Concursuri doar ptr bogati ???

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concursuri doar ptr bogati ???

Mesaj de Vladut Mateianu »

p.balan scrie:
Mie Dec 22, 2021 2:42

Aici vorbim doar de bălți cu distante scurte , intre 50-100 M pana in mal , ori daca dau voie cu bulgăreala si spomb , sa demonstrat in mai multe concursuri , ca foarte greu se mai întoarce pestele … îți cam Strici standul … si nu ar fi o problema ca ti l Strici pe al tău , dar mai grav este ca mai Strici 1-2 standuri stânga -dreapta … cel putin asa o văd eu
Ma raportez strict la Cenusaru, balta care corespunde descrierii de mai sus. Anul acesta s-au castigat concursuri nadind cu spombul si cu bulgari ! Cu porumb si seminte preparate + amix ! Uneori merge, poate uneori nu...dar era bine sa fie decizia pescarului cum abordeaza partida ! Si eu mi-am "stricat" standul de cateva ori nadind masiv cu boilies, o mare greseala care se poate face pe aceasta balta ! Sa nu uitam ca prafaraia se duce, boiliesurile raman ! :D

Marele avantaj al pescuitului clasic, cu nadire grea in intervale stabilite, este ca se echilibreaza mai bine balta ! Adica poti sa obti rezultate bune chiar si de pe standuri proaste, standuri care se stiu si deja poti pleca acasa dupa tragerea la sorti la concursuri exclusiv boilies ! Cum sa te bati ca sa castigi sectorul B de pe standul 13, de exemplu, cand esti in acelasi sector cu standuri de A, gen 7 sau 8 ? :shock: Intr-un concurs de pescuit consider ca trebuie acordat tuturor aceiasi sansa, de aceea trebuie cautate solutii ! Sa nu fie tragerea la sorti o loterie!

PS. Concursurile exclusiv pe boilies sunt,in general, facute de cei care traiesc din vanzarea de boilies(uneori facute pe balcon ! :D ) sau de catre apropiatii lor carora le ofera diverse mocaciuni....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

p.balan
CS SENZOR
Mesaje: 361
Membru din: Vin Ian 19, 2018 22:03
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concursuri doar ptr bogati ???

Mesaj de p.balan »

discutia asta o putem intinde pe zeci de mesaje,si tot nu o vom termina, pentru ca eu o vad intr un fel ,iar tu in alt fel.
iar tu ma sti destul de bine ca nu sunt genul care sa fie adeptul nadirilor masive cu spombul sau catapulta,
si nici sa intru in discutii pe zeci de mesaje nu este genul meu
eu doar ti am raspuns la ceea ce ai intrebat in legatura ca nimeni din cei implicati in organizare nu a dat un raspuns.
in rest,fiecare este liber sa se inscrie unde considera ca il avantajaza mai bine ca regulament si stil de pescuit.

-nu stiu si nu este treaba mea daca anumiti organizatori au avantaje de la producatorii de bile

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”