CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA PE

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

iulixa
Mesaje: 253
Membru din: Mar Aug 27, 2013 11:01
Puncte: 0
Localitate: Constanta/Bucuresti

Re: CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA

Mesaj de iulixa »

Stefan Popescu scrie:
gor965 scrie:
lazarini scrie:Pe un alt forum Stefan Popescu se lauda cu participarea FRPS la mondialele de crap din Ungaria, dat fiind faptul ca un concurent din lotul Romaniei este membru al federatiei. Sau poate o fi vorba de vreun roman "stranier" prin nationala altei tari, ca nu precizeaza exact.
Banuiesc ca e doar o noua gogoasa federala, de care s-a cam sictirit lumea.
Initial a zis ca se duce sa vada la lucru un sportiv legitimat al federatiei...ulterior a sucit-o, a zis ca se duce la festivitatea de premiere sa se intalneasca cu conducerea CIPS. Cel mai probabil, din cauza vremii, o sa vorbeasca cu cei de la CIPS prin mail...iar si din nou ! Cat despre sportivul federal, cred ca se refera la Tata Nitu...legitimat pe vremea cand Carp Zone era membru marcant in nemarginita federatie!
Nu ai ghicit. Mă refer la Ștefan Fâșie, membru al CS Lufaru, club din cadru FRPS. Odată cu el, a devenit membru al federației și Florin Cârstocea.
Dacă nu crezi, pune-i o întrebare. :lol:

Unii se reorientează!
Daca e adevarat ce spui, trimite-ne o poza cu tine si Fane Fasie de pe Deseda. Dar daca minti, e nasol... O sa iti rupa Fane capul!

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Sâmbătă voi fi acolo!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA

Mesaj de gabi1 »

Stefan Popescu scrie:Sâmbătă voi fi acolo!
Senil și zaharisit, tocmai bun să te bage la ventilat.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA

Mesaj de gabi1 »

Fănică ”zaharisitul” este un membru crapmania.ro cu "nevoi speciale". De aici și rugămintea să fiți blânzi/îngăduitori cu el, chiar și atunci când bate câmpii și dă prin gropi(cu grație). :wink:
Într-un fel aparte, e însăși personificarea sindromului "gigibecali"
Vă rog așadar să-l tratăm cu creștinească bunătate și blândețe pentru că, în definitiv, e și el om :cry:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA

Mesaj de petre iulian »

gabi1 scrie: Vă rog așadar să-l tratăm cu creștinească bunătate și blândețe pentru că, în definitiv, e și el om :cry:
:lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA

Mesaj de Alexandru Mihai »

Stefan Popescu scrie:Sâmbătă voi fi acolo!
La strans de benzi, tarusi si saci cu gunoi! Asa da!
In sfarsit ai inteles unde iti este locul!
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA

Mesaj de gabi1 »

