ULTIMA COMPETITIE DE CARP-FISHING LA DARVARI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Voi nu intelege-ti ca Zvonco nu contesta nimic in afara nerespectarii regulamentului?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

@Val :lol: .. mai am de invatat..

Il stiu bine (nu ca alti pescari dar destul pentru mine :wink: ) din cateva puncte de vedere pe Zvonko. L-am vazut de multe ori lasand totul deoparte, stiu ca lasa munca, serviciul , familia, chiar si orgoliul uneori, dorind rezultatul cu orice chip, e adevarat , numai in limitele sportivitatii vis a vis de echipamentul , tactica, si ce este agatat in acele lansetelor sale - momeala , capturi ... , aici nu pot sa spun ca Zvonko nu este din acest punct de vedere un exemplu pentru multi ....

In rest , m-a dezamagit ca la experienta lui si la proasta comportare a mea ca membru in echipa la acel open , nu a trecut peste copilariile mele si sa mearga pe siguranta ca acele capturi sa fie in sac, mai ales ca eram in carti ... Stiu ca este dur in echipa, injura mai tot timpul si lupta pana la epuizare pentru rezultat, cerand acelasi lucru si coechipierilor .Stiu ca nu are rabdare , nu era obligat sa ma invete ceva ..Dar am muncit si am tras in acel concurs , nu m-a deranjat pozitia mea de la a participa de placere singur la cea de runner in echipa cu Vlad si Zvonco , cu sculele mele si pe banii mei (partea mea ) ... de fapt puteam sa particip singur , doar de placerea participarii , la acel open , Vlad a zis ca intra si el , si apoi in ziua concursului m-a intrebat daca am ceva impotriva sa intre in echipa si Zvonko, si desigur ca nu puteam refuza .. Din contra .

Repet , toata vina in acel concurs a fost a mea, si nu am glumit cand am spus ca a fost pentru mine o lectie buna desi amara ...

Pe langa toate astea , Zvonco este o vulpe batrana, si speculeaza bine o situatie gen nerespectarea regulamentului ... Stiti bine ca adesea la pescuit au fost 2 adevaruri contradictorii asupra unei realitati clare exprimate in regulament ....


Sa zica nea Victor ca nu mai inkide balta la concursuri din cauza supararii sale , si cu totii vom avea de castigat, ca probleme vor fi in continuare si la dumnealui si pe alte balti ... Sanatate. :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”