Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
dzsenci
Mesaje: 28
Membru din: Mie Iul 19, 2017 18:07
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de dzsenci »

Buna ziua.
MONOFILAMENT M-LINE ROSU FLUO NEON 1200M NEW 2020 de .0.40 si MONOFILAMENT INAINTAS PLANTAT de 0.60 150M cand va intra din nou is stoc ?
Cu stima Istvan.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

dzsenci scrie:
Mar Ian 26, 2021 17:25
Buna ziua.
MONOFILAMENT M-LINE ROSU FLUO NEON 1200M NEW 2020 de .0.40 si MONOFILAMENT INAINTAS PLANTAT de 0.60 150M cand va intra din nou is stoc ?
Cu stima Istvan.
Salut,
M-LINE 0,40 ROSU FLUO la tamburi de 1200m intra in stoc in luna martie. Daca este urgent, mai avem firul pe tamburii de 10.000 m si putem pune de acolo.
Firul de 0,60 pentru inaintas trebuie sa intre in stoc in cateva zile.
Oricand, cu placere.

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de danbd »

Salut Dan,

la Rodpod inox exista posibilitate de reglaj la "port-picioare"?. In poza de mai jos aparent e un surub cu imbus

Imagine

Am vazut ca la modelul de aluminiu acolo e un surub infiletabil la mana, care banuiesc ca face mobila pozitia suportului pe corpul rod-podului

suplimentar
- Dimensiunea stransa e corecta 90 cm? (am vazut ca e mai scurt fata de cel de aluminiu)
- Cel cu 5 posturi vine in martie?
- Buzz-bari suplimentari ai in plan, de exemplu varianta de 3 posturi mai scurt (poate un 50 cm)?
- suportul din poza de mai jos are contra surub infiletabil?, adica se poate muta pe buzz-bar? (intrebarea e valabila si la cel de Aluminiu)
Imagine

Pozele sunt de la tine din site, sper ca am voie.... :roll:

Multumesc,

dzsenci
Mesaje: 28
Membru din: Mie Iul 19, 2017 18:07
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de dzsenci »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Ian 26, 2021 17:32
dzsenci scrie:
Mar Ian 26, 2021 17:25
Buna ziua.
MONOFILAMENT M-LINE ROSU FLUO NEON 1200M NEW 2020 de .0.40 si MONOFILAMENT INAINTAS PLANTAT de 0.60 150M cand va intra din nou is stoc ?
Cu stima Istvan.
Salut,
M-LINE 0,40 ROSU FLUO la tamburi de 1200m intra in stoc in luna martie. Daca este urgent, mai avem firul pe tamburii de 10.000 m si putem pune de acolo.
Firul de 0,60 pentru inaintas trebuie sa intre in stoc in cateva zile.
Oricand, cu placere.
Multumesc. Este ok si in martie cand vin avertizorii Tazura :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

danbd scrie:
Mar Ian 26, 2021 18:08
Salut Dan,

la Rodpod inox exista posibilitate de reglaj la "port-picioare"?. In poza de mai jos aparent e un surub cu imbus

Imagine

Am vazut ca la modelul de aluminiu acolo e un surub infiletabil la mana, care banuiesc ca face mobila pozitia suportului pe corpul rod-podului

suplimentar
- Dimensiunea stransa e corecta 90 cm? (am vazut ca e mai scurt fata de cel de aluminiu)
- Cel cu 5 posturi vine in martie?
- Buzz-bari suplimentari ai in plan, de exemplu varianta de 3 posturi mai scurt (poate un 50 cm)?
- suportul din poza de mai jos are contra surub infiletabil?, adica se poate muta pe buzz-bar? (intrebarea e valabila si la cel de Aluminiu)
Imagine

Pozele sunt de la tine din site, sper ca am voie.... :roll:

Multumesc,
Da, noile modele vor veni cu suruburi din inox ( vechiul model le are din aluminiu ) cu cap randalinat, inclusiv pentru a permite reglarea picioarelor pe lungimea celor doua bare.
Dimensiunile sunt corecte pe site. Noul model o sa fie cel putin la fel. Buz barii sigur vor fi mai lungi cu cativa cm.
Buzz bari suplimentari am vrut sa fac, dar pretul iesea mai mare in comparatie cu reducerile de pe piata.
Posturile sunt fixe la modelele vechi. La modelul nou nu mai tin minte cum le-am comandat :) .

