Bila alba

Moderator: Dan Mitranescu

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Bila alba

Mesaj de zfcristian »

Aseara am facut o comanda de plumbi si alte maruntisuri pe site la Dan, printre altele si un penar care arata interesant .
Astazi am fost sunat pentru confirmarea comenzii totul ok apoi ulterior primesc inca un telefon si mi se spune ca penarul arata un pic ciudatel ca nu prea poti prinde bine monturile ...., am renuntat la el
De apreciat sinceritatea si atentia in prevenirea unei posibile reclamatii ulterioare .
Felicitari Dane, apreciez sinceritatea , ai o bila alba !!!!!
Ca o paranteza sper ca firul MAXXX CAMOUFLAGE 0,25mm sa fie ok pentru inaintas :oops:
Fire intinse !!!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Bila alba

Mesaj de DumiD »

Am patit-o si eu probabil la acelasi penar. Jos palaria in fata lui Dan si a personalului de la magazin !

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Bila alba

Mesaj de Dan Mitranescu »

zfcristian scrie:Aseara am facut o comanda de plumbi si alte maruntisuri pe site la Dan, printre altele si un penar care arata interesant .
Astazi am fost sunat pentru confirmarea comenzii totul ok apoi ulterior primesc inca un telefon si mi se spune ca penarul arata un pic ciudatel ca nu prea poti prinde bine monturile ...., am renuntat la el
De apreciat sinceritatea si atentia in prevenirea unei posibile reclamatii ulterioare .
Felicitari Dane, apreciez sinceritatea , ai o bila alba !!!!!
Ca o paranteza sper ca firul MAXXX CAMOUFLAGE 0,25mm sa fie ok pentru inaintas :oops:
Fire intinse !!!
Multumesc pentru apreciere.
"Sinceritatea" nu este pentru a preveni o posibila reclamatie.
Fara sa vreau lucrez in domeniul vanzarilor de ani buni si am observat ca lumea "inghite" multe . Puteam sa profit de asta.
"Sinceritatea" la inceput a fost ca asa consideram eu ca este bine sa te apropii de oameni , apoi am observat ca ofera o liniste interioara , iar in cele din urma am observat ca te face sa reusesti in viata ( macar sa ai impresia asta :D ) . Asa ca acum "sinceritatea" pot sa spun ca nu mai este ca acum 15 ani, cand m-am apucat de treaba asta , poate sa fie considerata subiectiva fiind constient de avantajele ei . Eu totusi vreau sa cred ca este aia de la inceput ...

P.S. Firul MAXX CAMOUFLAGE 0,25 este un inaintas care o data folosit, greu mai are inlocuitor. Pana acum nu stiu cazuri.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Bila alba

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:Am patit-o si eu probabil la acelasi penar. Jos palaria in fata lui Dan si a personalului de la magazin !
Si eu ii spun tot timpul ca la magazin este "personal" , iar ea tot insista ca este nevasta-mea. :D

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bila alba

Mesaj de zfcristian »

Dan Mitranescu scrie:
DumiD scrie:Am patit-o si eu probabil la acelasi penar. Jos palaria in fata lui Dan si a personalului de la magazin !
Si eu ii spun tot timpul ca la magazin este "personal" , iar ea tot insista ca este nevasta-mea. :D
:)))) ai grija k edti pe teren minat!

Abia astept inaintasul si keep doing the good work!!!! :D

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bila alba

Mesaj de osc1or »

Prima data cand am plecat placut impresionat de la Dan din magazin a fost cand mi-am spart singur un swinger hakuyo, si I-am spus Ioanei ca eu l-am spart ca fraierul, dorind sa cumpar altul, iar ea mi-a spus ca are o piesa de schimb care imi rezolva problema si nu ma costa nimic. Nu stiu cate alte magazine, nu ma refer strict la magazine de pescuit, ar fi procedat astfel.

Pt mine, care locuiesc diametral opus fata de ei, mai précis la Cora Pantelimon, magazinul lui Mitranescu este nr. 1 cand este vorba de aproape orice accesoriu de pescuit, carlige, inaintas, fire, diverse sleevuri, agrafe, varteje, plumbi, momitoare, mamaliga, etc.

Deci, si din partea mea o mare bila alba! atat pt produsele pe care eu le consider de calitate si la preturi ok dar mai ales pt omenie.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Bila alba

Mesaj de RazvanG »

osc1or scrie:Prima data cand am plecat placut impresionat de la Dan din magazin a fost cand mi-am spart singur un swinger hakuyo, si I-am spus Ioanei ca eu l-am spart ca fraierul, dorind sa cumpar altul, iar ea mi-a spus ca are o piesa de schimb care imi rezolva problema si nu ma costa nimic. Nu stiu cate alte magazine, nu ma refer strict la magazine de pescuit, ar fi procedat astfel.

Pt mine, care locuiesc diametral opus fata de ei, mai précis la Cora Pantelimon, magazinul lui Mitranescu este nr. 1 cand este vorba de aproape orice accesoriu de pescuit, carlige, inaintas, fire, diverse sleevuri, agrafe, varteje, plumbi, momitoare, mamaliga, etc.

Deci, si din partea mea o mare bila alba! atat pt produsele pe care eu le consider de calitate si la preturi ok dar mai ales pt omenie.
Ahaaaa,deci stai langa mine si ai mers pe burta,nu?????
Berea aia cand ziceai ca o bem? :mrgreen:

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Bila alba

Mesaj de petre iulian »

RazvanG scrie:
osc1or scrie:Prima data cand am plecat placut impresionat de la Dan din magazin a fost cand mi-am spart singur un swinger hakuyo, si I-am spus Ioanei ca eu l-am spart ca fraierul, dorind sa cumpar altul, iar ea mi-a spus ca are o piesa de schimb care imi rezolva problema si nu ma costa nimic. Nu stiu cate alte magazine, nu ma refer strict la magazine de pescuit, ar fi procedat astfel.

Pt mine, care locuiesc diametral opus fata de ei, mai précis la Cora Pantelimon, magazinul lui Mitranescu este nr. 1 cand este vorba de aproape orice accesoriu de pescuit, carlige, inaintas, fire, diverse sleevuri, agrafe, varteje, plumbi, momitoare, mamaliga, etc.

Deci, si din partea mea o mare bila alba! atat pt produsele pe care eu le consider de calitate si la preturi ok dar mai ales pt omenie.
Ahaaaa,deci stai langa mine si ai mers pe burta,nu?????
Berea aia cand ziceai ca o bem? :mrgreen:
-----------

adica esti vecin si cu mine si cu George :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bila alba

Mesaj de osc1or »

eu ziceam sa ne vedem pe malul lacului, dar daca vreti voi.. mergem si in cartierul minunat la carciuma:)
Critic echilibrat

Avatar utilizator
cornel73ro
Mesaje: 185
Membru din: Mar Oct 08, 2013 9:56
Puncte: 0
Localitate: Pitești

Re: Bila alba

Mesaj de cornel73ro »

De mine este cel mai "nasol". Locuiesc la 5 minute de magazinul lui Dan si uneori foarte greu ma stapanesc sa nu ma duc "la cumparaturi" acolo.
Toata admiratia mea pentru modul in care Dan isi manageriaza afacerea. Produse cu un raport calitate-pret, practic imbatabile pe piata.
A propos de "personalul" magazinului (Ioana), cred ca ar da clasa multor pescari de competitie de la noi.
Cornel MILEA
C.S. Friends Carp Team

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”