ULTIMA COMPETITIE DE CARP-FISHING LA DARVARI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

zvonko scrie: la standul B7 cum se numesc martorii?
MARTORII SUNT ACEEASI CARE AU SEMNAT IN TOAMNA LA PESCAR4EVER ,CAND AI CASTIGAT TU SECTORUL FARA SA AI SEMNATURI ,SI TOTUSI NU TE-A CONTESTAT NIMENI ,DESI AI CASTIGAT DOAR CU 7 KG INAINTEA LUI FLOREATA ,NU CU 123 KG CAT A AVUT FLORARU INAINTEA TA .

DE CATE ORI AI FOST ASTA TOAMNA LA CANTAR LA PODUL RUPT :?: :?:
DE CATE ORI A VENIT GUGUIANU LA TINE LA CANTAR ASTA TOAMNA :?: :?:
DE CE NU AI FACUT SI ASTA TOAMNA CONTESTATIE CA NU AI FOST SI NICI NU AU VENIT VECINII LA CANTAR :?: :?:
DACA AI FOST VINERI SI SAMBATA LA CANTAR LA FLORARU DE CE NU AI SEMNAT TU IN LOCUL MARTORILOR :?: :?:
DE CE NU AI FACUT CONTESTATIA JOI SAU VINERI SAU SAMBATA ,SI AI ASTEPTAT SFARSITUL CONCURSULUI :?: :?: DACA AI STIUT CA NU SUNT DECAT TREI MARTORI[ARBITRII]LA CANTAR :?: :?:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

sah mat!
CARP IS NOT CRAP.

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Mesaj de Zarguzon Adi »

@domnul Victor Oana
lasati-l incolo de regulament ca oricum pe sectorul B nu s-a respectat atata timp cat tot podiumul e fara martori! ( ca e unul sau niciunul tot fara martori se cheama);
tot vorbiti ca vecinii de stand au declarat ca au incredere in arbitrii dar nu uitati ca pe sectorul B au fost 18 echipe care s-au intrecut pt unul dintre cele trei locuri de pe podium si deci trebuiau informati TOTI ;
si daca tot stiati ca exista o problema atat de serioasa pe sectorul B trebuia sa informati toate echipele de pe acest sector sa ramana la premiere si sa se ia o decizie cu toti cei implicati;
si nu in ultimul rand faptul ca si anul trecut au fost standuri unde s-a cantarit fara martori nu este o scuza pt ce s-a intamplat anul acesta
P.S. nu pune nimeni in discutie daca s-a prins sau nu cantitatea afisata pe fise ci doar respectarea REGULAMENTULUI care era ceva care s-a platit de fiecare concurent in parte; iar pt aceasta D-voastra erati cel care garanta .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

consider ca Victor Oana greseste in continuare flagrant invocand precedente incalcari ale regulamentului.

ps cand te prinde politia baut la volan, cu siguranta ai mai facut treaba asta si cu alte ocazii si nu s-a intamplat nimic. mai mult, in acel moment pe sosele mai umbla multi alti soferi in stare de ebrietate. te poti apara cu argumentele astea in fata politistului?
The One Team

Floreatza
Mesaje: 149
Membru din: Lun Iul 03, 2006 13:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Floreatza »

Imi cer scuze ca intervin din nou dar eu nu cred ca nea victor a influentat intr-un fel sau altul rezultatul, tinind cont ca el a organizat acest concurs.In alta ordine de idei nea victor a facut o alta greseala: STANDURILE.Apropos de OCHELARI am miezzzzzz de miezzzzz sunt DIOR nea victore. :oops:

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

Scuze ca intervin si eu , dar din plictiseala de pe patul de spital - m-am pitit aici sa scap de tzigari :wink: , m-am gandit sa adaug primul mesaj dupa aproape o jumatate de an , chiar la acest topic.

1. Fiecare om greseste , mai mult ...sau mai putin.... Il respect pe dl. Oana Victor si sper sa se razgandeasca cu scoaterea lacului Darvari din calendarul competitional, este mesajul tuturor celor care au postat, si sunt si eu alaturi de ei.