Oricand, cu placere.

Dan A.
Mesaje: 10
Membru din: Mar Ian 12, 2021 22:50

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan A. »

Salut,
La MT 14000 PLUS, se poate configura frana asa cum este pe MX 14000 PLUS? La tamburul de 10000, pentru ca in detalii scrie ca doar cel de 14000 are frana carbontex.
Multumesc!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dan A. scrie:
Dum Ian 31, 2021 20:58
Salut,
La MT 14000 PLUS, se poate configura frana asa cum este pe MX 14000 PLUS? La tamburul de 10000, pentru ca in detalii scrie ca doar cel de 14000 are frana carbontex.
Multumesc!
Salut,
Da, se pot achizitiona separat saibele de carbontex.

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de danbd »

Salut Dan,

Pentru ca simt ca voi incepe sezonul de pescuit inainte sa vina senzorii tazura, trebuie sa revitalizez setul vechi (rezerva)
si am o intrebare. Gasesc la magazin un surub si piulita reglaj conform poza atasata? de la un senzor stricat ceva

Daca da pot sa le prind intr-o comanda online?
Imagine

Si inc a o intrebare:
cum fac cel mai usor sa scot lipiciozitatea de pe carcasa? Nu ma intereseaza cum se va vedea dupa ci doar sa nu mai lipeasca.
Multumesc,

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

danbd scrie:
Mie Feb 03, 2021 12:20
Salut Dan,

Pentru ca simt ca voi incepe sezonul de pescuit inainte sa vina senzorii tazura, trebuie sa revitalizez setul vechi (rezerva)
si am o intrebare. Gasesc la magazin un surub si piulita reglaj conform poza atasata? de la un senzor stricat ceva

Daca da pot sa le prind intr-o comanda online?
Imagine

Si inc a o intrebare:
cum fac cel mai usor sa scot lipiciozitatea de pe carcasa? Nu ma intereseaza cum se va vedea dupa ci doar sa nu mai lipeasca.
Multumesc,
Salut,
Pentru surub te rog sa suni la magazin.
Legat de curatarea avertizorilor, subiectul a tot fost dezbatut de mai multe ori, pentru mai multe modele, dar nu am probat niciodata solutiile pentru a putea sa dau un raspuns sigur.
Ce stiu sigur este cum se poate preveni acest lucru. Din observatiile facute am dedus ca stratul de cauciuc de pe avertizori se deterioreaza de la umiditatea pastrata in penarele cu burete. Mai multe nu stiu.

Larry82
Mesaje: 169
Membru din: Joi Iun 09, 2011 16:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Larry82 »

Si inc a o intrebare:
cum fac cel mai usor sa scot lipiciozitatea de pe carcasa? Nu ma intereseaza cum se va vedea dupa ci doar sa nu mai lipeasca.
Multumesc,


@danbd
Pot sa-ti raspund eu pentru ca am curatat pentru un prieten exact modelul pe care il ai tu. Poti sa le scoti butoanele si sa-i cureti cu alcool izopropilic si o carpa, eventual daca nu iti pasa ca pot sa apara mici zgarieturi, cu partea abraziva a unui burete de vase. Ai de munca dar cu rabdare rezultatul este foarte bun. Din pacate nu am fost inspirat sa fac niste poze cu rezultatul final.
"Mergi plin de încredere în direcţia pe care ai stabilit-o. Sigur, realizările vor veni."
Anghel Saligny

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”