI NU AR PARTICIPA IN CONDITIILE ACTUALE.
(evident, nu este vorba de membrii APCR)

in cazul in care voi observa o participare consistenta, impreuna cu presedintele Rosioru vom convoca o sedinta extraordinara a APCR in care vom modifica structura CN 2007.

asteptam cu interes

Razvane, citeste cu atentie ce a scris Andrei, echipa condusa de tine oricum participa, chiar daca se tinea doar la Hobaia.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

luka scrie:De ce nu Maistre? In numele clubului de pescuit competitional CRAPU al carui presedinte sunt ,suntem de acord ,ba inca sustinem ideea de a se organiza doua manse dintre care una pe Darvari.Si am sa argumentez si de ce.Uni pescari cunosc foarte bine Hobaia alti Darvariul,in acest sistem de doua manse pe doua balti diferite sansele sunt mai echilibrate iar lotul care se va forma va fii mult mai valoros.Cu respect Razvan Dobrescu


Ideea nu este de a desfasura concursul pe o balta sau alta ca se cunoaste mai bine sau nu ci de a alege o pista de concurs cat mai echilibrata ,
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Corect Vladut! Ambele echipe ale clubului vor participa indiferent ca va fi o singura mansa sau doua dar......asa cum am mai spus doua manse sunt mai agreate de noi din motivele mai sus mentionate.
Cristi Y-ambele balti sunt carpodroame recunoscute pe plan intern si nu vad nici un impediment sa fie doua manse in loc de una;batalie apriga pt.calificare si pentru a desemna campionii Nationali.Razvan Dobrescu
SI maine este o zi

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Iti dau dreptate Razvane, nici echipa noastra nu are nimic impotriva sa se tina pe 2 balti, eu personal chiar as dori sa fie un turneu cu 5 balti, adica 5 manse.Eu doar ti-am amintit cerinta acestui topic.....

PS Poate ca deja ar fi cazul sa punem la punct strategia de organizare a Campionatului National 2008, iata ca au aparut balti noi ca Moara Vlasiei si Bugeac care sunt piste extraordinare pentru concursuri. Eu asa vad cele 5 balti implicate :Hobaia, Darvari, Tancabesti, Moara Vlasiei, Bugeac. Si tot la nivel de loturi, care la anul se vor concretiza in cluburi sportive.

PS 2 Cine nu are timp, sa nu uite ca nu e obligatoriu ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Razvane,

Eu am spus ca ANUL ACESTA nu se mai poate schimba nimic.
Daca dupa ce sa VOTAT modul de desfasurare am schimba regulile, ar fii un bilci.
Pt. anul viitor insa putem discuta orice varianta.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

... aceleasi discutii sterile care se poarta de ani de zile.
pana acum avem doua pozitii clare:

1. Zarguzon ( cred ca vorbeste in numele echipei Aquamania) - doreste o singura mansa pe Hobaia
2. Dobrescu ( clubul de pescuit Crapu' - Caron, Pavlovici & acolitii :D ) - saluta ideea cu o mansa suplimentara pe Darvari, in conditiile in care oricum vor participa si in varianta actuala.

va rog sa lasati polemicile si haideti sa mai asteptam pozitii oficiale.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

pai daca maestrul spune ca nu se mai schimba nimic, eu, care am deschis topicul, zic ca discutiile nu-si mai au rostul si consider subiectul incheiat.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie:pai daca maestrul spune ca nu se mai schimba nimic, eu, care am deschis topicul, zic ca discutiile nu-si mai au rostul si consider subiectul incheiat.
subiectul nu este incheiat.
trebuie sa vedem daca varianta cu doua manse are o sustinere puternica sau este vorba, ca de obicei, de vorbe in vant.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Andrei

pai vad ca de unde ar trebui sa vina sustinerea...canci ! Poate vor s-ai impingem tot noi de la spate ?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”