2. Andrei Vladeanu , a fost cel mai concis si mai la obiect , ca intotdeauna de altfel , si aici pe site , in topic sau unde il intalnim ... o personalitate cu greutate in lumea carpfishingului , unul dintre varfurile cu care te poti mandri ca esti prieten , cunostiinta sau simplu concurent la un concurs de pescuit, si nu numai, un caracter puternic , inteligent si taios in acelasi timp , o referinta pentru multi ..

3. Doresc tuturor sa aibe sanatate si sa poata sta in soare , pe ploaie , pe vant si pe furtuna , pe malul apelor la un concurs de pescuit si nu numai .

4 . Zvonko a fost idolul meu ca pescar . Nu am poza cu el in rama pe perete dar il stimez mai mult decat ma stimeaza el , ca partener la un concurs, ca si concurent la vreun concurs , sau doar cu aparatele cand ma duc la standul unde este el la pescuit, in concurs sau doar la o simpla partida de pescuit ....

Zvonko m-a legat de lumea adevarata a pescarilor in 2004 pe 4 aprilie , la Tancabesti ... Venit cu cortul de 2 zile si 4 lansete aruncate "la dig" pe Tancabesti, facea furori scotand 'dulapi;....

Ma lasasem de avocatura de ceva timp si ma apucasem de constructii ... plictiseala mare ... Aveam tot timpul la mine o kamera de filmat si un laptop ptru santier si .. am oprit atunci la Tancabesti sa mai vad ce mai fac salaii , bibanii , stiucile - pescuiam preponderent la rapitor de ani pe Tancabesti, zona in care se afla parintii mei .

Tocmai atunci cand eram pe dig, vad un cort ce se scutura ... ( nu stiam cum il keama pe atunci pe Zvonko) .. din somn dupa-amiaza mare , cu caciula pe frunte si se infinge intr-o lanseta si ... zvonk!! inteapa ... io filmam nuferii de langa rampa barcilor si am surprins faza si deasemeni si drill-ul .... a venit si Vlad Parfene .. cu cantarul acela vechi pe suportul cu 3 picioare .. cine mai si-l aminteste .... :wink:

.. un crap, fro 16 kg .. cel mai mic de pana atunci (stiti a cui e vorba asta :wink: ) ... cantarire.. eliberare .. tot filmul cu care sunteti obisnuiti ... frumos ... ma bucuram si io ca un copil odata cu ei ... si filmam in kontinuare ..

apoi ... la masa la o cafea , scot laptopu , trag pe DVD filmul si pozele facute la captura, si ii dau lui Zvonko si lui Vlad Parfene cate un DVD .. primul meu film cu un drill si o capturare live.... pasiune care nici azi nu m-a lasat ... sper ...

au trecut fro 2 ani .... multe .. bune .. rele ...

.. Open Tancabesti 2006 ... eram cu Vlad Parfene in echipa ... dupa 2 zile de concurs a intrat in echipa si Zvonco pe care il asteptam ca pe Dumnezeu ... el sa aibe sclipirea de a ne propulsa spre victoria asteptata de cateva concursuri la care participam in echipa cu Vlad fara rezultate ...

pana vineri la pranz... aveam deja fro 50-60 de kg prinse numai de mine din pacate :wink: , Vlad fiind mai mult prin vecini si al naibii peste tragea numai cand ramaneam singur ... mie imi placea :lol:

incepuse miercuri pe 30 august 2006 concursul .. era vineri dupa masa pe la 16.00 .. pe la 13, luasem un crap la fro 9 kg , apoi pe la 15 un ten tot de fro 9 kg si ceva , gasisem un lok si tragea numai akolo.. la fro 10 m de mal si doar la o boaba de porumb in aroma de anason , io dadusem initial de pliktiseala sa traga macar platica si asa am incept sa prind .. fara sa stie Vlad ca il sabotasem la o lanseata din celelalte numai la boilesurile pregatite de mult :twisted: ..si la care nu misca nimik ..