Stefan Popescu scrie:Sâmbătă voi fi acolo!
@ cârtițadelasubsol,
Cine te-a invitat și în ce calitate?
Pământul trebuie să rămână plat pentru că așa l-ai apucat tu?
Marș la azil!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie:Sâmbătă voi fi acolo!
Sper ca te duci sa le inmanezi citatiile ptr. procesul deschis impotriva campionilor mondiali de la rapitori ... pana la urma astia de la CIPS sunt partasi la faradelegile comise. Nu te lasa presidente...eventual adu-le aminte ca s-au mai pus ei cu tine in 2013 si le-ai tras presul de sub picioare ! :twisted: Pana la urma, de frica, tot or sa-ti raspunda la mail...ptr. ca eu cred totusi ca n-o sa te duci, iar discutiile vor fi de genul:
... dialog intre Federatie si CIPS:
CIPS - spuneti-ne draga domnule presidente, ce rezultate ati avut la ultimul campionat national la crap ?
FRPSC- Onorata Instanta...ma scuzati, din obisnuinta...draga CIPS, din pacate, din cauze obiective si subiective pe alocuri, campionatul national al puternicei noastre federatii a fost amanat pana dupa ce se desfasoara campionatul mondial. Cu alte cuvinte, nu am vrut sa avem curajul ca sa cutezam a eclipsa prin rezultatele noastre, desfasurarea campionatului dvs.
CIPS - Bine bine, dar ma rog, anul trecut cum a fost ?
FRPSC - Anul trecut a fost ceva mai bine. S-a facut mult peste! Am avut ceva mai mult de 12-13 echipaje sportive, legitimate, vaccinate, instruite, legal, cu atestate, care au facut treaba buna 3 zile, cu diurna proprie, la o balta omologata pe loc, dupa concurs. Ce sa mai, am echipe, am valoare, ma stie toata Romania ca eu sunt sufletul in pescuitul sportiv ...si pescuitul sportiv e sufletu' !
CIPS - Pai 12-13 echipaje la o finala nationala nu e putin ? Uite, AGVPS a strans anul acesta 34 de loturi a cate 10 oameni fiecare...340 de sportivi, cu casa , masa, balta mare omologata, arbitrii meseriasi, trai neneaca, pe banii lor. Cum vine asta senior Presidente ... federatia asta din toata tara nu poate sa scoata macar 500 de sportivi pe balta sa inchida gura concurentei ?
FRPSC - Domnilor, aia 340 de pescari nu sunt cine stie ce scule...i-au adus asa la numar, mai o cafea, mai o biscuite, era concursul la mare, stiti si voi ca ati fost acolo in 2012, era lumea venita in concediu pe litoral. Federatia Mea, ma scuzati, din obisnuinta, federatia noastra, are numai si numai pescari sportivi legitimati si atestati dupa normele legale. Aveam aproape 30 de pescari de crap de prin 10 cluburi care fac furori la orice concurs privat si uneori chiar si la concursurile federale, e drept, astea din urma sunt sublime doar ca lipsesc cu desavarsire datorita lipsei de fonduri. Ce sa ne mai lungim, eu am sportivi putini da buni iar AGVPS are multi si prosti, ca asa e la noi la romanika, de la o vreme ne place din Lapusneanu.
CIPS - Nu intelegem, cine e Lapusneanu ?
FRPSC - Nu e nimeni, e o vorba din folclorul de la noi, a apucat unul sa zica ca s-au rasculat taranii si vor sa-i taie capul la boier...si boierul , care era un boss ca sa ma intelegeti, s-a uitat pe geam si-a zis: cine mah sa-mi taie mie capul, prostii aia de afara ? mai dai in piz.a ma-sii! Evident, mai era un tovaras cu boieru care avea capul mai pe umeri si cand s-a uitat afara nu s-a uitat la aia ca e prosti, s-a uita ca erau cam multi. Deci a tras concluzia ca poa' sa fie cat de prosti, numai multi sa nu mai fie... altfel nu scapi. Asa si cu AGVPS, a zis ca daca se strang mai multi da bine la imagine, dar vedeti dvs. eu am de partea mea legea si nu pot prostii astia multi sa-mi taie capul, daca ma intelegeti ce vreau sa spun.
CIPS - Nu intelegem, dar nici nu conteaza, eram interesati de performantele dvs. ca structura sportiva, numar de sportivi, baze sportive, proiecte de tara, performante superioare datorita sprijinului de la stat, etc. etc.
FRPSC - Pai daca nu ma lasa ...
CIPS - Cine nu va lasa ?
FRPSC - Cum cine domne', comunistii astia de la AGVPS ?
CIPS - Nu vedem ce legatura directa aveti cu ei... Cum adica nu puteti sa faceti nimic din cauza lor ?
FRPSC - Pai daca mi-au luat tot...mi-au luat pescarii aia mai buni, mi-au luat cele mai bune cluburi, mi-au luat baltile mele preferate, imi pun piedici pe unde ma duc sa fac un aranjament ceva. E hoti !
CIPS - Cum senior ti-au luat cei mai buni pescari, pai nu ziceai mai devreme ca tu ii ai pe cei mai instruiti ?
FRPSC – Ei, am pe dracu ... am zis si io asa, sa ma simt bine... am facut si eu din pix vreo 10 cluburi cu membrii din burta, ca sa am spate in alegeri, ca ma dau sacalii jos sa puna mana pe cascaval. Am ajuns sa legitimez si femeia de serviciu de la bloc si pe paznicul din parcare de la mall. Numai eu stiu prin ce am trecut ca sa-i fac azi sa tina undita dreapta si maine sa fie campioni nationali. Merit sa-mi faceti statuie !
CIPS - Cine ? Noi, sa-ti facem statuie?
FRPSC - Nu, mama...normal ca voi! Eu pentru voi ma lupt cu AGVPS, sa va scot din r@hat, ca va mananca astia toti banii si va sapa functiile! Pai daca nu-i tin eu ocupati cu 10-15 procese pe an, voi nu mai aveati somn cu astia. Sa-mi ziceti saru-mana! Doar ce-am mai deschis un proces ... i-am dat in judecata pe aia de la rapitori...sunt aprig la manie, este ?
CIPS - Vorbiti serios...i-ati dat in judecata pe campionii mondiali? Noi le punem aur la gat si dumneata vrei sa le pui catuse la maini?
FRPSC - Hai domne' ca v-ati pacalit...aia nu erau pescarii din lotul romaniei, erau niste baieti care s-au imbracat si ei mai fistichiu si v-a luat ochii, si medaliile, si banii de la sponsori...si hai ca nu mai am net, cum ramane, ii dati pe aia afara si ma luati pe mine?
CIPS - Suntem consternati...cine esti dumneata senior presidente...adica ce anume te recomanda? Ce realizari ai in acest domeniu, cu ce performante te poti lauda ? In afara calitatii de procesoman, altceva in afara de facut cluburi mici , marunte, multe si degeaba, ai ?
FRPSC - alo, alo, nu va mai aud ? CIPS, cum ati zis?...ma bagati la voi ?...alo...alo...ia uite domne', ai dracu' comunisti, mi-au taiat sunetul la mail !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA

Mesaj de gor965 »

...dar sa revenim...dedicam acesta performanta, in memoria lu' Nea Fanicaaaa... :mrgreen: ... sau vorba galeriei : Fane, spune tu, cine este lideru' ?! :lol:
21949827_1471940836259505_6568596248775843165_o.jpg
21949827_1471940836259505_6568596248775843165_o.jpg (199.45 KiB) Vizualizat de 1164 ori
21765628_1162285607204982_8102415958564648589_o.jpg
21765628_1162285607204982_8102415958564648589_o.jpg (295.71 KiB) Vizualizat de 1164 ori
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CONDIȚII DE PRACTICARE A PESCUITULUI SPORTIV DIN ROMANIA

Mesaj de gabi1 »

Cea mai penibilă poză EVER! :oops: :oops: :oops: :oops:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”