Avertizori TAZURA

http://www.danmitranescu.ro

Moderator: Dan Mitranescu

Dan Mitranescu
Veteran
Puncte: 0

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

danbd scrie:
Lun Mai 17, 2021 13:07
Dan Mitranescu scrie:
Lun Mai 17, 2021 8:12
MihaiNeb scrie:
Dum Mai 16, 2021 21:08
Salut Dan, propun sa faci niste stickere TAZURA sa le lipim pe penarul de la avertizori...eu zic ca ar arăta frumos brand ul si pe Penar, mulțumesc!
Salut, multumesc pentru sugestie.
Pot sa pun logo-ul direct din fabrica pe penar, dar am preferat ceva simplu in cele din urma.
Produsul trebuie sa traga numele, nu invers. Asta este deviza mea.
Salut Dan,

Eu chiar am o problema ca nu exista un logo sau ceva pe capac :D
Analizand asa ca fermoarul se desface de la stg la dr iti dai seama care e fata dar pe balta in graba, am patit de mai multe ori sa desfac penarul invers si sa amestece toate cele. (cadeau din suport)
Cel mai bine m-am inteles cu un penar la niste swingeri parca la care era scris in relief HAKUYO. Asa era f simplu sa asez penarul corect pentru desfacere. Important e sa fie o diferenta intre fund si capac.
Stiu ca suna infantil dar asta e 8)
Salut.
Stiu care este problema cu penarele. Noi ne lovim de ani de zile de ea, de cand verificam swingere si avertizori. Totusi, in cazul nostru penarele sunt desfacute fara sa avem dupa ce sa ne ghidam. In cazul tau, incearca sa le faci un semn pe capac, sau sa tii fermoarul inchis tot timpul catre dreapta ( sa zicem ). Si nu o sa mai ai probleme.

Dan Mitranescu
Veteran

happah1 scrie:
Lun Mai 17, 2021 14:55
Am inteles! Si cei care ii aveti deja, ceva pareri pana acum?
Parerea mea poate sa fie subiectiva. Incerc cateva precizari de ansamblu:
104 seturi plecate catre pescari si 3 restituiri pe motivul ca unul dintre avertizori dadea semnale false, datorita potentiometrelor nerodate ( nu am avut noi timp sa le rodam inainte de livrare) . Inclusiv acestea au fost verificate de noi si au plecat catre alti pescari. Pana acum sunt 104 seturi la pescari si nu mai exista nicio problema, ba din contra, primim mesaje de multumire.
Bateria la statie tine o luna in stand by, deci cel putin 5-10 partide de pescuit, iar la avertizori intr-o luna inca nu a scazut nici macar o gradatie, asa ca avertizorii functioneaza lejer un sezon cu o baterie.
Materialul carcasei este rezistent la soare si nu se exfoliaza.
In rest, functiile sunt cele din descriere.

Chiar acum am primit un mesaj in care mi s-a spus ca avertizorii au fost folositi in regim de concurs pe Doripesco si au functionat foarte mult in ploaie. Nici cea mai mica problema.
Mai multi pescari bunicei :) au fost cu ei pe la unu, doua ... trei concursuri si sunt multumiti de ce ofera avertizorii. Domnul moderator Maxx, Madalin Dirla, Mircea Gheran, Razvan Black de la Lupsanu... sunt prietenii mei, folosesc avertizorii si le-am cerut pareri sincere. Toate au fost pozitive.
Eu personal, sunt mega multumit de produs, dar acest aspect poate sa fie luat in calcul numai de cine ma cunoaste mai bine, altfel poate sa para subiectiv, asa cum spuneam.

adams

Mesaj de adams »

Eu asa am rezolvat problema,cu folie reflectorizantă și o preducea...
Imagine

Imagine

Imagine

adams

Mesaj de adams »

Și avertizorii suplimentari
Imagine

Imagine

Cornel Strujan

Mesaj de Cornel Strujan »

Buna ziua,

Aveti ideea au ajuns cumva noual transport de avertizori Tazura ?

Va multumesc !
Cornel Strujan

Dan Mitranescu
Veteran

Cornel Strujan scrie:
Joi Mai 20, 2021 13:24
Buna ziua,

Aveti ideea au ajuns cumva noual transport de avertizori Tazura ?

Va multumesc !
Cornel Strujan
Buna ziua,
Trebuie sa ajunga in vama. Mai dureaza cateva zile pana cand vor intra in stoc. Nu pot aproxima cat.
Oricand, cu placere.

Larry82

Mesaj de Larry82 »

Salut Dan,

Avertizorii din lotul nou au vreo modificare fata de cei din primul lot (stiu ca o sa-mi raspunzi sincer asa cum te stiu)?

Toate cele bune,
Laurentiu
"Mergi plin de încredere în direcţia pe care ai stabilit-o. Sigur, realizările vor veni."
Anghel Saligny

Dan Mitranescu
Veteran

Larry82 scrie:
Joi Mai 20, 2021 14:27
Salut Dan,

Avertizorii din lotul nou au vreo modificare fata de cei din primul lot (stiu ca o sa-mi raspunzi sincer asa cum te stiu)?

Toate cele bune,
Laurentiu
Da. Una nasoala. Pentru lotul care a venit cu avionul am cumparat noi baterii deoarece sunt greu de transportat cu avionul si am pus Varta alcaline. Lotul care vine acum are baterii din fabrica. Sunt bune din ce mi-au spus, dar nu sunt alcaline. Pe avertizori vor tine oricum tot sezonul asta, dar pe satie banuiesc ca trebuie luata o baterie de rezerva.
Este si una buna, respectiv ca o sa rodam noi toate potentiometrele inainte sa livram avertizorii. :)
In rest totul este la fel.

happah1

Mesaj de happah1 »

Vad ca au intrat pe stoc avertizorii. Imi puteti spune cat de mare este stocul? Vreau sa achizitionez un set de 6, dar nu ii voi putea testa decat peste 1 luna - si de aceea as astepta sa ii cumpar atunci; in caz ca sunt problematici, sa fie in perioada cu posibilitate de retur.

Dan Mitranescu
Veteran

happah1 scrie:
Vin Mai 28, 2021 10:55
Vad ca au intrat pe stoc avertizorii. Imi puteti spune cat de mare este stocul? Vreau sa achizitionez un set de 6, dar nu ii voi putea testa decat peste 1 luna - si de aceea as astepta sa ii cumpar atunci; in caz ca sunt problematici, sa fie in perioada cu posibilitate de retur.
Sunt absolut convins ca nu ne cunoastem. :wink: Nu mai fiti atat de precaut in relatia cu mine, pentru ca nu este cazul. :)
Luati avertizorii linistit.

senzor planet

Înapoi la “DAN MITRANESCU”