. la 16 - 16.30 a aterizat si Zvonko in echipa si simteam ca nimeni nu ne va opri sa nu castigam macar unul din lokuruile puse la bataie .. diferenta de primul loc era relativ mica si eram in carti

In prima jumate de ora a fost un razboi total ... ma minunam de practika precum si de teorie din abundenta .. :wink: io si cu Vlad doar executam ce comandantul si profetul nostru suprem - Zvonco , ne punea sa facem ... cred ca numai la copac nu i-am dus-o ... :roll: :D

si ma minunam .. uite frate ce trebuie sa faci ca sa devii pescar adevarat, ce inseamna tactika , razboaie multe si deasemeni teoria abundenta dobandita de-a lungul timpului cu practica in mana ... etc etc ..

in prima jumatate de ora de cand venise Zvonko, toate lansetele fura scoase si schimbate acele mele nashpa .. :cry: , nailonul , kiar si una din lansete ca nu avea maneta pe dreapta :shock: ... asa trebuia .. stie shefu ce face ..

nada cu altceva ce adusese Zvonko de la el ... akolo akolo si akolo ... lansate jucariile in apa, si inka multe alte kestii fara importanta ... :twisted:

... trece o ora .. trec 2 ... trec 12... ..nici un tzac ... . io dadeam in kontinuare cu matura prin stand, avand interzis sa pun mana pe lansetele mele !!! ... stie shefu ce face ... jale totala , io fierbeam .. de la capturi luate intr-un tempo sustinut sa pici la zero , mi s-a parut cumplit ...

intr-un tarziu , ii vine ideea lui Zvonko :twisted: sa puna cateva zeci de intrebari privind istoricul de la inceputul concursului ,la ce ne-a tras pana atunci , unde , etc ... va dati seama ca numai la obiect nu i-am raspuns , Vlad ridicand din umeri ca doar eu aruncam lansetele si pestele tragea numai cand ramanea singur ....

intr-un tarziu, desi nu ma mai credea, :D :D i-am spus kiar adevarul ... in disperare de cauza ... ce avea sa urmeze ??? - dupa o ora capitanul Zvonko dadea la 8 boabe de porumb verzi (anason) pe ac!!! .. la 10 m de mal !!!! :twisted: ... nu a mai tras boaba de peste ... :D :D .. mama ce m-ar mai fi linsat... kiar a avut ghinion omu ...

.. dupa 30 de ore .. io satul sa tot sterg praful de pe corturi .. las tot calabalakul pe stand, iau camerele foto si video ma sui in masina cu azimut acasa si sa imi bag ceva in el de concurs ... ma intoarce Vlad .. ma calmez ... si sunt lasat sa fac ce vreau la 2 lansete ...

Domnul imi baga un ten de fro 6 kile in prima ora si il scot singur enervandu-l pe Vlad ca nu l-am lasat sa ma ajute ... fierbeam de nervi .. dar si zambeam pe fatza , enervandu-l pe Zvonko... abia atunci a observat ca dadeam numai cu o boaba de porumb.. asa vroia pestele .. o boaba si io o boaba ii puneam .. dreaku stie de ce tragea asa !!!!! Vlad ma facea in toate alea ca dau la porumb si nu la boilies... :oops: :twisted: :twisted:

Zvonko , idolul meu , il simt ca mi-ar fi bagat fro 3 lansete deodata pe gat , in urmatoarele ore enervandu-l groaznic ... am gresit mult rupand spiritul de echipa dar, a fost ceva ce nu am inghitit niciodata .. sa stau degeaba ... si nu am mai fost dispus sa fac nimic numai sa vad cum stau lansetele moarte in apa...

Zvonko,temperat de Vlad m-a lasat in pace si simteam tot timpul privirea lui in ceafa , si zambeam enervandu-l cu orice mijloc... il auzeam cum ma injura pe sarbeste si io faceam totul invers de cum vroia el ...

Vlad imi rupsese un mincioc cu o zi inainte si de aia nu l-am lasat sa ma mai ajute ... Zvonka ma apostrofa ca ce echipa mai e si asta .. io trag de peste si tot eu tzin minciogul ... mie imi placea ... se dusese dreak tot pescuitul .. numai nervi era intre toti 3 din cauza mea ...

