PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de nicuB »

Dane, si cu firul in clips spombul tot se desface (chiar daca nu de fiecare data). am luat trei spomburi de la tine si le tin in dulap, noi-noute, dupa ce am vazut un spomb de-al tau la lucru. un prieten cu care am fost la pescuit a incercat sa nadeasca (cu firul in clips) si din trei aruncari cel putin la una spombul de desfacea din balamale. dupa cateva incercari spombul a ajuns la gunoi si prietenul meu a fost nevoit sa plece pana in Oradea sa caute un magazin de unde sa cumpere un spomb bun.
am luat multe produse de la tine (cobra, counter, plumbi, catapulta....) si sunt foarte multumit. dar cu spombul........ai cam dat-o in bara. daca eram din Bucuresti iti inapoiam spomburile, ca asa ar fi corect......

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de osc1or »

nicuB, incearca sa legi axul de sus al spombului cu un fir textil sau cu un soricel gaurind aripioara spombului cu un burghiu
Critic echilibrat

pilbak levente
Mesaje: 676
Membru din: Mar Sep 21, 2010 20:37
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de pilbak levente »

osc1or scrie:nicuB, incearca sa legi axul de sus al spombului cu un fir textil sau cu un soricel gaurind aripioara spombului cu un burghiu
Am dat si eu cateva gaurele si legat cu sarma axul si nu se mai desface si merge de minune de atunci.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Asta am vrut si eu sa spun. Nu este o mare filosofie. Se gaureste balamaua sub ax si se leaga cu o sarmulita sau cu fir textil . Cu "soricei" ( marimea cea mai mica) si cu un burghiu de 3mm, toata operatia dureaza maximum un minut.

P.S. @nicuB , Nu este un produs facut de mine. Este adus de mai multe firme direct din China. Baracuda, Hakuyo , ... , toate sunt la fel. Asta pana sa apara modelul alb. Cu toate acestea am considerat ca cu "putina mana" sau cu putin mestesugit, se pot economisi cateva zeci de lei. Pe cuvantul meu ca de trei ani pescuiesc numai cu ele. Si fara probleme. Inainte nu am avut asa ceva din anumite principii ...

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de marian_popescu »

Am primit azi o pereche de hakuyo odissey de 2,10, betele par destul de ok, am tras de ele puțin la rece, cu firul prin inele si prezinta destula incredere pentru întâlnirile cu crapii de Dunăre. Asteptam, totuși, ca vârful mai subtire sa fie mai finuț, dar proba cea mai concludenta o va spune cocoloșul de mămăligă :))

ciprianradu
Mesaje: 282
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 21:27
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de ciprianradu »

Niste poze reale si pareri de la cei care au folosit swinger-ele mkm3?merci
Imagine

pangi
pescar de competitie
Mesaje: 1070
Membru din: Joi Noi 01, 2012 9:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de pangi »

[quote="ciprianradu"]Niste poze reale si pareri de la cei care au folosit swinger-ele mkm3?merci[/quote
foarte buni

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de Bogdan Zaharia »

salut,
cine poate pune cateva fotografii cu SWINGER MKM3 LUMINO si sa dea cateva detalii
multumesc anticipat
ImagineImagine
BÂZ

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »


Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de Bogdan Zaharia »

da tati..l am vazut acolo..vroiam sa vad mai multe fotografii cu swingerul...ca din pacate pe la noi prin Targul Iesilor nu prea a ajuns
ImagineImagine
BÂZ

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”