Propunere pentru campionatul national si calificari

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Propunere pentru campionatul national si calificari

Mesaj de cornelserbu »

Ieri am stat de vorba cu Nae Badulescu pe balta la Moara Vlasiei si mi-a facut o propunere foarte interesanta pentu calificari, la care, personal, as fi cu totul de acord, avand deja echipa inscrisa la acest concurs. Dar sa va spun despre ce e vorba... pentru o participare mai larga la campionatul national si pentru un criteriu de departajare mai complex, Nae propune inca o manse pe Darvari, la care suporta personal toate costurile. Eu cred ca are dreptate, ca se vor inscrie mai multe echipe si ca intr-adevar sita va cerne mai bine...nu ne ramine decat sa auzim parerile celor inscrisi pana acum, a organizatorilor si chiar a celor care ar dori sa participe, dar sa participe, nu doar sa-si dea cu parerea ca anul trecut si apoi sa dispara-n ceata
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

eu astept o pozitie oficiala si serioasa din partea echipelor de sase pescari care VOR SA PARTICIPE INTR-O ASTFEL DE FORMULA ( o mansa pe hobaia si una pe darvari) SI NU AR PARTICIPA IN CONDITIILE ACTUALE.
(evident, nu este vorba de membrii APCR)

in cazul in care voi observa o participare consistenta, impreuna cu presedintele Rosioru vom convoca o sedinta extraordinara a APCR in care vom modifica structura CN 2007.

asteptam cu interes
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Am incercat sa micsoram perioada calificarilor, acum revenim?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Iar o sucim - de abia ne facusem niste socoteli . Pare neserioasa treaba - ce ne facem daca si Radutza se gindeste prin mai sa vina cu o alta propunere . Mai facem o adunare ?
Ca sa raspund la intrebarea ta - 1 echipa de 6 pescari - 72 ore ( oriunde se organizeaza , ca sa nu crezi ca sunt partizan Hobaia ) am afirmat ca vin si ti-am confirmat treaba asta .
Cu 2 manse - nu vin - deja nu mai ai timp nici sa te pisi , la modul cum se anunta programul asta competitional din 2007 .
Ceilalti colegi din echipa mare , vor decide singuri ce vor sa faca - dar eu nu vin la 2 manse .
Si sa nu imi tii iarasi teoria aia cu timpul dedicat pescuitului , ca deja e demagogie .

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Mesaj de Zarguzon Adi »

O singura mansa, asa cum s-a anuntat, de 72 ore, pe Hobaia, in formula lotului de sase pescari.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

Val Pangica jr scrie:Iar o sucim - de abia ne facusem niste socoteli . Pare neserioasa treaba - ce ne facem daca si Radutza se gindeste prin mai sa vina cu o alta propunere . Mai facem o adunare ?
Ca sa raspund la intrebarea ta - 1 echipa de 6 pescari - 72 ore ( oriunde se organizeaza , ca sa nu crezi ca sunt partizan Hobaia ) am afirmat ca vin si ti-am confirmat treaba asta .
Cu 2 manse - nu vin - deja nu mai ai timp nici sa te pisi , la modul cum se anunta programul asta competitional din 2007 .
Ceilalti colegi din echipa mare , vor decide singuri ce vor sa faca - dar eu nu vin la 2 manse .
Si sa nu imi tii iarasi teoria aia cu timpul dedicat pescuitului , ca deja e demagogie .
am rugat membrii APCR sa se abtina.
se asteapta parerile pescarilor de competitie din alte cluburi sau asociatii.

ps ma doare-n popou ca tu participi la o mansa si la doua, nu. aici discutam de probleme mult mai mari si mai complexe decat timpul pretios al lui val pangica. junior.
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Pai la p..a mea ne mai intrebi frate daca te doare in popou de parerea noastra ??

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Mare atentie, exista si varianta ca echipe care participa in actuala formula(cu o mansa) sa nu mai participe si in varianta propusa de Nae(cea cu 2 manse) :!:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Anul acesta NU se mai face nici o modificare.
Propunerea a fost discutata si votata.
Programul competitional 2007 alcatuit.
Calendaristic nu mai este loc de o etapa.
Si nu in ultimul rind ce sa HOTARIT, VOTAT si COSEMNAT in procesul verbal din 15.01.2007 a adunarii generale a APCR statutar NU se mai poate revoca.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

De ce nu Maistre? In numele clubului de pescuit competitional CRAPU al carui presedinte sunt ,suntem de acord ,ba inca sustinem ideea de a se organiza doua manse dintre care una pe Darvari.Si am sa argumentez si de ce.Uni pescari cunosc foarte bine Hobaia alti Darvariul,in acest sistem de doua manse pe doua balti diferite sansele sunt mai echilibrate iar lotul care se va forma va fii mult mai valoros.Cu respect Razvan Dobrescu
SI maine este o zi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”