.. seara meci de fotbal ... le spusesem ca nu am aparatura tv, antene alea alea cu care ii obisnuisem io la concursuri .. abia asteptam sa raman singur .. sa dau io kum vreau la lansetele mele stiind ca sigur avea sa imi intre ceva ...

Zvonko plecase la restaurant la meci .. Vlad ca niciodata si-a bagat in el de meci .. nu am reusit sa-l fac si pe el sa plece .. imi tinea teorii frumoase :cry: despre cum e cu pescuitul .. io grabit si sa schimb lansetele si sa vad meciu , pe toate in acelasi timp .... vad ca doar o varianta e buna ... scot tv, antene .. meci pe deal la noi grupa mare .. Vlad ma apostrofa ca sunt asa, ca l-am lasat pe Zvonko sa plece ...

.. am scos si o palinca..mi se rupea .. . intr-un tarziu, dupa meci , adoarme Vlad ... pitesc tv antena etc ... :wink: ... vine si Zvonko se baga in cort stiind ca numai diskutzii 'korecte' nu avea cu mine ... io schimb momelile ... bag pe porumb cu anason , o boaba pe ac .. le dau pe toate in mal la 10 m... bulan curat .. incepe dansul ... trag pe muteste 2 teni mari , ii bag in saci .... marfa ... :wink:

... adorm si io in scaun pe mal, (Zvonko dormea in cortu meu) pe la 4 dim sambata sau duminica, nu mai tin minte ... pe la 6, dupa nici 2 ore aud intr-un tarziu senzoru ... luase trei sferturi de tambur la vale :lol: .. sar si intep .. un ten mare facea tumbe la capatul firului spre Avikola !!! ... strig .. nimik.. Vlad sforaia ...

.. apuc minciogul de pe mal si intru in apa , adanca un metru la mal apa ... in acel moment mai tzipa un alt senzor .. strig la ai mei .. nimikk ... ma sui cu greu pe mal cu prima lanseta incordata sub brat cu pestele in ea si intep si la a doua lanseta , si aia fugita la dreaku in praznik pana la Agip... eram ca Rambo cu doua mitraliere pline in fiecare mana si .. daca nu m-a facut mama caracatita , de unde dreak maini sa mai tzin si mincioacele :D :D

strig .. Vlad .. sforaia in cort dus .. de la kortul meu in care dormea Zvonko .. nimic ... mai arunc cu piciorul un mincioc in apa langa celalalt si intru cu ambele lanste incordate in apa langa mal ..cum sa dreg busuioku??? imi lipsea inka o mana frate ....

mulinam ba la una .. ba la ailalta ... si strigam la ai mei ca un disperat , de se trezira si cei de pe malul opus si se uitau cu benoclu la mine :D :D ...

... soarele dadea sa rupa miristea de pe malul opus (noi eram cu pontonul 4 in fata ) ... tot strigam io sa iasa unu si cu ambele lansete cu pesti in ele , si intorc intr-o doara si capul spre corturi tot sperand sa vad vreunu ca sare si ia o lanseta sa ma pot okupa eu de cealalta ...

atunci , in spatele usii cortului meu cu geam de plastic , batand soarele prin el , il vazui pe Zvonko ce sta tacticos in kur si fuma in usa cortului si zambea la mine mukalit .... mi-a stat urmatorul strigat in gat si .... mi-am dat seama ca ... eram pe cont propriu ...

-vino bai sa skoatem astea .... zic io , sperand ca nu era ce kiar imi imaginam .... dar nu prea convingator .. banuiam io ceva dupa doua zile de frectie intre noi ...

-pai nu iti scoti tu singur pestele?? ce nevoie ai de echipa ?? imi raspunse Zvonko cu romana lui cu accent sarb si deasemeni cu acel zambet murdar pe buze pe care il stiu multzi ......

... Hopa .... imaginatia mea devenise realitate :roll: ... am mulinat si io frate in credinta mea romaneasca nu in cea sarbeasca ... .. ba la una ba la alta ....Dumnezeu a fost cu mine ... cu greu am bagat un monstru intr-un mincioc si l-am priponit in mal cu tot cu lanseta ... am recuperat si la a doua si l-am bagat si pe al doilea monstru in mincioc ... i-am bagat tacticos ca la expozitie (desi in sufletul meu eram epuizat de efort :wink: :wink: ) pe amandoi in sacii de crap si i-am scurturat si pe ceilalti din noapte in parul cu saci si vesel i-am facut cu ochiul idolului meu :

- na Dorele , ... am putut si singur !!! .. 4 pesti , aproape patruj'de kile in 6 ore .. fa si tu media !!! ... si uite asa am cunoscut pe pielea mea ce inseamna sa ai un idol adevarat care mi-a aratat pe viu ce inseamna spiritul de echipa pe care eu insumi fara stiintza , l-am calcat in picioare ...

.. intr-un tarziu pestele a inceput sa intre si pe nada lui Zvonko dar era prea tarziu .... istoria se scrisese ...

.. a fost o experienta ptru care ii multumesc lui Zvonko, si sper ca voi stii de acum incolo sa imi respect partenerii de echipa .... dar fara Zvonko - idolul meu 8) .

... l-am vizitat apoi pe Zvonko la Darvari intr-un concurs , la invitatia lui Cipica la un suc , dorind sa fac niste fotografii de seara .... mi-a parut rau ca m-am dus ... nu ma asteptam sa ma pup cu Zvonko , dar acesta a vorbit ore intregi mizerabil cu Cipica chiar si cand acesta scotea crapi din apa si nadea si asuda ca un leu pe mal in seara, eu cu un prieten fotografiind si filmand continuu ... si apoi de rusine fata de Cipica, am preferat sa plec ... nu cred ca cu un partener de echipa poti vorbi in halul acela, si abia atunci am inteles ca ori geniile nu vor fi intelese niciodata , ori Zvonko nu merita sa fie idolul cuiva .... oricat de pescar ar fii sau de Zvonko...

.. si asa cum au spus si altii in acest topic , ar fi pacat ca tot el sa fie cel care a dat tonul ca nea Victor sa opreasca pescuitul in competitii la Darvari ...

Zvonko nu stie sa piarda ... ca pescar ...

Ca om este deosebit , are un suflet mare , dar este prea orgolios si probabil ca asta il ajuta .. pe el ..

pe mine nu ... si eu am multe lipsuri dar sunt abia la inceput si sper sa am candva experianta lui la pescuit .... dar daca e sa pierd vreodata imi place sa pierd pe mana mea ... sa ma respect intai pe mine pentru a-i putea respecta si pe cei din jurul meu ...

Scuze de aceasta poveste ..... nici la Crapmania 2007 nu am putut ajunge si , sunt aproape de voi prin aceste randuri ..

Sanatate la toti .

...

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

cred ca-i cea mai impresionanta poveste,pur si si simplu am trait evenimentul odata cu tine Luciane si stiu exact ce simti...
astept sa te faci bine poate ne vedem...,chiar mi-e dor de tine!
CARP IS NOT CRAP.

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei I »

Lukyan scrie: ...
MAGNIFICA POVESTE....m-am simtit de parca eram acolo...am ras de m-am cracanat :D :D :D
Despre morala povestii...nu spun nimic nu cunosc pe nici unul din cei mentionati...sunt prea ...novice.

Sanatate multa ...si sper ca ai scapat de tantari :)

Andrei

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei I »

Lukyan scrie: ...
MAGNIFICA POVESTE....m-am simtit de parca eram acolo...am ras de m-am cracanat :D :D :D
Despre morala povestii...nu spun nimic nu cunosc pe nici unul din cei mentionati...sunt prea ...novice.

Sanatate multa ...si sper ca ai scapat de tantari :)

Andrei

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Lucian

dar te asteptai ca Zvonco sa rectioneze altfel ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Joi Mai 31, 2007 7:34 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”